מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

פסטה ובשר, ביחד ב''ראגו''


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 בצלחת הגדולה הוגשו כמה סוגי ירקות אפויים- ברוקולי, תפוחי אדמה, קישואים, בטטות ודלעת, ורוטב הרוזמרין היטיב איתם מאד

כשהשותף שלי לארוחה חושב להזמין את אותה המנה שלי, אני מתעצבנת. זה נראה לי בזבוז. יכול להיות שזו רק אני. הגנים הפולנים שלי אומרים שעדיף שכל אחד יזמין משהו אחר, וככה נוכל לטעום יותר ממנה אחת.

לכן שמחתי לקחת את חברתי הצמחונית קרין ל''ראגו''- מסעדה כשרה המגישה מנות בשריות ופסטות- ככה יכולתי לדעת מראש שאין שום סיכוי שבעולם שהיא תזמין את אותו הסטייק שאני אבחר.

ואכן, אוכלת- העשב שלי בחרה ללא לבטים רבים בפוזילי עם ירקות והשאירה אותי לבד במערכת הבשרים, אבל אני נתקלתי באויב מבית. ללא כל מתחרים בשוק, יכולה לבחור איזו מנה שחשקה נפשי, לא יכלתי לבחור בין שתיים שתפסו לי את העין וגירו לי את החיך. האחת- סינטה בגריל ברוטב שמן זית, רוזמרין ושום, והאחרת- אנטריקוט ברוטב רימונים. המלצרית ששירתה אותנו הייתה חמודה מאד, אבל צמחונית, ולא יכלה לעזור לי בלבטי. קראנו לעזרת מלצרית טורפת, שסיפרה לי על יתרונן של שתי המנות וסייעה לי להגיע לידי החלטה: תהה זו הסינטה, אם כן.

לפני הדבר האמיתי בחרנו בסלט עלים עם המון המון קוביות מנגו, שהוגש עם רוטב בניחוח הדרים. אני בחרתי במנה הזו בגלל ההדרים, קרין בגלל המנגו. מייד כשסיימנו ללחך, הגיע הבשר שלי והפוזילי שלה. שתי המנות היו יותר ממשביעות רצון, ומשביעות באופן כללי.

הבשר שלי היה עשוי בדיוק לבקשתי, לא מדמם ולא יבש, ולווה בהפתעות. אני אוהבת בשר, אבל תמיד שמחה לקבל באותו ה''דיל'' עוד רכיבים- וב''ראגו'' ענו לי בדיוק על הצורך הזה. בצלחת הגדולה הוגשו כמה סוגי ירקות אפויים- ברוקולי, תפוחי אדמה, קישואים, בטטות ודלעת, ורוטב הרוזמרין היטיב איתם מאד. בהחלט אפשר לסכם ולומר שזו הייתה מנה שווה ומשתלמת, קולינרית ותקציבית.

בקינוח שוב עמדתי על ההבדל ביני לבין זוגתי. החלטנו ביחד, ללא כל חילוקי דעות, על סופלה השוקולד שהוגש עם כדור סורבה בטעם קוקוס. ככל שהקינוח הלך ונאכל, הבחנתי שכל אחת מאיתנו התבייתה על חלק אחר שלו: אני על הסופלה, היא על הסורבה. איזו הרמוניה, חשבתי לעצמי.

כמה יפה שכל אחד יכול ליהנות ממשהו אחר בלי להפריע לשני. כמה נחמד שיש מסעדה שמחלקת את התפריט שלה ל''עיקריות בבשרים'' ול''עיקריות בפסטה''. ובואו נהיה גם קצת רגשנים: שיושבים בה דתיים לצד חילוניים, ולכולם טוב ונעים. מסעדה כלבבי.

ראגו
דרך בית לחם 41, ירושלים
טלפון: 02-6730760
פקס: 02-6730770