מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

רג'ינה מתחם התחנה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

גיא סופר ביקר ברג'ינה- מסעדת בשרים כשרה למהדרין במתחם התחנה בתל אביב וחזר נלהב!

אוף, קשה לצאת למסעדות כשיש בבית שני זאטוטים. הגעתי לרג'ינה בשנייה האחרונה - אחרי שהשארתי את אישתי היקרה להתמודד בבית לבד - שם פגשתי חבר שהוא שותף קבוע למסעדות. הזמנו זוג בירות קרות, וקיבלנו צלחת חמוצים. פטפטנו על הא ודא, ופטפטנו עוד, ועוד, ואז עוד קצת, בעודנו מחכים לבעל הבית. כן, גם הבעלים של רג'ינה התעכב, גם לו יש בבית עדר זאטוטים משלו. מה עושה אדם חרדי במרכז בילוי כמו מתחם התחנה בלב עיר החטאים תל אביב? פותח מסעדה כשרה למהדרין, ועושה את זה טוב!

רג'ינה שוכנת באחד ממבני התחנה המקוריים ששרדו, מבנה כבן 200 שנה, בינות לבניינים המחודשים, עצי האקליפטוס הענקיים ומסילות הברזל, הקרונות והקטרים שמדמים את הלוק אנד פיל של התחנה המקורית. המבנה עצמו מחולק למספר חללים בגדלים שונים, אותם מנצלת המסעדה גם כדי לערוך אירועים (עד 250 איש, כולל החצר). על הקיר תמונות של אמנים שונים שגם מוצעות למכירה. התפריט מצומצם למדי, כך שהשף יכול לשמור על רמה גבוהה של חומרי גלם ואיכות במנות. ומה שמעניין במיוחד: האוכל מתפרש על פני מגוון עדות ישראל, במחווה לתחנת הרכבת ששכנה פה פעם, וספגה בליל של שפות וטעמים שהביאו איתם העולים החדשים לארץ.

החלטנו ללכת על מנות קלות יחסית לראשונות. מנת קרפציו סלק ומנת חצילים קלויים הגיעו שתיהן עם הפתעות: הסלק עם אגוזי מלך, והחצילים עם חמוציות, מה שמגרה את החיך ומשאיר טעם של עוד. הפוקאצ'ה החמה הוגשה לנו עם סלסת עגבניות, קונפי שום ושמן זית, אבל אני מודה שהשתמשתי בה בעיקר בשביל לחסל מנה מכובדת, ומצוינת, של פטה כבד, שהגיע מלווה בברוסקטות תוצרת בית.

המנות העיקריות הפתיעו לטובה: נתח יפה של אסאדו בושל בישול ארוך בציר בקר וסילאן, עד למצב שהוא ממש מתפורר מהמזלג, הוגש עם אורז לבן והיה טעים טעים, לחובבי ז'אנר הבשר המתקתק. ואם בשר האסאדו היה עשוי לעילא, הקבבים של מנת הסינייה - שעברה פה מתיחת פנים במסגרתה הומרה מרבית הטחינה בשמן זית, חצילים וירקות שורש - הגיעו מעט אדמדמים בפנים, והיו נפלאים. המג'דרה מצידה שמרה פחות או יותר על כללי הטקס, רק שהאורז הלבן המשעמם שלה הוחלף בגרסה צבעונית יותר, והרבה יותר טעימה לדעתי, של אורז צהוב.

קינחנו בשטרודל תפוחים תוצרת הבית עם אספרסו חם, בחוץ מזג האוויר כבר היה צונן, והתלבטנו לאיזה כיוון להמשיך, עכשין כשהילדים כבר ישנים והלילה עוד צעיר... בכל מקרה, סיכמנו בינינו, שרג'ינה היא מקום בהחלט ראוי לחזור אליו: אם יש מגבלת כשרות בוודאי, אבל אפילו אם לא.