העמק הוא חלום בבית הפנקייק המקורי בצפון


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 אני קיבלתי צלחת גדושה בכבדים, שהיו מתובלים היטב והוגשו עם סלט ירקות גדול וצ'יפס. כמה מבני המשפחה שכבר סיימו את הפנקייק התעלמו מהאיסור ועזרו לי לחסל את המנה שלי.


עמק יזרעאל יפה כל השנה, אבל בחורף הוא יפה במיוחד. שדות ירוקים, אדמה חומה ושמיים אפורים- זה הנוף שעושה לי את זה. ואם יש שם בין הגבעות גם פינת פנקייקים נחמודת, אז באמת למה לא לעצור. יודעים מה- למה לא לבוא במיוחד?


אבל הצפון הנפלא של ישראל לא זקוק לי בשביל שאעלה את ערכו. המתגוררים בו יודעים זאת, והנקלעים לכבישיו ''בדרך לכנרת'' מבינים זאת גם הם במהלך הנסיעה בשעה שהם מתמוגגים על הנוף. ובכן הרשו לי רק הפעם להתענג עוד קצת על היופי, לשכוח מרמזורים ומבנייני קומות עם אינטרקום ולהציע לכם מקום נעים לסעוד בו בכפר, בלב העמק.

גיבור סיפורנו- סניף חדש דנדש של ''בית הפנקייק המקורי'' המוכר לכם ממחלף הסירה, הרצליה. יום שישי בצהריים, משפחת שחר חוזרת מבית סבתא שבעמק בית שאן הביתה, לגליל. עצירה בדרך- חובה. האם יהיה זה חומוס גלילי חם עם גרגרים מאחד הכפרים, המבורגר עסיסי מאחד התאגידים או בורקס טרי בסגנון ''קפה ומאפה''? אז הנה לכם, העוצרים בדרכים, חידוש- לא זה ולא זה ולא זה. הפעם עצרנו לפנקייק.

ציפיתי למצוא פונדק דרכים עם שולחנות עץ כבדים, ששכבת-עד דביקה של שומן מכסה אותם, ותפריטי דף מוכתמים בסירופ שוקולד ומייפל. מצאתי מסעדה נעימה, סימפטית, אסתטית ביותר, ולה תפריט המציע ארוחות בוקר, ארוחות צהריים עסקיות בשריות וכמובן- ארוחות פנקייק.

האמא הזמינה פנקייק פתיתי שוקולד. האבא הזמין פנקייק גלידה. ילדה אחת בת 24 הזמינה פנקייק ''מקורי'' (מייפל), ועוד ילדה-רבע-עוף בת 15 הזמינה טוסט. ואני? כבד עם צ'יפס וסלט.
ההורים קיבלו צלחת עם שני עיגולי פנקייק, כשלדעתי המוצלח ביניהם היה זה עם פתיתי השוקולד- הם נמסים על הפנקייק החם והופכים לרוטב שוקולד כיפי. כולם אכלו מכולם, חוץ ממני (לפולנים אסור בשום אופן לאכול פנקייקים מתוקים לפני המנה הבשרית).

אני קיבלתי צלחת גדושה בכבדים, שהיו מתובלים היטב והוגשו עם סלט ירקות גדול וצ'יפס. כמה מבני המשפחה שכבר סיימו את הפנקייק התעלמו מהאיסור ועזרו לי לחסל את המנה שלי. הילדה-רבע-עוף אפילו כמעט סיימה את כל הטוסט שלה שהיה גם הוא די נדיב בגודלו, כך שהשארנו שולחן די ריק, באופן יחסי. החשבון היה סביר פלוס פלוס, ודמדומי ערב השבת הזכירו לנו שעוד כברת דרך לפנינו והחזירו אותנו תפוחים ומנומנמים לטנדר.

בית הפנקייק המקורי
תחנת דלק, צומת בית זרזיר
כביש 77 (בין צומת נהלל וצומת המוביל)
04-9533107