מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> כתבה על מסעדת NG בר & בשר תל אביב

NG בר & בשר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"אל השולחן הגיעו שני נתחי ענק מגרים: סינטה 400 גרם על העצם ביישון של 28 ימים, ואנטרקוט פריים 350 גרם ביישון של 35 ימים, מפורק מהעצם. שני הנתחים, עשויים מדיום לבקשתנו, היו עבים, עסיסיים, שחומים מבחוץ ואדמדמים מבפנים..." שפרה צח, NG בר & בשר, תל אביב

לנוכח טרנד הטבעונות המתפשט והולך, יש לנו לפעמים תחושה של מיעוט נכחד. אפילו בבית הפרטי שלנו נותרנו אוכלי הבשר היחידים, שעה שכל צאצאינו כבר עברו לתפריט נטול חיים. כך שמפעם לפעם אנחנו פשוט חייבים לצאת למקומות שעוד נותנים כבוד לאנשים כמונו. NG בר & בשר בנווה צדק, למשל. מקום שכולו מקדש בשרים, בדגש על נתחים מובחרים ביישון ארוך.

אבל רגע לפני שנגיע למטרה העיקרית שלשמה התכנסנו, מילה דווקא על סלט NG קראנצ' שבחרנו לפתיחה, והוא מלווה את המסעדה מיום הקמתה לפני 13 שנים. יש בו חסה משי ולבבות של חסה ערבית, עלי ארוגולה ופרוסות צנונית, וכל זה מעוטר בכמות נדיבה של גירורי פרמזן וציפ'ס בטטה. זה הכל. אבל העלים טריים מאוד, צ'יפס הבטטה פריך וממכר, ורוטב הויניגרט קושר הכל יחד בלי להשתלט. ואני אומרת: מי שיודע לכבד ככה חומרי גלם, יודע לעבוד.

זה הזמן להרים כוסית. חובב הייינות הזניים בוחר במרלו ברבדו עמוק ועשיר, בעוד רעייתו מחמיאה לבלנד seasons 4 של יקב אסף, בגווני טעם לא שכיחים, בעיקר בגלל נוכחות ענבי הפינוטאז'. יחד עם היין מגיעה מנת פתיחה של בשרים מעושנים במקום, הקרויה בפשטות "דליקטסן", והיא מדגימה היטב את יכולות המסעדה בתחום הטיפול בבשר. הנתח הוא 'מכסה אנטריקוט', שהעישון שלו מניב פרוסות נגיסות בטעם "אנטרקוטי" מאוד, ולידן סלט קטן של ארוגולה וצנוניות וצלוחית של חרדל הום-מייד מעקצץ. צירפנו אליהם גם את לחם הבית המצויין, שמגיע עם שיני שום שלמות אפויות וזיתים דפוקים, והתענגנו על השילוב בין החריפים לחמצמצים, שהדגיש את הטעם הנקי של הבשר.

ואז (פאוזה דרמטית, תופים), הגיעו העיקריות. כאמור, ההתמחות העיקרית של NG היא בנתחי בשר מיושנים ביישון ארוך כשהם עטופים בשומן, מה שמחדד את טעמי הבשר, ואז נצלים לדרגת העשייה המדוייקת. אל השולחן הגיעו שני נתחי ענק מגרים: סינטה 400 גרם על העצם ביישון של 28 ימים, ואנטרקוט פריים 350 גרם ביישון של 35 ימים, מפורק מהעצם. שני הנתחים, עשויים מדיום לבקשתנו, היו עבים, עסיסיים, שחומים מבחוץ ואדמדמים מבפנים, בתיבול מינימליסטי של מלח-פלפל ועם טעם "בשרי" מרוכז – חלומו של כל קרניבור. יחד איתם הגיעו גם פירה, תפוחי אדמה ובטטות "מדורה" ותבשיל ירוקים חמצמץ-עדין של תרד ושעועית רחבה, ואנחנו עוד הוספנו מהחרדל הזכור לטוב. מה נאמר ומה נדבר, בשרים כאלה לא אכלנו כבר הרבה זמן.

מילה על השירות של NG, כי כשמגיע פרגון אנחנו בעד: המלצריות סבלניות להתלבטויות של הסועדים, מסייעות בהמלצות על מנות נבחרות ועל מידת העשייה הרצויה, אך נותרות משתפות פעולה גם לנוכח בקשות כמו "פילה וול-דאן", ששמענו במו אוזנינו מאחד השולחנות הסמוכים.

אחרי כל זה, נשאר לנו רק לסיים עם המתוקים – שני קינוחים בלבן-אדום: אצלו פנה-קוטה עם תותים טריים וריבת תות, ואצלי טארט וניל על בצק פריך, עם דובדבני אמרנה מעל וגלידת וניל על יד. ושניהם קלילים ומתוקים-חמצמצים במידה, וחותמים לנו ארוחה מהמשובחות שיצא לנו לאכול.