מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > טעימת יין > כתבה על יינות לסתיו ופסטיבל מטה יהודה

יינות לסתיו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

עונת הסתיו בעיצומה, ויובל בלנקובסקי ממליץ על היינות המתאימים ביותר למזג האוויר ההפכפך. בנוסף, מוזמנים להגיע בסופי השבוע של חודש נובמבר לאזור מטה יהודה שם מיטב יקבי האזור יפתחו את שעריהם לקהל הרחב. בילוי מהנה!

הסתיו הגיע, וזה הזמן להחליף את היינות הלבנים הקלילים ביינות אדומים בעלי גוף מלא. בתקופה זו של השנה מתקיים פסטיבל היין של מטה יואב-יהודה שהוא לטעמי אירוע היין האיכותי בישראל. ביום חמישי, ה-5 בנובמבר, בשעה 19:30 בפארק "מיני ישראל" תוכלו לטעום מיקבי האזור שחלק מהם נמנים על היקבים המובילים בישראל כמו קסטל, סוסון ים, פלאם ויקב הבוטיק הקטן ספרה המתמחה ביינות לבנים.

המבקרים באירוע יוכלו לטעום ממבחר יינות משובחים מכרמי האזור ולהכיר את היינים ואת בעלי היקבים, וזאת סביב שולחנות בר עם מוסיקה ואווירה נכונה. הפארק יואר בתאורה מיוחדת לכבוד האירוע וניתן יהיה לטייל בין שביליה של ישראל הקטנה בליווי כוס יין איכותי.

בנוסף, במהלך חודש נובמבר, תקיים מחלקת התיירות של המועצה האזורית מטה יהודה בשיתוף בית ספר שדה שער הגיא-רמות שפירא, סיורים מודרכים בין היקבים. הסיורים יתקיימו במשך ארבעה ימי שישי של החודש. בנוסף, להשתתפות בסיורים מומלץ להזמין מקום מראש, ובסופם ניתן לשלב ארוחה באחד מבתי הבשלנים באזור או לשלב ביקור במבשלות הבירה המיוחדות. בנובמבר חוברים יחד היקבים, הבשלנים ומבשלות הבירה באזור ומציעים חוויית בילוי מעניינת בסופי השבוע.

והנה קצת על יין חדש בארץ - יקב רמת הגולן השיקו לראשונה את הפטי ורדו, 2012 מסדרת ירדן. מדובר ביין מסקרן משום שבדרך כלל זן הפטי ורדו משתלב ביינות עם זנים אחרים. ביקב אומרים כי הירדן פטי ורדו, 2012, מציג ניחוחות משכרים של פירות אדומים ושחורים, לצד מאפיינים של פרחים, מינרלים, רמזים לאניס ואדמה. זהו יין מרוכז ובעל גוף מלא, המציג מבנה האופייני ליינות מהזן הזה. בציר 2012 הינו הבציר הראשון של הירדן פטי ורדו. היין יוצר מענבי פטי ורדו שנבצרו מכרם עינות יונתן הממוקם בגובה 700 מטרים. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות למשך 18 חודשים, 40% מהן חדשות.

יין נוסף המבוסס על זן הפטי ורדו הוא הברקן סופרייר פטי ורשו מבציר 2010. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי למשך כ-20 חודשים. בסיום תקופת היישון בחביות, נבחרו החביות המוצלחות ביותר ועם תוספת של 4% קברנה סוביניון, הורכבו ליין הסופי אשר בוקבק, ללא תהליך זיכוך ועם תהליך סינון קל יחיד וייושן שוב בבקבוק ביקב למשך תקופה של למעלה משנתיים. זהו יין מאוזן בעל גוף בינוני-מלא המוכן לשתייה כבר כעת. שתו ותהנו.