מסעדת חדר האוכל התל אביבית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הקיבוצים מהווים את אחת מאבני היסוד של החברה הישראלית ושל התרבות בארץ, ובפרט הם מזוהים עם שני מוסדות: הלינה המשותפת וחדרי האוכל. לינה משותפת עדיין לא מוצעת במסעדת חדר האוכל - אבל היא כן מציעה גרסה עכשווית, עדכנית, חיננית ובעיקר טעימה להפליא של אותו חדר אוכל מהקיבוץ, וכדאי לפקוד אותה ולזכות בחוויה שהיא חיבור מדויק של נוסטלגיה וטרנד, תחכום ופשטות.

ההצלחה של שף עומר מילר


מסעדת חדר האוכל שוכנת במתחם התרבות התל אביבי האהוב שכולל את תיאטרון הקאמרי, מוזיאון תל אביב והאופרה הישראלית. הכתובת המדויקת היא שאול המלך 23 תל אביב - במקום בו פעלה "פודארט", המסעדה שהייתה גם שירות קייטרינג לשכבות הסוציו-אקונומיות הגבוהות, כך שניתן לראות בחילופי המסעדות גם מטאפורה מדויקת לתל אביב של ימינו.

מאחורי הצלחת המסעדה שמביאה לעיר הגדולה והלא מפסיקה להתעדכן את חווית הקיבוץ הנינוחה של פעם, עם טוויסט וקריצה כמובן, הם סטיבן לובל ושף עומר מילר (שהם גם בעליה של מסעדת "שולחן" בשדרות רוטשילד, יחד עם איתי ספיבק). בעיקר מזוהה המסעדה עם מילר, מי שקודם לכן הוביל את המטבח של "פודארט" (לאחר שהיה יד ימינו של שף ירון קסטנבוים) ובינתיים הפך לסלבריטי קולינרי של ממש בזכות הופעות טלוויזיוניות למכביר, ספר שכתב וכאמור שתי מסעדות בתל אביב שבהן הוא שותף פעיל שלא לומר מוביל.

קונספט מוקפד, ביצוע מוצלח


חדר האוכל הקיבוצי מעורר אסוציאציות רבות אם כי לא בהכרח של מטעמים מרגשי חיך או חוויות קולינריות מפעימות. מסעדת חדר האוכל התל אביבית השכילה לשמר את המוטיבים החיוביים והמלבבים של חדרי האוכל הקיבוציים - בעיקר אווירת החברותא, הידידותיות לסועדים, חוסר היומרה והתחכמות היתר, הגשה בגובה העיניים ואווירה חמימה ונעימה במיוחד - ולהוסיף עליהם אוכל משובח.

התפריט שגיבש מילר מבוסס על המטבח הים תיכוני עם דגש על זה הישראלי, כששיטות בישול והכנה אירופאיות תורמות טאץ' נוסף ומגוון למנות. כך ניתן למצוא מטעמים ביתיים, מנות בנוסח מסעדת פועלים וגם אוכל רחוב, וכולם עם טוויסט ששומר על הפשטות הכובשת אבל מוסיף לו חן ועניין. המסעדה מתאימה מאוד לבילוי משפחתי ובעצם כל אחד ימצא בה לא רק שלל אפשרויות קולינריות אלא גם את אותו דבר שקשה, ואולי אפילו בלתי אפשרי, להגדירו במילים אבל הוא פורט על הנפש פריטות מדויקות ויוצר רגש שמלווה את האדם גם הרבה אחרי שהארוחה עצמה הגיעה לסיומה.

הפסקת אוכל


המסעדה פתוחה מדי יום בין השעות 12:00 לחצות ( ומכאן ניתן להבין שהיא אינה אחת מאותן מסעדות כשרות בתל אביב ). בימי חול, עד השעה 16:00, מוגשות בה ארוחות עסקיות הנקראות "הפסקת אוכל" וכוללות מנה ראשונה, מנה עיקרית ולימונדה - והכל במחיר העיקרית (על חלק מהמנות ישנה תוספת מחיר צנועה). בחדרי האוכל שבקיבוצים אמנם לא מוגש יין, אבל בחדר האוכל תוכלו ללוות את הארוחה במשקה שכבר חז"ל הגדירו כמשמח לבב אנוש במחיר אטרקטיבי.

כל טוב הארץ


בין המנות שהפכו את חדר האוכל לאחת מאותן מסעדות מומלצות בתל אביב ולמקום הומה אדם בכל שעות הפעילות: קפלטי סלק, ספייסי ריגטוני, קציצות דג ים ברוטב חריימה, סינייה דג, קבב טלה עם מג'דרה קוסקוס וסלמון כבוש. לטבעונים מצפות מנות דוגמת "כבד קצוץ", המבורגר עדשים ופסטה דלעת.

מסעדת חדר האוכל - גם תרבות


הלוקיישן של חדר האוכל, כאמור בלב מתחם תרבותי להפליא, והאווירה הייחודית השוררת במסעדה הופכים אותה למקום אידיאלי לאירועים תרבותיים, ואכן מעת לעת נערכים בה כאלה. בנוסף ישנן לעתים התרחשויות קולינריות המעשירות עוד יותר את התפריט - כדאי לעקוב ולזכות בחוויות מלהיבות במיוחד.

סופרה ראשון לציון
לחם בשר הרצליה אירועים חדש