מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יינות מומלצים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

יובל בלנקובסקי חזר מאירוע חגיגות חצי יובל לרשת 'דרך היין' עם המלצות על יינות מיקב מרקוס מוליטור מגרמניה, ועוד קצת על פסטיבל היין ה-15 במוזיאון ישראל.

רשת החנויות 'דרך היין' נחשבת כבר שנים רבות כרשת חנויות היין המובילה בישראל, תודות לייבוא של מגוון יינות מעבר לים במחירים משתנים, ובעיקר בזכות הצוות המקצועי שהיא מחזקיה בחנויות הרשת. דרך היין חוגגת בימים אלו עשרים וחמש שנות פעילות, ולכן החליטה לשפץ את מרתף היין של החנות המפורסמת שלה ברחוב החשמונאים בתל אביב, אותו מרתף המארח טעימות יין של מיטב היקבים בעולם. את האירוע 'חצי יובל לרשת' חגגו במרתף המשופץ עם טעימה מיוחדת של עשרים וחמישה יינות אייקונים מתוך המגוון העשיר של יינות המיובאים שלהם. למען הסר ספק, רשת החנויות מחזיקה מבחר מרשים גם של יינות מקומיים הנמכרים גם הם במחירים נוחים. דוגמה טובה לאיכות הנהדרת של הטעימות הנערכות בסניפי 'דרך היין' היא הטעימה האחרונה בה השתתפתי אשר הוגשו בה יינות של יקב מרקוס מוליטור מגרמניה.

נעים להכיר: יקב מרקוס מגרמניה


בשנת 1984 נכנס מרקוס מוליטור לנעליו של אביו בניהול היקב המשפחתי בהיותו בן עשרים בלבד. מטרתו הייתה לייצר יינות ריזלינג הנותנים כבוד למסורת ייצור היין בת שמונה הדורות של משפחת מוליטור. מוליטור מבקש לייצר יינות לבנים המייצגים בצורה הטהורה ביותר את הטרואר של אזור המוזל בגרמניה. כיום, שלושים שנה מאוחר יותר, נחשב מרקוס מוליטור לכוכב יין עולמי ולאחד היצרנים החשובים והנחשבים בגרמניה. היקב מטפח חמש עשרה חלקות כרם באזור המוזל והיינות מיוצרים באופן ידני, בשיטות מסורתיות, בתסיסות ספונטניות בלבד ותוך הקפדה בלתי מתפשרת על העבודה בכרם וביקב.

ההקפדה על הטרואר משתקפת בשמות היינות של היקב. היין הבסיסי נושא את שם השאטו Haus Klosterberg ממנו תוכלו למצוא את הפינו בלאן ואת הריזלינג. יינות ברמה גבוהה יותר, יישאו את שם הכפר בו מצוי הכרם, ויינות ברמה הכי גבוהה יישאו את שם הכפר ואת שם הכרם הספציפי ממנו היין מגיע. חוקי היין בגרמניה מגדירים במדויק על פי כמות הסוכר האם היין יבש, חצי יבש או מתוק. כדי לשמור על גמישות בהגדרת היין הוסיף היקב שיטת סימון משלו על פי הקפסולה שעל פקק הבקבוק: לבן – יבש, ירוק – חצי יבש, זהוב- מתוק. כל היינות שטעמנו היו טובים משנת בציר 2016 (אלא אם צוין אחרת), ומשקפים יפה את האופי של יינות לבנים גרמניים. אני ממליץ במיוחד על Haus Klosterberg Riesling Qualitätswein Green Capsule off-drׁׁy, בתשעים שקלים תקבלו יין נפלא עם ניחוחות של פטרול, חמיצות ומתיקות מאוזנות. מדובר ביין נהדר המגיע מגפנים בוגרות שמדגים את האופי של יין לבן גרמני, והוא מתאים מאוד למנות מלוחות. יין נוסף שאני ממליץ עליו בחום הוא Wehlener Klosterberg Riesling Kabinett White Capsule (dry) 2015 זהו יין ברמה גבוהה יותר והוא מגיע מכפר Whelener אבל עדיין נמכר במחיר סביר מאוד של מאה ועשרים שקלים. יש ליין אף מניראלי ופרחוני – יין נהדר שלהערכתי קשה מאוד למצוא לו מתחרים ראויים בייצור המקומי. שני יינות נוספים שמציגים את האיכות הגבוהה ביותר של יקב מוליטור ושל דרך היין המייבאים אותם הם Zeltinger Sonnenuhr Riesling Auslese *** White Capsule (dry); Wehlener . Sonnenuhr Riesling Auslese *** Golden Capsule sweet. אלו הם שני יינות מהעילית העולמית של היינות הלבנים בגרמניה האחד מתוק והשני יבש - ושניהם נמכרים במחיר של 550 שקלים, ובהתאמה זוכים לציונים של 99 ו-98 במגזין היין של מבקר היין הנודע רוברט פארקר. כל מילה מיותרת, אלו הם יינות בעלי גוף עמוק, טעם עשיר וארוך המספקים חוויה נדירה ומושלמת.

פסטיבל היין הישראלי


למי שרוצה ליהנות מטעמים של יינות מקומיים מוזמן להגיע לפסטיבל היין ה-15 שיתקיים במוזיאון ישראל. פסטיבל זה מתחיל ב-30 ביולי ויימשך כארבעה ימים, ובמסגרתו תוכלו לטעום מעשרות יקבים המשתתפים בפסטיבל, ביניהם יקבים גדולים ויקבי בוטיק. יש גם דוכני שמן זית, גבינות. שערי המקום פתוחים לקהל הרחב החל מהשעה 19:00 ועד 23:00, והוא מתקיים בין הפסלים המוצגים בגן האומנות היפני של המוזיאון. מניסיון השנים שעברו זהו אירוע נהדר ומומלץ.