לא מדלגים על ההקדמה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  ששת, הספר המתוק החדש של ''על השולחן'' בחר בקונספט מעניין וטוב: קודם הוא מסביר בבהירות ומפרט את העקרונות מאחורי המאפים- השומן, השוקולד, הסוכר והקמח ורק אחר כך נותן מתכון.

באחד מהטיולים השנתיים או מחנות הקיץ שבתיכון, גילינו אני ומיכלי סליק מעניין מתחת למיטה של השותפה שלנו: מצבור של עוגיות צ'וקולד צ'יפ קוקיס פריך דקיק ומתפצח, מה שנוהגים לכנות ''העוגיה המושלמת''. זחלנו לשם בלי בושה כשהיא הלכה, וגנבנו מהמצבור. היא, אתם מבינים הייתה אוסטרלית ואמא שלה ידעה להכין את העניין הזה, אבל היא החרישה, וכנראה הגיע לה.

טעמו של החטא, שלא התפוגג עד היום הניע אותי מדי כמה זמן לנסות לאפות עוגיה כזאת, מושלמת וטובה אבל תמיד זה לא היה זה. לימים למדתי שעוגיית צ'וקלד צ'יפ היא אולי עניין לילדים, אבל לא עניין פשוט כלל וכלל: כמות הסודה לשתיה, וכמויות אחרות משפיעות לתמיד על המרקם והאיכות אם תהיה פריכה או לעיסה, וזה כבר תלוי בטעם.

ששת, הספר המתוק החדש של ''על השולחן'' בחר בקונספט מעניין וטוב: קודם הוא מסביר בבהירות ומפרט את העקרונות מאחורי המאפים- השומן, השוקולד, הסוכר והקמח ורק אחר כך נותן מתכון. בכל מתכון כמעט, צילומים של תהליך ההכנה, הסברים בהירים מאוד וידידותיים, שום התייפיפות, ושקיפות מלאה. הלוואי על נבחרי העם.

הטענה, מתכון הוא באמת לא כל הסיפור, הולכת ומתייצבת כנכונה מאי פעם. כדי להצליח במתכון כתוב, צריך להבין את העקרונות מאחוריו ובאפיה, זה חשוב אפילו יותר מאשר בבישול.

מקריאה הבנתי שיש כמה סוגי עוגיות כאלה, ואני יכולה לשחק עם המרכיבים על מנת להשיג תוצאה מקווה (את העוגיות שגנבנו מהסליק). דבר ראשון אני עושה אותן, אחר כך עוברת הלאה וגם קונה מתנות: לילדים שאוהבים לאפות ולמבוגרים שרוצים לעשות קצת סדר בתחום.


ששת
קארין גורן
119 שקלים
הוצאת על השולחן