לחם בשר הרצליה

תוכנית ההתנתקות של בלה שלומקינס או: ארוחת צהריים במועדון ג'אז


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

    למרות שהמנה העיקרית כשלעצמה גדולה ומשביעה, אל תוותרו על המנות הראשונות: קרפ'צו סינטה, בתיבול עדין אך מדוייק, ומנה ציורית של פטה כבד, שהוגש, במקום עם ריבת הבצל הנדושה, עם ריבה מרירה-מתוקה של קליפות תפוזים

.

לא משנה מה אתם חושבים על תוכנית ההתנתקות הפוליטית. על זו של בלה שלומקינס תחתמו בשתי ידיים. צעד קטן פנימה אל החלל האפלולי, עם הקירות המחופים אדום,
הבר בכניסה ושולחנות העץ שבפנים – וכבר אתם במועדון ג'ז סטייל ניו-אורלינס, מנותקים לחלוטין מאזור המוסכים התל-אביבי שבחוץ.

בלה שלומקינס, הקרוי על שמה של זמרת ג'אז אמריקנית, חובש שני כובעים בו-זמנית:
גם מסעדה עם תפריט מלא וגם מועדון ג'ז מושקע, כולל סאונד, תאורה ומעטפת אקוסטית.
מהפרוספקטים בכניסה אנו למדים שכמעט כל ערב יש כאן התרחשות מוזיקלית – מופעי ג'ז, בלוז, מוזיקה לטינית, ערבי קריוקי, שירי ארץ ישראל ועוד. אבל אנחנו, שהגענו בצהריים, הסתפקנו בקליפים של VH1, המוקרנים כל העת על מסך ענק, כליווי לארוחה.

גם הליהוק הקולינרי הוא בחירה מוצלחת – השף חואן קפלן, (''מיט-בר'' לשעבר) שהידע שלו בהכנת בשר מורגש היטב. העסקיות מוצעות בשני מסלולים – 39 ש''ח לארוחה של מנה עיקרית עם תוספות ושתיה ו59- ש''ח לארוחה הכוללת גם מנה ראשונה. המלצה – למרות שהמנה העיקרית כשלעצמה גדולה ומשביעה, אל תוותרו על המנות הראשונות. לפחות שתי אלו שאנחנו אכלנו הדגימו ביצוע מעולה של מנות קלאסיות: קרפ'צו סינטה, בתיבול עדין אך מדוייק, ומנה ציורית של פטה כבד, שהוגש, במקום עם ריבת הבצל הנדושה, עם ריבה מרירה-מתוקה של קליפות תפוזים.

בהמלצת המלצרית בחרנו למנה עיקרית המבורגר של 250 גרם, גאוות המקום. בניגוד למוצר התעשייתי הנחות, ההמבורגרים של בלה שלומקינס עשויים מבשר המיושן במקום, טחונים גס ובעלי טעם ''בשרי'' מודגש. מנה נוספת שדגמנו, פרגית בגריל במרינדה של ג'ינג'ר לימון ורוזמרין היתה בסדר, אך לא מסעירה במיוחד. אפשר גם לשדרג את המנה העיקרית לסטייק סינטה, סטייק אנטרקוט או מדליוני פילה, תמורת תוספת תשלום של 15-20 ש''ח.

צריך לחזור לעבודה. אנחנו יוצאים מהבועה, ממצמצים לנוכח אור הצהריים הבוהק בחוץ.
התנתקנו מספיק להיום.


ארוחות צהריים בבלה שלומקינס בימים ראשון ושני

בלה שלומקינס רחוב נח מוזס 13 תל-אביב
טלפון: 03-6096996/7 פקס: 03-6096998 דוא''ל: info@bella-music.co.il


לחם בשר הרצליה אירועים חדש