מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ערב של עצלות חורפית במזטי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 שלחנו מזלגות גם לצלוחיות של לבנה מצוינת בפסטו עגבניות, כרובית בציפוי פריך וברוטב צ'ילי, עגבניות שרי עם גבינת פטה צאן ורוטב פסטו, גבינת שמנת עם בצל מטוגן וחציל מטוגן ברוטב סויה ודבש. לצדם הופיעה פוקצ'ה חמימה ופריכה בלווית חמאת שום.


טוב, אז לא בא לי בכלל לבשל. לא עכשיו ולא אחר כך, לא מרק ולא סלט ולא פסטה, שום כלום. המטבח מבהיק בניקיונו ואני מתה אבל פשוט מתה להשאיר אותו כך, עוד כמה שעות.

אמרתי לילד שהולכים לאכול בחוץ. הילד לקח את המפתחות של המכונית ואמר טוב, אז אני נוהג. או.קי אמרתי כשהבטן שלי אחוזת עווית של מתח, רק לפני יומיים נגמרה תקופת הליווי ואנחנו אמורים לנסוע לעיר הגדולה בשיא הלחץ והפקקים. ''רק כך אוכל ללמוד'' אמר הילד המזוקן וניצח בויכוח עוד לפני שהחל.

נחתנו ב''מזטי'' - מסעדת גריל איטלקית באזור ההיי-טק של רמת החייל. בחוץ רוח עזה השתוללה. בפנים רצפת עץ ועיצוב מזמין, אורות עמומים וסיימון וגרפונקל בדיוק בווליום הנכון: שומעים את המלים אבל אפשר לשוחח בשקט. באנו ממש מוקדם והתישבנו ליד החלון, מביטים בעלים המעופפים ברוח. הנהג המזוקן שתה מיץ תפוזים ואני התענגתי על 'מידורי סאוור' שהוא ליקר מלון ומיץ ליים בקרח.

על השולחן נחתו בזה אחר זה מזטים. ב'מזטי' הסידור הוא שאפשר לאכול מן המנות הראשונות הללו כמה שרוצים, ומשלמים רק את מחיר המנה העיקרית. צלוחיות לבנות רבועות ובהן סלט עגבניות ובצל – טרי ורענן; נקניקיות עגל על מצע של כרוב שהלם את המורשת היקית המשפחתית, נתחוני עוף מצוינים על מצע גזר ברוטב איולי ערבו לחיכנו.

שלחנו מזלגות גם לצלוחיות של לבנה מצוינת בפסטו עגבניות, כרובית בציפוי פריך וברוטב צ'ילי, עגבניות שרי עם גבינת פטה צאן ורוטב פסטו, גבינת שמנת עם בצל מטוגן וחציל מטוגן ברוטב סויה ודבש. לצדם הופיעה פוקצ'ה חמימה ופריכה בלווית חמאת שום.

הילד שלא קיבל היום ארוחת צהריים חמה אלא רק סנדוויץ' קלוש, טרף. טוב, אני מודה שגם אני עזרתי לנקות את הצלחות. על חלק זה של הארוחה לא אוכל אלא לומר – היזהרו במזטים אחרת לא יישאר לכם מקום למנה העיקרית! ועל זאת ודאי תענו לי – ''טוב אמא'' ותעשו ממילא מה שאתם רוצים.
לעיקרית הילד המזוקן הזמין ניוקי ויטלו: נתחי עגל מפולפלים ורכים המונחים על מצע של ניוקי ממולא בבטטה. אמנם הנהג הצעיר קצת התלבט בהתחלה עם ההזמנה בהיותו חובב פחמימות ידוע, אך עם הגיעה חיסל את מנתו הנדיבה עד הפרור האחרון בשיטתיות מעוררת התפעלות. אני הזמנתי פילה חזיר עם פירה. הבשר היה פריך מבחוץ ורך ועסיסי מבפנים, הפירה היה נימוח ומענג. קצת הצטערתי על הזלילה חסרת האחריות של המזטים שלא הותירה די מקום למנה המצוינת הזאת. קינחנו בקפה הפוך טוב עם קצף עשיר ו''בלה דונה'' שהוא מוס שוקולד לבן ומפתה עם אגוזי פקאן מסוכרים.

המסעדה הלכה והתמלאה באנשים. הנרות הבהבו על השולחן. ה'מידורי סאוור' עשה את העבודה ונמנום נעים השתלט עלי. המזוקן התכליתי אמר שהארוחה הסתיימה ושהגיע הזמן ללכת ולקח את המפתחות. בשלב הזה אחרי אוכל טוב, מוסיקה נעימה ואלכוהול מרגיע, הדאגות הקיומיות הסתלקו להן והלכו להציק למישהו אחר ואני לבשתי את המעיל ויצאתי עם הנהג הצעיר החוצה אל הרוח העזה.

ברזל 34,רמת החייל, תל אביב
טלפון: 03-6475969