מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יין לפסח


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ליל הסדר השנה צפוי להיות שונה מכל השנים שעברו, אבל דווקא הפורום המצומצם של ליל הסדר השנה הוא הזדמנות להשקיע ביין מעולה כדי לקיים את המסורת של שתיית ארבעת הכוסות בליל הסדר.

היקבים המקומיים משיקיעים מאמצים אדירים להשיק יינות מעולים לקראת ליל הסדר. והנה כמה המלצות לעניין. סדרת אלטיטיוד (גובה בעברית) של יקבי ברקן מעניקה אפשרות ייחודית להשוואה בין שלושה יינות קברנה סוביניון מאותה שנת בציר שעברו תהליכי הכנה ויישון זהים ונבצרו משלושה כרמים בגבהים שונים: +585/+624/+720. גובה הכרם בו גדלים הענבים הוא מהגורמים המשפיעים ביותר על אופי היין, ובציר 2016 של הסדרה מאפשר הצצה להבדלים בין היינות שנוצרו מכרמים בגבהים שונים. המחיר של 120 שקלים בלבד תוכלו לרכוש למשל את ה720+ מכרם דובב. קברנה סוביניון קלאסי עשיר ומורכז שימשיך להתפתח בשנים הקרובות. כדאי לחדרר את היין בכוס ולהינות.

קברנה סוביניון נוסף שיהיה מצויין לבלות איתו את הסדר הוא הקברנה סוביניון "כרם לבנון" מבציר 2017 של יקב רקאנטי. כרם לבנון שוכן בגליל העליון על קו הגבול, והוא בעל מיקרו-אקלים קר בצורה יוצאת דופן.זהו קברנה סוביניון מורכב ועשיר בטעמי פירות שחורים ועשבי תיבול. היין התיישן ששה עשר חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ובוקבק לאחר סינון גס בלבד. במחיר של 95 שקלים בלבד תקבלו יין נהדר בעל חמיצות טובה שילווה היטב הן מנות פתיחה והן מנות עיקריות של בשר ודגים.

אם אתם מחפשים יין אדום יותר קליל וים תיכוני אז היין שלכם הוא המארה רד 2018 של יקב מאיה. יקב מאיה חרט על דגלו לייצר יינות קלילים מזני ענבים האופיינים לאזור הים התיכון. המארה רד מורכב מזני הענבים קריניאן, סירה ומרבדרה אשר הותססו בנפרד, עורבבו לאחר הבציר והתיישנו יחד למשך שמונה חודשים. מחיר היין 85 שקלים והוא יין טוב במיוחד למי שמחפש יין המשתלב היטב לצד האוכל.

אם אתם מעוניינים גם לשתות יין נהדר וגם תוך כדי לתמוך בפרוייקט חברתי נהדר היקב שלכם הוא יקב טוליפ השוכן בכפר תקווה והיין שלכם הוא אספרו - תקווה בשפת האספרנטו. בעשיית היין של יקב טוליפ משולבים הדיירים של כפר תקווה – בוגרים בעלי צרכים מיוחדים. הטוליפ אספרו 2017 הוא בלנד של ענבי סירה מרלו וקברנה פרנק. כל זן מתיישן בנפרד למשך כשישה חודשים בחביות עץ אלון ולאחר מכן מעורבבים ומתיישנים יחד כשישה חודשים נוספים ליצירת הבלנד הסופי. זהו יין אדום טוב בעל גוף בינוני, ואין לי ספק שקנייה שלו היא שילוב מצויין של יין איכותי עם תמיכה בפרוייקט מופלא המתאים לחג החירות הקרב עלינו.