מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ביתיות נינוחה בנתנאלה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  אין ספק, רוחה של סבתא לאה מרחפת בכל פינה של ''נתנאלה'': בצבעים הנעימים, בכורסאות הישנות העומדות בפינה, בוילונות התחרה על החלונות, בארוניות הקטנות שבתוכם כלי חרסינה קטנים, ממש כמו שהיו לי בביתי בילדותי.


כבר בכניסה לנתנאלה יש תחושה של חזרה הבייתה , או לבית סבתא, בעיקר עם נתי [קיצור של נתנאלה] העומדת בדלפק כמעט בבגדי בית, בלי גינונים מיותרים: בצבעים הנעימים, בכורסאות הישנות העומדות בפינה, בוילונות התחרה על החלונות, בארוניות הקטנות שבתוכם כלי חרסינה קטנים, ממש כמו שהיו לי בביתי בילדותי.

אבל, בבקשה, לא לטעות. התפריט – ואני בהחלט מורידה את הכובע- מספר סיפור אחר לגמרי. מקום מלא, לאורך כל שעות היום, בעיקר בגלל תפריט מגוון ומעניין מאוד, ובעיקר מוצלח וטעים לכל אורכו: החל משלל ארוחות בוקר, שגרמו לי להצטער צער רב על כך שהגעתי בשעות הצהרים [למרות שניתן לקבל ארוחות בוקר לכל אורך היום].

התנחמתי באחת ממנות ארוחת הבוקר, שנאכלה לכל אורך הישיבה במקום, פשוט היה קשה לוותר על המתוק-מתוק הזה: מנה ענקית של פנקייק'ס מכוסים בפירות, רוטב מייפל והר של קצפת, בדיוק, אבל בדיוק, כמו שצריכה להראות מנה של פנקייק'ס שמכבדת את עצמה.

אבל בכל זאת, צהרים וצריך לאכול משהו. למרות כל המנות המענינות, לא ויתרתי על צלחת מדהימה של ממולאים [בצל ופלפל אדום], שיכולה להתחרות בקלילות בשלל הממולאים שאכלתי עד היום במקומות שונים ומשונים [המסעדות הבולגריות ביפו, תיזהרו, מאחוריכם!]. את המנה מלווה לחם קטן, טעים להפליא, עם צלחת קטנה של חמאה שפשוט נגמרה מהר מדי.

את המנות ליוו מיץ תפוזים סחוט, קנקן תה ענקי מלא נענע מהגינה, ובין שלל המשקאות גם סוגים רבים,שונים ומפתיעים של קפה, בכל טעם וצורה שרק תבחרו.

בפעם הבאה שאהיה שם, אני רוצה לשבת בקומה השניה הקטנה, ליד שולחן קטן, עם ספר קטן, להריח את הנוריות [אמיתיות לגמרי] ולשכוח מהעולם.

ולסיום- כמו שאומרים- אוכל עושים באהבה, או לא עושים בכלל, וזה בדיוק מה שעושים נתי ועופר [בעלה שיחיה] בבית הקפה שלהם. שווה, אבל ממש שווה, להגיע לשם גם מרחוק.

הרצל 219, רחובות
טלפון: 08-9475447
פקס: 08-9475447