מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יינות לראש השנה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

יובל בלנקובסקי עם ההמלצות ליינות שיעשו לכם את החג.

ארוחות החג של ראש השנה שלכם ישתדרגו עם תלוו אותו ביינות איכות. הנה כמה המלצות חמות:

יקב ברקן השיק לאחרונה את הבצירים החדשים של סדרת אסמבלאז: איתן וריחן, בציר 2017 ועלמון בציר 2019.
יקב ברקן מקדיש את סדרת Assemblage לבחינת הפוטנציאל והאופי הייחודי של הטרואר של אזורי הגידול השונים בישראל. זוהי סדרת של בלנדים מקומיים כאשר כל יין מורכב מהזנים המאפיינים את אותו אזור. הסדרה באה לייצג את אזורי הגידול העיקריים של יקבי ברקן בצורה הטובה ביותר. הריחן 2017 הוא יין אדום מאזור הגליל העליון, האיתן 2017 הוא יין מאזור הרי יהודה, והעלמון 2019 שגם הוא מגיע מהגליל העליון. בסך הכל מדובר בניסוי מעניין של היקב והיינות נותנים תמורה טובה לכסף.

ביקב רקאנטי לעומת זאת הוציאו לקראת החגים יין שלא מתמקד באזור אלא בכרם ספציפי. יינות של יקב יחידני נחשבים ליינות איכות הנעשים מענבים של כרם בעל איכויות מובחנות, וכך ברקאנטי הוציאו את המרלו "כרם מנרה" 2017 . הכרם מתאפיין באדמת טרה רוסה, ליין ארומה של פרי יער אדום, שזיף שחור ועשבי תבלין מקומי. המרלו "כרם מנרה" התיישן 18 חודשים בחביות קטנות וגדולות המיוצרות במיוחד עבור היקב באזור בורגונדי שבצרפת. היין בוקבק לאחר סינון גס בלבד, והוא יוצא במהדורה מוגבלת. זהו יין טוב שיתאים ללוות קדירות בשר.

יקב פלאם השוכן בהרי ירושלים הוא אחד היקבים היוקרתיים בארץ. היין הבסיסי שלו הפלאם קלאסיקו, שכעת נמכר משנת הבציר 2018. זהו יין אדום המורכב מבלנד של 5 זנים, כולם מאזור הרי יהודה, על מנת להביא לידי ביטוי את תנאי הגידול הייחודים של האזור. יין רך וקטיפתי שעבר יישון של עשרה חודשים בחביות עץ. יין טוב ונעים לשתייה שיתאים הן לארוחה חגיגית והן למנגל בהן מתיישן היין כ - 10 חודשים.

אחרונים חביבים הם יינות גאטו נגרו ("חתול שחור"), מראשוני היינות המיובאים לישראל בתחילת שנות ה- 2000, שכעת לאחר הפסקה חזרו לארץ. יינות גאטו נגרו הם יינות קלים, כיפים ומהנים ביותר, שמיוצרים בארגנטינה ויש להם תעודת כשרות. שם המותג, אגב, ניתן לו בהשראת החתול האישי של היינן שהיה מעורב בפיתוח יינות הסדרה בתחילת הדרך. מחברת שקד היבואנים של היין אמרו כי"זהו יין נגיש גם בטעם וגם במחיר, קהל מבוגר יותר שעדיין זוכר אותו בהנאה גדולה וקהל צעיר שייהנה, בנוסף לטעם, גם מהלוק המגניב והאינסטגרמרי שלו" מוסיף שקד. שנה טובה מליאה ביין טוב.