מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

סט סירים כתומים עם נקודות לבנות בשאמה קפה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

את הפלוט, מין בגט אפשר גם לקבל עם לבנה דרוזית טרייה, שמן זית וזעתר (ממממ), או עם טחינה לבנה, שמן זית ופטרוזיליה. חוץ מזה יש סלטים, וקפה אורגני משובח. אוהבי המתוק יוכלו ליהנות מכדור שוקולד אמיתי עם שברי פתי בר, כזה שמחזיר אותך היישר לילדות.

אני מוצאת את עצמי פעם אחר פעם חוזרת ושבה ליפו. ומי שמעקם את האף בסלידה למשמע שמה של העיר הזו, מוזמן להפסיק ולקרוא עכשיו: כנראה שהוא לא מסוג האנשים שמקום מיוחד כמו קפה שאמה הממוקם בסמטאות הצרות המקיפות את שוק הפשפשים ידבר אליהם.

ביפו נכון להיום אפשר למצוא את כל הסוגים: מסעדות יוקרה. חומוס ליגה. חנויות נרגילה. וכן, גם בתי קפה אופנתיים, אבל ממש לא כמו אלו שתמצאו במרכזה של תל אביב. כאלה עם ניחוח אחר, עם ארומה יפואית שמי שאוהב אותה- פשוט אוהב אותה.

שוק הפישפשים הומה אדם בימי שישי, ולכן מומלץ להגיע דווקא באמצע השבוע, כשאפשר להרגיש את האווירה היומיומית הנינוחהשל המקום. על שאמה מנצחות שתי נשים, זיוה בודנשטיין ומרים קנלר, אמניות במהותן. זיוה ומרים מתעסקות באמנות שימושית ובשיפוץ רהיטים ישנים. הן אוספות וקונות מציאות בשוק והופכות כל חפץ למעוצב ומעניין- מוצאות בכל קומקום את הייחודיות שלו. לכן קפה שאמה הוא ראשית לכל חנות: כל מה שיש בו מוצע למכירה (מלבד בני האדם). כלי חרסינה מעוטרים, שולחנות פורמייקה מדליקים משנות החמישים, אהילים מעוצבים ועוד ועוד. מצא חן בעיניכם טאפט הקיר המיוחד מעשה ידיה של זיוה? תוכלו להזמין ממנה עבודות פרטיות, כמו גם למצוא עיצובים שלה בחנויות.
אני אהבתי במיוחד סט סירים כתומים עם נקודות לבנות, שהיה ללא ספק הולם את המטבח הדמיוני שלי.


בקרוב יהיו בשאמה גם ספרים לקניה ולהחלפה, ישנים וחדשים, ומשחקי מחשבה. בקיצור זו תהיה ממש פינה לבוא ולהעביר בה את הזמן בנעימים. מבחינת ארוחות מציע המקום שלוש וורסיות של ארוחות בוקר: בוקר מלא, בוקר קצר ובוקר בריאות, כששתי הראשונות מובנות על קונספט ה"שתי ביצים ו..." ואילו השלישית מבוססת על יוגורט עם גרנולה, פירות העונה ודבש.

במחלקת הלחמים יש לנו כוכב חדש- הפלוט: מדובר בבגט מקמח מלא שמוצע עם טונה, חצילים, גבינת עיזים וחביתת ירק. אפשר גם לקבל אותו עם לבנה דרוזית טרייה, שמן זית וזעתר (ממממ), או עם טחינה לבנה, שמן זית ופטרוזיליה. חוץ מזה יש סלטים, וקפה אורגני משובח. אוהבי המתוק יוכלו ליהנות ממבחר עוגות ועוגיות ביתיות בטעם של פעם, כמו למשל כדור שוקולד אמיתי עם שברי פתי בר, כזה שמחזיר אותך היישר לילדות.


העירייה עומדת לשפץ את הסמטה ולהפכה למעין מדרחוב נעים ובקיץ השולחנות של שאמה קפה יוצבו גם בחזית החנות. בימי שלישי וחמישי תנוגן מוסיקה חיה בערב, כך שהקפה יהיה פתוח עד מאוחר. בשאר ערבי השבוע הוא פתוח עד השעה שש בערב.

בקיצור, כמו שנאמר כבר בפרסום למוזיאון תל אביב: בפעם הבאה שיש לכם שעה פנויה, ובא לכם לראות קצת דברים יפים, אולי גם לקנות ולשתות קפה טוב- שאמה קפה.

שאמה קפה
רבי נחמן 3, תל אביב
טלפון 03-5187599