מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יינות לראש השנה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ארוחת ראש השנה היא הזדמנות נהדרת לפתות בקבוק של יין, או אולי אפילו מספר בקבוקים, ולמזוג לכל היושבים סביב השולחן. יובל בלנקובסקי עם המלצות ליינות ישראליים, חדשים וותיקים, שישתלבו נהדר עם תפריט החג. חג שמח!

עונת החגים בפתח וארוחות חגיגיות רבות מצפות לנו. שוק היין המקומי לא מפסיק להתחדש, ולצד קלאסיקות של יינות ותיקים שמדי שנה מספקים את הסחורה, ישנם גם יינות חדשים שמגוונים את חווית השתייה סביב שולחן החג.

ביקב טריו התחדשו בסדרת יינות חדשה ושמה 'רמים'. בסדרה שלושה יינות: אדום, לבן ורוזה. האדום והלבן הם ממסכים (בלנדים), לעומתם הרוזה בסדרת רמים שונה בהרכבו: הוא יין זני, 100% נביולו - זן המזוהה עם היינות הגדולים של צפון איטליה, שענביו מגיע מכרם כפר שמאי בגליל העליון. אני לא חושב שיש בשוק עוד יין דומה המיוצר כולו מענבי נביולו בישראל. הרוזה הוא היין המסקרן ביותר בסדרה ואני בטוח שכל חובב יין ישמח להתנסות בו.

יקבי כרמל מחדשים את הסדרה האזורית שלהם, שבמשך שנים רבות מספקת יינות עם תמורה טובה למחיר. התוויות של הסדרה התחדשו, ונוספות לסדרה שני יינות חדשים: גוורצטרמינר 2016, יין לבן חצי יבש, ורוזה 2016, יין יבש, שהופק מענבי גראנש וטמפרניו מאזור הרי יהודה. על המדפים תמצאו גם את היין האדום הוותיק של הסדרה האזורית קברנה סוביניון 2013 – יין אדום יבש, שהופק מ-100% ענבי קברנה סוביניון מאזור הגליל העליון, והוא מתיישן בחביות עץ אלון צרפתי במשך 12 חודשים. זהו יין אדום ישראלי סולידי וטוב שנותן תמורה יפה למחיר.

יין חדש נוסף שהושק לקראת החגים, הוא הפטיט, אן פילטרד, של יקב סגל – ‘Petit UF’, 2015. היין מורכב מקברנה סוביניון (85%) מהגליל העליון, ומפטי ורדו (15%) מהרי ירושלים. היין יושן שמונה עשר חודשים בחביות אלון צרפתי, 70% מהן חדשות. זהו יין אדום מושקע ומהודק. היין מגיע במארז יוקרתי ואני חושב שהוא מתאים למתנה, בייחוד לחובבי יין שתמיד מסתקרנים מיין חדש.

לצד החידושים בתחום יש גם יינות ותיקים שמדי שנה מספקים הנאה מובטחת. הירדן סובניון בלאן 2016 של יקב רמת הגולן הוא יין לבן יבש, בעל גוף בינוני, עם ניחוחות נעימים של פירות לצד חמיצות מרעננת. הוא יתאים למנות דגים, חזה עוף על הגריל ומנות פסטה. הן הרוזה של מסדרת רמים של יקב טריו והן הסובניון בלאן של יקב רמת הגולן מתאימים לא רק למנות פתיחה של ארוחה חגיגית, אלא גם ובמיוחד לארוחות במזג אוויר חם, ארוחת גריל או פיקניק.

הצטרפו אלינו ותרימו כוס של יין לשנה החדשה.