Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> מסעדה איטלקית ברוטשילד תל אביב

מסעדה איטלקית ברוטשילד - תפריט משובח


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שדרות רוטשילד הן אחד הרחובות הראשונים שנסללו בתל אביב, יש להן חלק משמעותי בהתפתחות העיר וגם כיום הן מהוות מוקד עסקי, תרבותי וקולינארי, כמו גם מקום הומה אדם בכל שעות היממה. בהתאם לא מעט מסעדות רומנטיות בתל אביב קבעו בה את משכנן, ובאופן כללי ניתן למצוא לאורכן בתי אוכל רבים, במגוון רחב של סגנונות. גם כשמדברים על מסעדה איטלקית רוטשילד הוא בהחלט מקום טוב לחפש בו את האוכל המשובח של ארץ המגף.

ההיסטוריה הארוכה והמפותלת של השדרה הארוכה והמפותלת


שדרות רוטשילד משתרעות על פני כ-1.5 ק"מ, החל מנווה צדק ועד כיכר הבימה. צורתה של השדרה היא כמעין נ' בכתב (או L הפוכה), שכן באזור המפגש עם רחוב נחמני היא פונה שמאלה, לעבר הים כך שקטע אחד שלה נמתח מצפון לדרום וקטע שני ממזרח למערב.

השדרה, הנקראת כמובן ע"ש הברון רוטשילד, היא כאמור אחד מהרחובות הראשונים שסללו מקימי תל אביב, מייד לאחר הרצל, והעובדה שמדובר בשדרה מקורה באילוץ: התוואי הינו ואדי צנוע שבאותם ימים לא ניתן היה ליישר, מה גם שהוא ניקז אליו כמויות גדולות של מים מדי חורף, ועל כן הוחלט להותירו כשטח פתוח רחב יחסית ואת הבתים לבנות משני צידי הוואדי.

בתחילת הדרך היה הקצה הצפוני מזרחי של שדרות רוטשילד שטח פתוח, וככל שתל אביב התפתחה כך התארכה גם השדרה והשטח הפתוח נדד צפונה. בשנות ה-30 של המאה ה-20, נקבעה נקודת הסיום של רוטשילד, תיאטרון הבימה, שפועל באותו מקום עד היום.

לאורך כל ההיסטוריה היוו שדרות רוטשילד מוקד קולינארי - מהקיוסקים המיתולוגיים ששירתו את תושבי תל אביב הקטנה ועד אותן מסעדות שף בתל אביב שבחרו בה כמקום פועלן, ועדות טובה לכך היא כמות החיפשים בגוגל אחרי "מסעדה מומלצת רוטשילד" או "מסעדה איטלקית רוטשילד".

בסוף המאה ה-20, לאחר פרק זמן בלתי מבוטל בו הוזנחה השדרה, עיריית תל אביב השקיעה בחידוש פניה והיא חזרה להיות בלב העניינים. בין השאר הפך רוטשילד - ובעיקר חלקו המערבי גדוש המגדלים המרשימים - גם למוקד עסקי שמושך אליו חברות וארגונים בולטים (למשל, הנהלת הבנק הבינלאומי), וכן למשכנן של פעילויות חברתיות שונות, החל מרביצה נינוחהבצוותא על הדשא או על הספסלים לצידי הקיוסקים שחודשו וכלה במתחם האוהלים שהוקם בחלקה הצפוני בשנת 2011 ושהיווה בסיס למחאה החברתית הסוחפת של קיץ 2011.

האופציות השונות של מסעדה איטלקית רוטשילד


ההיצע הקולינארי לאורך השדרה מגוון מאוד, ובפרט כשמחפשים מסעדה איטלקית רוטשילד הוא אזור שכדאי לקחת בחשבון.
בחלקה הצפוני של השדרה, בסמוך ל"הבימה", שוכן אחד מסניפי "טוני וספה", אחת הפיצריות הייחודיות ואהובות בתל אביב - ובו תמצאו לאורך כמעט כל שעות היממה צעירים מלאי תאוות חיים, פיצות שצורתן מרובעת, מבחר רחב של תוספות ואופציות גם לטבעונים.

במרכז השדרה, בין מזא"ה לנחמני, נמצאת "הקנטינה" - מקום שהתפרסם בעיקר בזכות הסלבריטאים הרבים שפקדו אותו ונתפש כמייצג את הרוח התל אביבית וגם פוזה מסוימת; ומעט דרומה יותר תמצאו את "אלורה" - בית אוכל איטלקי שמציע תפריט המבוסס על המטבח הטוסקני ואווירה רומנטית ונעימה במיוחד.

בדרום רוטשילד, ממש מול הבניין בו הכריז דוד בן גוריון בקול נרגש על הקמתה של המדינה (ושכיום פועל בו מוזיאון "היכל העצמאות"), נמצאת עוד מסעדה איטלקית מומלצת, "רוסטיקו". "רוסטיקו" מתהדרת בהיותה טרטוריה (מקום פשוט יחסית, ידידותי מאוד לסועדים וזול למדי) אותנטית ובשמחת החיים שהיא משרה על אורחיה לאורך כל שעות הפעילות.

סופרה ראשון לציון
לחם בשר הרצליה אירועים חדש