מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יין לפורים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

חג פורים קרב ובא וזו הזדמנות לרכוש יינות מעולם שיצאו לאחרונה. גם אם החלטתם להישאר בבית ולא ללכת למקומות הומי אדם אפשר לחגוג את את הפורים עם בקבוק יין טוב.

יין נהדר של יקבי ברקן הוא איתן 2016 מסדרת Assemblage . היין נקרא על שם "הר איתן", המהווה נקודת ציון בולטת בהרי ירושלים. הסדרה מציעה מבט על אזורי יין שונים של ישראל, דרך בלנדים הממזגים מספר זנים כדי להציג את אופיו של אזור גידול מסויים. היין מבציר 2016, למעשה נבצר כמעט כולו בכרם קריית ענבים, פרט למרכיב הפטי ורדו, אשר נבצר מכרם הנמצא בבית נקופה. היין מורכב ממרלו, קברנה סוביניון, שיראז ופטי ורדו. החלקות השונות נבצרו בנפרד, כל חלקה במועדה, ויושנו בנפרד בחביות אלון במשך 12 חודשים. לאחר שלב ההתיישנות הזנים השונים עורבבו יחד והיין בוקבק, לאחר סינון קל בלבד. זהו יין אדום טוב בעל גוף מלא הנותן תמורה טובה לכסף.

יין נוסף שגם הוא בלנד (מורכב ממספר זני ענבים) המנסה לבטא את איזור גידולו הוא השני (בלנד בורדו) 2014 , מרום הגליל של יקבי כרמל. זהו יין מסדרת Vineyards המופקת מחלקות כרמים איכותיים המאופיינים בטרואר דומה וממוקמים באותו אזור גידול. היין הזה זכה בתחרות טרה וינו בתואר היין הישראלי הטוב ביותר בקטגוריית המחיר שלו. היין מורכב מהסנים הבאים: 70% קברנה סוביניון, 15% מרלו, 8% פטי וורדו, 4% קברנה פרנק ו–3% מלבק. הקונספט בגדול ש להיין הזה דומה ליין הקודם – יין שמנסה לבטא את איזור הגידול אלא שהאיתן של יקבי ברקן מגיע מאזור הרי ירושלים ואילו השני של יקבי כרמל מגיע מאזור הגליל העליון. מדובר ביין נהדר שנותן תמורה טובה מאוד לכסף. ואם יש לכם אפשרות, יכול להיות מעניין לטעום את שני היינות זה לצד זהו לבחון האם אפשר להרגיע הבדלים משמעותיים ביניהם הנובעים מאזורי הגידול השונים של הכרמים.

קפיצה קטנה לחו"ל, אם בא לכם לגוון את מנעד היינות שלכם ולחרוג מהתוצרת המקומית – יין מעניין הוא רוברט מונדאבי, פרייבט סלקשן, מרלו חביות רום. זהו יין של היינן רוברט מונדאבי המוזהה יותר מכל עם תעשיית היין שבקליפורניה. היין מורכב בעיקר מזן המרלו בתוספת מעט מלבק וקברנה סוביניון.לאחר תסיסה והתיישנות עובר חלק מהיין להתיישנות נוספת בת 3 חודשים בחביות רום אמריקאיות כדי להוסיף ליין מורכבות ועושר טעמים. זהו יין עשיר כבד ועוצמתי כמקובל ביינות קליפורניה.

לסיום אם בא לכם משהו קליל ומתוק אז הר חרמון מוסקטו 2018 של יקב רמת הגולן בחלט יכול להתאים. זהו יין קליל בעל 6% אלכוהול בלבד המיוצר כולו מזן הענבים מוסקט קנלי. היין עבר תסיסה קרה שהופסקה בשלב מוקדם ותרמה ליצירת יין קינוח מבעבע קלות וארומטי . זהו יין קליל ונחמד לימים החמים שעוד יגיעו בקרוב. פורים שמח.