מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

דים סאם להמונים!


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  מדובר באוכל מפתיע, ייחודי, שמזמין אכילה בחבורות גדולות, וטעימות זריזות אחד מהשני, בדיוק מתאים לישראל. זרימת הכיסונים מגוונת ומשאירה את הסועדים מגורים, ממתינים לבאות והכל טרי טרי וטעים ואותנטי, כבא אמרנו?

חשבתם פעם על רוטשילד פינת אלנבי כמקום אולטימטיבי למפגש? קבענו להיפגש שם, אני והגבוה כי רצינו לעשות משהו מושחת, רעיון שהכניס את שנינו לסחרור מהרגע שעלה.

לאכול דים סאם על הבוקר, היה תמיד חלום רחוק שלי. הסינים, כך אומרים דבר ראשון על הבוקר שותים את התה שלהם עם כיסוני בצק מאודים, ממולאים בבשר ריחני, פירות ים עסיסיים או ירקות טריים, חלוטים. ומי עדיין לא שמע על הבוכרים עם הגוש גישה שלהם, גם כן כיסונים שמנמנים, מתפקעים ממילוי. מזמן החלטתי שגם אני בעניין של הכיסונים האלה, למה רק למלוכסנים מותר?

רעיונות מושחתים וחסרי כל בסיס הגיוני אני ישר משגרת לבחור הגבוה, שחוץ מטעם כמעט זהה באוכל חולק איתי גם את אותה אג'נדה ערכית שגורסת שמה שטעים, טוב לו שיבוא לפה. הצעתי לו להיפגש ב''דים סאם'' החדש, שעבר למקום חדש באלנבי פינת שדרות רוטשילד ועוד קצת דרומה, ככה על הבוקר. כבר כשהצעתי, ראיתי את זה כסגור.

הבוקר ב''דים סאם'' נפתח ב 12:00 בצהריים, אבל אנחנו צבאנו על המקום חצי שעה לפני כן, מחכים למלצרים שיסדרו את המקום. מכוניות חלפו על פנינו , אוטובוסים מיהרו אבל אנחנו, בדמיוננו כבר היינו בסמרקנד, שרועים על כריות ולוגמים תה.

באלנבי ממש כמו באסיה מוגשים סוגי הדים סאם השונים מסודרים בתוך סלסילות קש, בתוכן הם גם מאודים ואלה, נוחתות על גבי עגלות אידוי שרצות נוסעות על הגלגלים שלהן בין שולחן לשולחן והמלצרים מראים אותה לסועדים שאמורים לבחור סלסילה מלאה בכיסונים. מחיר הארוחה נקבע על פי מספר הסלסילות הריקות שעל השולחן, והצבע שלהן.

בגלל שבחוצפתנו הגענו מוקדם מידי הייתה רק עגלה אחת שהסתובבה בחלל הגדול החדש והמבריק. כדי לא לבזבז זמן ומפני ששנינו ידועים בסבלנות המצומצמת שלנו מיד נכנסנו לתוך המטבח וזה התגלה כסדנת עבודה קטנה הלקוחה ישר ממטבחי שנחאי: 3 סינים, וסינית אחת עבדו באותו זמן על הפקת סוגי בצק שונים , דקיקים או עבים לפי הצורך והכנת איטריות בשיטה הידנית המסורתית, מחזה מרהיב למי שעוד לא ראה. בצד, ראינו איך מכינים את מילוי הירקות: מאדים תרד, מבשלים וקוצצים דלעת כתומה וריחנית ועוד.

הארוחה התחילה בתה ירוק יסמין ולאחריו, בהפרש קצר החלו לזרום המנות , יפהפיות וטעימות: דבר ראשון נגסנו בון טון מטוגן וקריספי, ממולא בתרד שזעק מרוב טריות, אחריו הגיעו כיסוני השו מאי, בצק דקיק המלופף, בצורת פרח פתוח סביב מילוי דלעת כתום ועסיסי, מאודים. הלב שלי, באופן אישי יצא אל כיסוני הבאו, שהם תפוחים, שמנמנים ומבוססים על בצק שמרים מאודה (תגידו ''באו'' כמה פעמים ותבינו מה זה בדיוק)

הסלסילות המשיכו לזרום: גיוזה צמחונית עם מילוי עסיסי של ירקות, מילוי בשר עסיסי וחם, וון טון במילוי פירות ים, כיסונים הנראים כריבוע בצק עדין ובתוכם שילוב של ארבעה מילויים שונים, מעשה אומנות. באופן כללי, המאודים היו מוצקים ולא נוטפים והמטוגנים אפילו עלו עליהם כי היו פריכים במידה שלא תאמן, כאילו הרגע יצאו מהשמן החם (ובאמת, הרגע הם יצאו משם).


הדים סאם היא אחת המסעדות שנותנת את התמורה הכי טובה לכסף: מדובר באוכל מפתיע, יחודי, שמזמין אכילה בחבורות גדולות, וטעימות זריזות אחד מהשני, בדיוק מתאים לישראל. זרימת הכיסונים מגוונת ומשאירה את הסועדים מגורים, ממתינים לבאות והכל טרי טרי וטעים ואותנטי, כבא אמרנו?

התה זרם בנחת גם הוא במשך כל הארוחה, והתאים, בדיוק כמו שקולה מתאימה למקדונלדס, להבדיל אלפי הבדלות. המחיר היה בסדר גם כן, השרות היה לבבי וידעני. נשבענו לחזור. מגיע להם, ולנו.

,מסעדת דים סאם החדשה
אלנבי 120, תל אביב.
א'-ד' - 24:00-12:00, ה'-שבת - 01:00-12:00
טלפון: 03-5604341