Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> מגוון רחב של מסעדות בירושלים ליד הכותל

מסעדות בירושלים ליד הכותל המערבי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ירושלים, כך על פי התלמוד, נטלה 9 קבין של יופי מתוך 10 שירדו לעולם ואכן חלק גדול מהשכונות המרכיבות אותה הן יפהפיות - כך המושבה הגרמנית, כך עין כרם, כך משכנות שאננים וכמובן שישנן עוד דוגמאות.

בנוסף מפוזרות לאורכה ולרוחבה לא מעט שכיות חמדה אמיתיות בעלות חשיבות תרבותית, היסטורית ודתית, אבל אין ספק שהלב הפועם של עיר הקודש הוא הכותל המערבי שאין בלתו. אתר ייחודי זה היווה במשך דורות רבים מושא לכמיהה ותפילות, וכיום, משהגישה אליו פתוחה וחופשיה, מבקרים בו כ-10 מיליון איש מדי שנה. אין פלא שלא מעט מסעדות בירושלים מומלצות שוכנות בקרבת מקום שהרי רבים מהמבקרים מגיעים מחוץ לעיר ומחפשים גם מקום לאכול. עוד כדאי לדעת שהמגוון הרחב של מסעדות בירושלים ליד הכותל המערבי מבטיח שכל אחד יוכל למצוא מקום מתאים לטעמו ולתקציב העומד לרשותו.

מה הכוונה ב"ליד הכותל"?


באופן טבעי המונח "מסעדות בירושלים ליד הכותל" הוא מעט אמורפי: באתר הקדוש ביותר ליהודים עצמו אין כמובן מסעדות, ובאופן טבעי שככל שמתרחקים ממנו כך מתרחב מנעד האפשרויות הקולינריות. לדוגמה כשמדברים על מסעדות בירושלים מחנה יהודה הוא מקום שמייד קופץ לראש - השוק, על שלל המסעדות הייחודיות שבו, שוכן במרחק של כ-2.5-3 ק"מ מהכותל, כך שבהחלט ניתן להגדירו כקרוב לכותל או אפילו "ליד הכותל", אם כי כמובן שבסופו של דבר כל אדם מחליט עבור עצמו עד כמה קרוב לכותל הוא רוצה לחפש מסעדה.

המסעדות הקרובות ביותר


המסעדה הקרובה ביותר היא "בין הקשתות" הכשרה למהדרין. "בין הקשתות" שוכנת במבנה מרהיב בן המאה ה-13, ומציעה תפריטי בוקר וצהריים כולל עסקיות מהבוקר ועד 17:00.
עוד שתי מסעדות בירושלים ליד הכותל שוכנות ברובע היהודי: "קשת החורבה" ו"בשערייך".
קשת החורבה שוכנת ברחוב תפארת ישראל 2 ומציעה תפריט חלבי מגוון וישיבה במתחם חיצוני פסטורלי ומלבב. בשערייך ממוקמת ברחוב חב"ד 64, מעל הקארדו, וגם התפריט שלה הינו חלבי וכולל פיצות, פסטות, פוקצ'ות ועוד ועוד.

מסעדות מעט פחות קרובות שכדאי לפקוד


כשמתרחקים מעט מהכותל מרחיבים כאמור את מנעד האפשרויות, כשבאופן כללי האזורים הקרובים ביותר לכותל הם ממילא, ימין משה ומתחם חוצות היוצר, גיא בן הינום, רחוב דוד המלך ומתחם התחנה הראשונה.
בסינמטק שמעל גיא בן הינום תמצאו את "לבן בסינמטק", מסעדה אקלקטית המשקיפה אל חומות העיר העתיקה ואל אחד הנופים היפים בארץ באופן כללי. במרכז מורשת בגין הסמוך שוכנת "טרסה", מסעדה גורמה חלבית (שמגישה גם דגים), ועוד אופציה מומלצת בקרבת מקום היא "טורו" המוגדרת כמסעדת שף ים תיכונית.

עוד מסעדות שף בירושלים בקרבה יחסית לכותל נמצאות בממילא ("קדמה", "רופטופ"), במתחם התחנה ("לחם בשר" הכשרה למהדרין) או במרכז העיר ("צ'אקרה").

בחוצות היוצר - מתחם של סדנאות אמנים שמציע חוויה ציורית במיוחד - שוכנת "אקליפטוס". זוהי מסעדה ותיקה שמציעה את מיטב המאכלים של המטבח הירושלמי והישראלי, והיא פתוחה לקהל הרחב בימים שבת עד חמישי החל משעות אחה"צ (בימי חול בשעות הצהריים היא פתוחה לאירועים).

מסעדות בירושלים ליד הכותל המערבי, אירועים מיוחדים


מאחר שאחד המנהגים שהשתרשו בשנים האחרונות הוא קיום חגיגות בר מצווה ובת מצווה בכותל כחלק מביקור בירושלים באופן כללי, הרי שלא מעט מאותן מסעדות בירושלים ליד הכותל המערבי מציעות גם חללים לאירועים, בין אם אינטימיים יחסית (כשמדובר בחגיגה בחיק המשפחה הגרעינית) ובין אם כאלה רחבי היקף המיועדים לעשרות חוגגים. בין המסעדות המציעות אופציה זאת: בארכה, לבן בסינמטק, טרסה, בין הקשתות, בשערייך (המיועדת לאירועים קטנים ומיוחדים), קיטשן גאלרי בממילא שמתמחה באירועים מכל הסוגים (לעד 150 איש כשמדובר בקוקטייל ועד 90 איש בישיבה) ועוד.