מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יינות לט"ו באב


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

התוכן של ט"ו באב, חג האהבה הישראלי מעורפל ולא ברור. אבל אין ספק שזו הזדמנות לחגוג את הרומנטיקה שבחיינו, ואין יותר מתאים מיין בכדי ללוות חגיגה שכזו.

עם הזמן, יינות הרוזה נהיו מזוהים עם החג. ובצדק, יין רוזה הוא יין קליל המוגש צונן, 8-10 מעלות בדרך כלל, ולכן הוא מתאים למזג האוויר הקייצי. יתרה מזו, הצבע הורדרד של היין הופך אותו מתאים במיוחד ליום רומנטי. היקבים המקומיים הוציאו לאחרונה מספר יינות רוזה מומלצים.

רוזה קלאסי ומומלץ הוא הרוזה של יקב רקנאטי 2019 מכרם מנרה. זהו רוזה המורכב מענבי ברברה ומרלו מכרם מנרה שבגליל העליון. ביקב אומרים שהודות לתהליך ייצור עדין ומוקפד ליין ניחוחות תות שדה, אשכולית אדומה ופריחת הדרים. העיצוב האיירוני של הבקבוק המעוגל והייחודי של הרוזה של רקאנטי הופך אותו מתאים במיוחד גם למתנה.

הרוזה 2019 של יקב יתיר מגיע כמובן מאזור גידול שונה לחלוטין. יקב יתיר השוכן בחבל יתיר שבהרי יהודה הגבוהים והדרומיים הנושקים למדבר. ליתיר רוזה 2019 צבע ורדרד אדמדם, ועל פי היקב ליין יש ניחוחות של פטל טרי, אפרסק ותות. ענבי היין נבצרו מוקדם על מנת להעצים את הרעננות ביין. היין מורכב משני זני ענבים: מורבדר 47%, טמפרניו 53%. ענבי המורבדר הושרו עם קליפותיהם למשך 24 שעות במיכל נירוסטה ולאחר כן נסחטו. ענבי הטמפרניו נסחטו מיד בהגיעם ליקב. התירוש תסס בטמפרטורה נמוכה במכלי נירוסטה ומכלי עץ. לאחר סיום התסיסה היין הושאר במכלי נירוסטה למשך 4 חודשים עד לבקבוק בחודש ינואר 2020. ליין יש אחוז אלכוהול נמוך יחסית 12.5%. אין ספק שיקיב יתיר שמרו גם ביין על זה רף האיכות המצויין של היקב.

אחרון חביב, אם מחפשים רוזה במחיר נגיש של 40 שקלים כדאי לרכוש את Reserve Gold Edition
רוזה מכרם עלמה, בציר 2019 של יקבי ברקן. היין עשוי מענבים הגדלים במרום הגליל העליון בכרם עלמה. הכרם נבחר על ידי הייננים של יקב ברקן בזכות אקלים ייחודי ואופי הפרי יוצא הדופן. כל אחד משלושת היינות הללו יעשה לחכם חג אהבה מקסים ושמח. שתו ותאהבו.