Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> כתבת ביקורת על המסעדה היהודית בבני ברק

המסעדה היהודית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"בימים אלו, כשמהדורות החדשות דנות בהרכבת הקואליציה, הגיע הזמן שנשב יחד לשולחן..." דן תורן פותח שולחן של יהודים ודתיים במסעדה היהודית שבבני ברק

ברחוב ז'בוטינסקי העמוס עברתי לא אחת בין פקק לפקק, ואיך שהוא תמיד זכיתי לבהות בשתי הדמויות המצוירות על שלט המסעדה היהודית. הוא ניצב ברחוב כבר יותר מתשע שנים, ותמיד מעלה בי תהייה מה מגישים שם. כשמצאתי את עצמי חונה למרגלותיו, גיליתי פינה קסומה של טעמים ביתיים היישר מבית סבתא.

מדובר במגוון עשיר של מנות מסגנונות שונים ותרבויות שונות. עשרות יצירות מופת עשירות בטעם, ריח וצבעים מעוררי תיאבון הפרושות לראווה במסעדה, אבל זה לא הכל. לאוכל הטעים והנוסטלגי מתלווה גם שירות לבבי, הרגשה ביתית אמתית, חוויה תרבותית המשלבת חילונים לצד חובשי כיפות סרוגות וחרדים עוטי שטריימל, ומעל הכול - סיפור מעניין.

גל ואני התחלנו את סעודת המלכים שלנו עם חמין ביתי וחם ובו מיני קטניות, בשר איכותי, קישקע ממולא ותפוחי אדמה. מנה כבדת משקל שכזו ראוי לאזן עם מנת ליווי קלילה כמו כבד קצוץ טרי. לאחר זמן התאוששות קצר הגיש לנו צורי מנהל המסעדה את המנות העיקריות: עוף צלוי בשזיפים שחורים, סטייק פרגית טרי, אורז בוכרי עם בשר (אשפלוב) ותפוחי אדמה אפויים.

רגע של גילוי לב: בכמעט שלושים שנות חיי זכיתי לאכול בעשרות רבות של מסעדות, בישראל קודש ומחוצה לה רחמנא לצלן. כשרות האוכל או מוצאו האתני מעולם לא היו בראש מעיניי ובין המנות האהובות עלי יהיה קשה למצוא מנה שהיא כשרה או בכלל יהודית, אבל האוכל במסעדה היהודית ללא ספק הפעיל עליי את קסמו ולא יכולתי שלא להתאהב בטעמים ובפשטות הנדירה.

הטריות וההקפדה הרבה שייתכן שאינן אופייניות למסעדה ביתית קטנה גרמו לפה הלועס שלי להשתכנע שמדובר בגורמה של ממש. רק שבין מנה למנה זכיתי להחליף כמה מלים עם מייסד המסעדה היהודית ושמו ישראל, שהפציר בי ש"זה לא גורמה. זהו אוכל ביתי של פעם, מבושל כמו שבישלו פעם ומוגש בצורה פשוטה ואמתית. גורמה אפשר למצוא בהמון מקומות, אבל לא כאן."

ישראל, שמגדיר עצמו "דוסי", מדבר על המסעדה היהודית ביראת הכבוד הראויה לה ומספר שלמעלה מחמישים אחוזים מהסועדים כאן הם חילונים. למרות המיקום בבני ברק ואף על פי שמגישים כאן אוכל שנחשב כשר גם למהדרין שבמהדרין, חילונים מאד נהנים לאכול אותו, וזה מכיוון שהוא הבסיס והיסוד לאוכל הביתי של רוב התרבויות והעדות בישראל. מחמין של שבת, דרך קיגעל שנאפה במשך לילה שלם ועד לחריימה אדום וחריף. "אשכנזים, מזרחים, חובשי כיפות סרוגות או חילונים גמורים, הרי בסופו של דבר כולנו אכלנו אוכל של סבתא שהגיע מסבתא של סבתא, עוד לפני קום המדינה."

גם אנשי השירות המסורים, צורי ויוני, שהפגינו בקיאות חריגה בתפריט העשיר, סיפרו על הגיוון האדיר בקהל הסועדים שחלקו דתי וחלקו חילוני, והסבירו אותו בהתענגות על הטעמים הנוסטלגיים וגם באווירה שמתלווה לארוחה: "באים לאכול טשולנט, לשתות בירה ולדבר פוליטיקה". יוני המלצר המקצוען לא הותיר אותנו רעבים ודאג להזרים לשולחן את המנות בזו אחר זו, ובין ישראל החרדי, לגל חברי החילוני, אפשר היה לרגע להרגיש איך נעלמים פערי התרבות והאמונה, כשמסביב לשולחן אחד כולם נפגשים לאכול אוכל טעים.

בימים אלו, כשמהדורות החדשות דנות בהרכבת הקואליציה, הגיע הזמן שנשב יחד לשולחן. אבל אם אין לכם זמן לשבת: בימי שישי, משעות הבוקר המוקדמות ועד לצהרי היום, המסעדה היהודית פותחת את המטבח לקהל הרחב ומציעה לכל דכפין לארוז ולקחת הביתה את מגוון המנות הטעימות. לקראת חג הפסח יתקבלו הזמנות לרכישת אוכל מוכן לארוחת חג שתורכב ממגוון מאכלי עדות.