קונדיטורית יהודית בגן העיר- אזני ההמן הטובות בעיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

      אבל מה שהכניס אותנו לקונדיטוריה היה הריח המשכר של אוזני ההמן, הניחוח המכריז שמשנכנס אדר מרבין בשמחה. אמא שלי התכוונה להכין בעצמה אזני המן לקראת החג, אבל כשטעמה את אלו של יהודית החליטה שאולי עדיף להתפנק קצת השנה.

מדי יום אני חולפת על פני גן העיר מבלי להכנס. מדובר, אחרי הכל, במיני קניון שממוקם ממש בטבורה של העיר, בצמוד לכיכר רבין. מוזר שדווקא ביקורה של אמי בתל אביב הביא אותי להכנס למתחם, אולי בפעם הראשונה.
נכנסנו בכלל לקנות בגדים- וכאלו יש שם הרבה מן הנמצא. ובכל זאת, מצאנו את עצמנו מתיישבות ב''קונדיטורית יהודית'' ומגלות מקום שהוא בכלל פנינה, וכנראה שאנחנו היינו האחרונות לגלות כי כל העולם כבר מכיר ממזמן.
הקונדיטוריה והמסעדה של יהודית בגן העיר קיימות כבר 17 שנה ויש להן שם ומוניטין. יהודית, שעלתה בתור ילדה מבודפשט, שימרה את זכרונות ילדותה הריחנית באירופה וכעת היא מגישה משלל מטעמיה של סבתה- לפי מתכונים מקוריים שנשתמרו במשפחה. במסעדה היא מבשלת מאכלים הונגריים, דגים מצוינים (מאודים בעיקר), סלטים עם רטבים שונים ופלצ'ינטות- דוגמא למאכל הונגרי קלאסי- קרפ דק וטעים יותר מזה המוכר לנו, המוגש מלוח או מתוק. כל הבישולים במטבח נעשים מחומרים טבעיים בלבד, ללא כל שימוש בתמציות או בכל מרכיב סינטטי אחר. הכל בעבודת יד.

אבל מה שהכניס אותנו לקונדיטוריה היה הריח המשכר של אוזני ההמן, הניחוח המכריז שמשנכנס אדר מרבין בשמחה. אמא שלי התכוונה להכין בעצמה אזני המן לקראת החג, אבל כשטעמה את אלו של יהודית החליטה שאולי עדיף להתפנק קצת השנה. יהודית מציעה שמונה מילויים שונים לאזני ההמן הטריות והפריכות שלה: אגוזים, פרג, שוקולד, תמרים, חלבה, דובדבנים, משמש ולוקום. כל אחד יכול למצוא את הטעם המתאים לו, אפילו הילד הסרבן והבררן ביותר. התחלנו לספור למי אנחנו מתכננות לשלוח משלוחי מנות השנה, ולאחר תום החישובים התחלנו לבחור ולצרור. בחרנו לכל משפחה או חבר מספר טעמים, והוספנו גם כמה מטעמים מקומיים, בסגנון אוסטרו הונגרי, לפי המלצת המקום: פרסבורגר, שהוא מאפה אגוזים או פרג פורימי ופלודני- עוגה אירופאית מסורתית המכילה שכבת פרג, תפוח עץ ואגוזים. למה לא לעדכן את משלוחי המנות שלנו השנה בטעמים מסוג שונה?
בקונדיטוריה של יהודית אפשר למצוא בכל השנה עוגות מיוחדות בסגנון הזה, והפתעות נוספות שלא תמצאו בבתי קפה תלאביביים, כמו למשל פירה מערמונים. אמני מרציפן יוצרים קישוטים לעוגות, גם במיוחד עבור הזמנה. בקיצור חגיגה שלמה ולא רק בפורים.
את אזני ההמן אפשר לקנות לפי קילו, ואפשר גם לארוז למשלוח מנות מהודר ולשלוח דרך המקום. שנה אחרי שנה שולחים דרך יהודית קליינטים קבועים וחדשים: ועדי עובדים, חברות, משפחות ופרטים. מי שמקבל את המשלוח וטועם את אזני ההמן האלו, לא שוכח את הטעם ומגיע בשנה הבאה לשלוח אותן גם לחבריו.

קונדיטורית יהודית בגן העיר
אבן גבירול, ת''א
03-5279214