מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מעשה בכבשה ובמאסטר גבינות-ארץ זבת חלב


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   הביקור שלנו במקום היה ביום שטוף שמש של אמצע השבוע. השקט שמסביב, הנובע מהמיקום בלב המושב (20 דק' מת''א), היה הזדמנות מצוינת ליהנות מיום יפה וארוחה מצוינת, שכן הגבינות, על מכלול השמות שלהן, הן באמת יצירה יוצאת דופן.

מעשה היה ביישוב נחלים, שם יצר אהרן מעשה פלאים: חלב כבשים, עמל ועבד, ויצר גבינות מזן נכחד. שמות להן מגוונים, מנחלים ועד פלגים, וטעמים רבים, שונים ומיוחדים. שילב תאנה וגם גפן, קצח בצד פלפל, והביא לעולם מטעמים רבים.

בנוסח כזה או אחר, נדמה שהיה רוצה אהרן מרקוביץ' שיספרו יום אחד את סיפור המחלבה שהקים יחד עם אישתו תמי ביישוב נחלים. 20 שנה של יצירה , כאשר בשמונה השנים האחרונות מקדיש אהרן את כל כולו למחקר: יצירה של גבינות ייחודיות, המשלבות טעמים שונים, העשויות כולן חלב כבשים. לא תמצאו כאן קממבר ולא צפתית, כי אם בניאס פטריות, נחל קצח, פלג דפנה, נחל פלפל ונחל יין. כן, לא לטעות, אלו שמות הגבינות. כל אחת מהן (בהתאמה) הן למעשה שילוב של גבינת כבשים עם פטריות, קצח, תאנים, פלפל וגפן. המטרה, לדבריו: ליצור מסורת חדשה, ייחודית, של גבינות ממחלבה משפחתית.

בשנים האחרונות הרחיבו בני הזוג את העסק, ויצרו במקום בו שכן בעבר דיר הכבשים, מקום אירוח. שם הם מציעים למבקרים בשעות הבוקר ארוחת בוקר זוגית, הכוללת פלטת גבינות, כדורי גבינה, זיתים, סלט ירקות עם גבינת פטה, סלסלת לחם, יוגורט מתוק ושתייה קלה או חמה, במחיר של 90 ₪. את הגבינות המרכיבות את הפלטה בוחרים מתוך תהליך טעימה מיוחד בחנות, כך שאתם יודעים בדיוק מה אתם הולכים לאכול.

הביקור שלנו במקום היה ביום שטוף שמש של אמצע השבוע. השקט שמסביב, הנובע מהמיקום בלב המושב (20 דק' מת''א), היה הזדמנות מצוינת ליהנות מיום יפה וארוחה מצוינת, שכן הגבינות, על מכלול השמות שלהן, הן באמת יצירה יוצאת דופן. טעמים שלא מוצאים בשום מקום, עם שמות מיוחדים, והכל מרגיש בריאות ואיכות.

בחרנו לנו כמה גבינות וקיבלנו את הארוחה לשולחן. התיישבנו בקצה המשטח, באזור שטוף שמש, הסמוך למדשאות ולעצים. במרחק פסיעות ספורות חי לו עדר כבשים שמגביר את החוויה וההנאה מהגבינות.

האוכל נעלם די מהר, וההתענגות על כל ביס המשיך מהחנות גם לשולחן. התלבטנו אם לקנות גבינות לבית, אך החלטנו שלא הפעם. אחרי הכל, אנחנו עוד נחזור. גם אנחנו רוצים להיות חלק מסיפור אגדה, מהסוג שהיה באמת.

המקום פתוח בשעות הבוקר, (עד 14:00, והכל מותאם לנכים)

מושב נחלים משק 59, נחלים
טלפון: 03-9332797
פקס: 9328960