מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

אספרסו- הבייתה!


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 קשה לקבל תמיד את ספל האספרסו בדיוק כפי שנרצה אותו. אבל בעולמנו המודרני ניתן להגיע לתוצאה שתשביע את רצוננו תמיד בכך שנכניס לביתנו מכונת אספרסו.

אספרסו, כמו הרבה משקאות אחרים, הוא טעם נרכש. שתייני אספרסו מפתחים עם הזמן את בלוטות הטעם ומשכללים את הרגלי השתייה עד לרמה שכל אדם אוהב את האספרסו שלו בצורה שונה במקצת מחברו. הצרה היא, שבכל בית קפה ישנה צורת הכנה אחרת לאספרסו. פולי הקפה, דחיסת מנת הקפה ו''אורך'' המנה משתנים ממקום למקום. לכן
המגמה הטכנולוגית-שיווקית בעולם פועלת מאז ומעולם בשאיפה להכניס את הטכנולוגיה לביתו של הצרכן הפרטי. לדוגמא, מהפכת ה-DVD שהתחוללה לפני כמה שנים הביאה את חוויית הקולנוע לתוך ביתנו הפרטיים ומהפכת קונסולות משחקי הוידיאו (פלייסטיישן וכד') העלימה כמעט לחלוטין את אולמות המשחקים. עולם הקפה, כמובן, מצטרף גם הוא למהפכה זו. לכן, משנה לשנה, מכונות האספרסו הביתיות מתפתחות ומשתפרות ברמתן
.
אם אתם מתעניינים ברכישה של מכונה ביתית, להלן סקירה של מגוון המכונות הקיימות בשוק:


מכונות ידניות
מכונות ידניות הן למעשה מזעור של מכונת קפה מסחרית (מהסוג שקיים בבתי קפה). מכונה ידנית נועדה לאלו מאיתנו שמעוניינים להקפיד על סטנדרטים גבוהים בהכנת אספרסו ביתי (כלומר, הקפדה על דחיסת הקפה, הקצפת החלב, טחינה מדויקת לסוג הקפה וכו'). במכונות אלו קיים דוד אחד המשמש לחליטה הקפה ולייצור אדים להקצפת חלב. אלו מאיתנו שרוצים לשפר את כישורי הבריסטה שלהם בסביבה הביתית ולדעת את מדע הכנת הקפה בצורה אישית, יתעניינו במכונה כזו.
מחירים: 400-1,400 ₪.


מכונות ''פודים''
ה''פוד'' הינו כיס-קפה קטן. כלומר, מנה מדודה של קפה עטופה באריג נייר, בדומה לתיון. הפודים נועדו לעצלנים שבינינו, כיס הקפה מתאים בדיוק לגודל רשת החליטה במכונת הקפה. יתרון גדול בשימוש בפודים הוא הניקיון, מכיוון שאין מגע בין הקפה עצמו למכונה, אין הוא מלכלך בכלל. ישנן מכונות ידניות המגיעות עם התקן מיוחד המיועד לפודים, כך שתוכלו ליהנות משני העולמות. היתרון הבולט ביותר בפודים הוא שהם מאפשרים הכנה רצופה של מספר משקאות מבלי לעצור לניקיונות בין לבין. החיסרון, העלות. במכונה רגילה, עלות מנת קפה היא כ- 60 אגורות, לעומת 1-1.5 ₪ לפוד.
מחירים: 700-2,000 ₪.

מכונות חצי אוטומאטיות
סוג זה של מכונות אינו נפוץ במיוחד. מכונה זו מצוידת במטחנת קפה פנימית, היינו, כל מנת קפה נטחנת אוטומאטית לפני השימוש. אבל, פעולת העברת הקפה הטחון למסננת החליטה ודחיסתו מתבצעת על-ידיכם. המכונה הזו מיועדת לאלו שלא מוכנים להתפשר על קפה טחון מראש וחייבים לחוש את ריח הקפה הטחון באוויר בטרם יכינו לעצמם את הספל.
מחירים: בסביבות 2,000 ₪.


מכונות סופר-אוטומאטיות
מכונה זו היא הדור השלישי של מכונות הקפה הביתיות. מי שחשב אי פעם ''אני רוצה מכונה שבה אכניס פולים בצד אחד ואקבל אספרסו בצד השני'' יתענג על מכונה זו. מכונות מסוג סופר-אוטומאטיות נחשבות לפתרון המושלם לאניני קפה השייכים לדור ה-''אין לי זמן''. כל מכונה אשר טוחנת את הקפה, דוחסת אותו, חולטת ומוזגת אותו בלחיצת כפתור, תתהדר בתואר ''סופר אוטומאטית''. אך בכל זאת, טווח המחירים בין המכונות השונות הוא עצום, מחירן נע בין 3,000 ל-6,000 ₪. מדוע יש כזה הפרש גדול? התשובה היא התוספות והפעולות המיוחדות שכוללת כל מכונה. אחד השיקולים החשובים ביותר בקניית מכונה סופר-אוטומאטית היא האם היא מאובזרת בדוד בודד או כפול. דוד בודד משמעו שבתום פעולת מזיגת הקפה, נאלץ להמתין בערך 40 שניות עד שהמים בדוד יתחממו לטמפרטורה המאפשרת הקצפת חלב. לעומת זאת, במכונה בעלת דוד כפול, אין המתנה בכלל, מי שמבין באספרסו יודע שלעיתים 40 שניות הן ההבדל בין אספרסו משובח לאספרסו הרוס. עוד תכונה המשפיעה על הפרש המחירים היא סוג תצוגת הבקרה, אנלוגית או דיגיטאלית. תצוגה דיגיטאלית מפורטת הרבה יותר מתצוגה אנלוגית. מסך הבקרה הדיגיטאלי לא רק יודיע בפירוט רב על כל תקלה, אלא ייתן פרטים על כמות המים שבדוד, מתי יש לנקות את המכונה, כמות הקפה שנותר במיכל הטחינה ואפילו ישנן מכונות שייספרו את כמות מנות הקפה שהוכנו במכונה מיום הפעלתה.
מחירים: 3,000-6,000 ₪.

אכן, שוק מכונות הקפה הביתי מתפתח בצעדי ענק. כיום ישנן מכונות שניתן לתכנת לשעות פעילות מסיומות ואפילו לכתוב ''בוקר טוב'' אישי למשתמש. אל תשאלו אותי למה, אבל יש כיום גם מכונות קפה עם חיבור לאינטרנט... ומי יודע? ייתכן שבעתיד נשמע את המשפט ''כנראה שהתבלבלתי בשלט, רציתי להנמיך את הווליום ב-DVD ויצא לי אספרסו ארוך...''


לפרטים נוספים וקבלת ייעוץ מקצועי ברכישת מכונות אספרסו:

או בטלפון 1700-70-12-13