Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > בית קפה כשר> כתבה ביקורת על קפה קפה אשקלון
לחם בשר הרצליה

קפה קפה אשקלון


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"על הר של ירקות נחה לה כמות נדיבה של גבינת חלומי מטוגנת, ניוקי מטוגנים שנתנו טוויסט מעניין למנה ותערובת ג'עלה – אגוזים וגרעינים מומלחים. זה היה מעוצב כל כך יפה שקצת כאב לנעוץ את המזלג הראשון..." גיא סופר-זמרני מגיע לקפה קפה אשקלון ומגלה עד כמה האוכל טעים

הטלפון שלי מצלצל.. מספר לא מזוהה. מהצד השני של הקו שמעתי את קולו של ג', חבר משכבר הימים, עשרים שנה בערך לא התראנו, והוא איתר אותי ורוצה להיפגש ולחדש קשר, כמובן שהסכמתי מיד. התחלנו לפטפט. הבחור, כך מסתבר, חזר בתשובה, והיום מאוד מקפיד, אז סיכמנו להיפגש לארוחת ערב שקטה בקפה קפה באשקלון. הוא עובד ליד, ומגיע לשם הרבה לעיסקיות צהריים, אז הוא יודע שכשרות הבד"ץ מספקת, ושיש אוכל טעים ומעניין.

הצצתי במפה לפני היציאה לדרך אפילו ווייז לא צריך להפעיל. המסעדה ממוקמת בתוך היכל התרבות של אשקלון, מטרים ספורים מהרחוב הראשי.

אשקלון, מתברר, אינה סובלת מבעיות חנייה, חניתי בחנייה אפורה ממש בפתח המסעדה, וצעדתי פנימה. יש מספר שולחנות לא גדול, חלקם מתאימים לזוג וחלקם עם ספות למספר סועדים גדול יותר, מעל הראש נברשת ענקית מפזרת אור חם ברחבי האולם, על הקירות יצירות אומנות שונות, כיאה לבית תרבות, ומשני הצדדים, מדרגות רחבות ידיים שמובילות לכיוון האולם.

ג' כבר המתין ליד השולחן כשהגעתי, ומסביב היו עוד כמה שולחנות תפוסים, אבל התקרה הגבוהה והאקוסטיקה המצויינת עשו את שלהם, כך שהיה לנו שקט ופרטיות כמובטח. בינתיים התחלנו להחליף חוויות. היו הרבה שנים להשלים, ביקשנו בינתיים קנקן מים, ולהזמין מעט מאוחר יותר.

התפריט חלבי ומתמקד בסלטים, פסטות, מאפים, סושי ומיוחדים מבוססי דגים, עם המון אופציות צמחוניות ומספר לא מבוטל של אופציות טבעוניות, והכל מסומן באופן ברור בתפריט.

בחרנו להתחיל עם לחם פרנה מרוקאי, בליווי מטבלים (24 ש"ח). הלחם הגיע חמים ופריך בליווי טפנד מעולה, ממרח חצילים בטעם טחינה, עגבניות מיובשות, ופסטו עשיר במיוחד. כמו כן, חלקנו סלט חלומי (56 ש"ח). גרסה מעניינת במיוחד הכוללת, על הר של ירקות נחה לה כמות נדיבה של גבינת חלומי מטוגנת, ניוקי מטוגנים שנתנו טוויסט מעניין למנה ותערובת ג'עלה – אגוזים וגרעינים מומלחים. זה היה מעוצב כל כך יפה שקצת כאב לנעוץ את המזלג הראשון.

למנה העיקרית רציתי סושי, יש בתפריט רולים מעניינים מאוד, אבל התברר שאין סושי בימי שישי וראשון, אז הזמנתי נודלס מזרח-מערב (58 ש"ח) בתוספת נתחי סלמון, מנה מתקתקה משהו עם פלפלים מוקפצים ונודלס אורז דקיקים, כמו שאני אוהב. ג' בחר פסטה ברוטב בטטות (52 ש"ח) שבושלו על מלח גס והוקפצו בשמנת ויין לבן. תוספת הקרמה הופכת את כל העניין למנה מושחתת ממדרגה ראשונה. מפאת גודלן של המנות לא הצלחנו לסיים אותן, אז ארזנו הביתה, שיהיה למחר. וגם רצינו להשאיר מקום לקינוח.

חלקנו פאדג' שוקולד חם (35 ש"ח), שבא עם קצפת ליד וכדור גלידת וניל. מעט מתוק שסיכם יפה ערב נוסטלגי ושקט, ראשון בסדרה ארוכה שעוד יגיעו.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש