מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

טור יין לשבועות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

חג השבועות, הפך באופן בלתי רשמי לחג היין הלבן הישראלי. החום כבר כאן, ולכן זה הזמן לצנן את הימים החמים ביינות לבנים קלילים ומרעננים.

היקבים המקומים משיקים את מיטב היינות הלבנים שלהם סביב חג השבועות, עם הגבינות והבגדים הלבנים היין הלבן משתלב נהדר בפקיניק או בשולחן החג. מד בלנד לבן 2017 של יקב רקאנטי מורכב משלושה זנים לבנים מרתקים: קולומבר, רוסאן ושרדונה שכל אחד מהם תסס בנפרד. הקולומבר תסס והתיישן במיכל נירוסטה על מנת לשמר את אופיו הרענן והפריך, ואילו הרוסאן והשרדונה תססו והתיישנו בנפרד בחביות בנות שנה ושנתיים.התוצאה היא יין מרענן וקייצי בעל גוף בינוני ואחוז אלכוהול נמוך 11%. יין מצוין למנות דגים קלילות ברוטב חמצמץ.

היין הבא הסוביניון בלאן 2018 של יקב הרי גליל הוא תוצאה של שיתוף הפעולה בין חברת נספרסו ויקב הרי גליל. זהו יין מכרם משגב עם שגפניו גדלו על קומפוסט קפה ממוחזר. במסגרת שיתוף הפעולה מעבירה חברת נספרסו ליקב הרי גליל, ללא עלות, את כל הקפה המתקבל מתהליך המיחזור של הקפסולות בישראל. הקפה הממוחזר מגיע לחברת גרין-קומפוסט והיא מעבדת אותו לקומפוסט ייחודי. ביקב מתארים את היין כך: "ליין צבע בהיר טיפוסי, ארומות בולטות של פירות טרופיים כגון אפרסק לבן, פיג'ויה ופירות הדר. ביין מורגשת היטב תחושה של מינרליות יחד עם חומציות מאוזנת, אשר מוסיפים לו מורכבות ומרקם של סוביניון בלאן טעים ומרענן". השקת היין תלווה בסדרת ארוחת טעימות על טהרת ערכי הקיימות של השף שחף שבתאי, שיתקיימו במסעדת ניטן תאי.

יין לבן טוב נוסף שיצר לאחרונה הוא ברקן, ספיישל רזרב, גוורצטרמינר 2018. הענבים נבצרו בתחילת חודש אוגוסט, בבשלות פרי מדויקת, מכרם "בלוע" הצמוד למושב דלתון שבגליל העליון, הגיעו ליקב באישון לילה והותססו בטמפרטורה נמוכה שהביאה ליצירת יין ארומטי. זהו יין חצי יבש שיערב לחיכם של חובבי יין גם לכאלו שפחות מורגלים בשתיית יין. היין שיתאים לללוות גבינות עובש ולדעתי הוא יצליח לעשות כל שולחן חג לשולחן שמח. חג שבועות שמח עם הרבה יין לבן.