מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > טעימת יין > יובל בלנקובסקי עם המלצה ליינות חדשים

טעימת יין


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

יובל בלנקובסקי מציע הפעם לכל מי שמעוניין להיכנס לתחום היין לבקר באירועי "טעימות יין" המתרחשים ברחבי הארץ - זו הזדמנות נהדרת לטעום מגוון לא קטן של יינות מהארץ ומחו"ל ולהעשיר את רשימת היינות האולטימטיבית שלכם לשנה זו

השתתפות באירוע של "טעימות יין" מהווה חגיגה של ממש לכל חובב יין מתחיל או לאחד כמוני, אוהב יין מושבע. זו הזדמנות נהדרת לפגוש תחת קורת גג אחת עשרות יינות חדשים מלאי ניחוחות וטעמים. יחד עם זאת, טעימת יין היא בעיקרה היכרות ראשונית בלבד עם היין, זאת כיוון שכדי להכיר יין לעומק יש לפתוח בקבוק, לראות כיצד היין מתפתח בכוס ומה ההבדל בין טעמי היין מיד לאחר הפתיחה וכשעה לאחר מכן.

לפני ימים ספורים השתתפתי באירוע של טעימות יין ברשת החנויות "דרך היין". הרשת חרטה על דגלה הבאת יינות איכות מחו"ל לישראל במטרה להכיר אותם לקהל הישראלי. בטעימה הוצגו בפני המשתתפים עשרים ואחת יינות מספרד ופורטוגל ומתוכם יינות יוקרתיים ונדירים להשגה. לצד היינות הגישו גם כיבוד, לחם ומטבלים. במחיר מצחיק של תשעים וחמישה שקלים (המחיר לחברי המועדון של דרך היין) אפשר להנות מההזדמנות לטעום יינות איכות נהדרים ולהבין היטב את האופי של היינות הספרדיים והפורטוגליים.

מתוך היצע היינות שני יינות הרשימו אותי במיוחד ובלטו מעל השאר. שני היינות מגיעים מאזור היין המפורסם ביותר בספרד – ריוחה. כל אחד מהיינות מציג פרשנות שונה ליין מן האזור, הראשון הוא Artadi, Vinas de Gain, Rioja 2007, זהו יין מודרני ואלגנטי. היין עסיסי ועשיר והוא מעניק לטעמי הפרי מקום של כבוד. היין השני הוא Cune Rioja Gran Reserva Imperial 2004, מהווה דוגמא נהדרת ליין ריוחה קלאסי אופייני וטוב. כאן מורגשים היישון הארוך מאוד בחביות עץ, שמתמזג לאורך השנים עם טעמי הפרי המופיעים ברקע בלבד. שני יינות מעולים ומומלצים מאוד לארוחה חגיגית כמו זו שאנו עומדים בפתחה.

למי שמבקש להכיר את עולם היין המקומי ובייחוד את זה של חו"ל מומלץ לקחת חלק בטעימות היין המתקיימות מידי שבוע ברשת "דרך היין". לפרטים נוספים ניתן להיכנס לקישור בסוף הכתבה.

בתחרות טרה וינו 2015 שהתקיימה השנה במלון רמדה בנתניה השתתפו כ-700 יינות וכהלים ממגיעים מ-40 מדינות מרחבי העולם. מדובר בתחרות יין מקצועית בה היינות נשפטים באופן עיוור ומקבלים ניקוד על ידי צוות שופטים מכובד בענף.

היינות הזוכים בתחרות מוצעים לטעימה בבית איש ענבים ביפו. אז כמובן שניגשתי לטעום - הרי מדובר בתחרות היין המובילה בישראל הקובעת את רשימת היינות האולטימטיבית לשנה זו. מבין היינות הזוכים יש כמה הראויים לאזכור מיוחד. הראשון, המדיטרניאן, 2009 של יקבי כרמל. זהו בלנד ים תיכוני המורכב מששה זני ענבים והוא נעשה בסגנון העולם יישן. זהו יין הדר ומאוזן, בתחרות הוא זכה בדירוג הגבוה ביותר - זהב כפול ובצדק. יין נוסף שזכה במדליית זהב כפול הוא של יקב הבוטיק "אריאל" ביהודה - חכלילי, מרלו 2009. כמעט ולא נותרו בקבוקים מהיין הזה אפילו ביקב, אבל בטעימה זכיתי לטעום ממנו. מדובר אכן ביין טוב מאוד ואין ספק שזו הפתעה למצוא יין באיכות כל כך גבוה ביקב בוטיק קטן. אחרון חביב הוא הזוכה הגדול של התחרות בתואר היין הישראלי הכשר הטוב ביותר בתחרות, יין הקינוח של רמת הגולן, הייטסוויין גוורצטרמינר 2012. כל שלושת היינות מומלצים מאוד ומובטחת לכם הנאה מרובה מהם.

טעימות יין הן כלי נהדר להיכרות ראשונית ומהירה עם שלל סוגי יין וטעמי יין מארצות חדשות. מי שמעוניין לפתח הבנה בתחום היין מומלץ לו לנסות ולהשתתף בטעימות שכאלו.