לחם בשר הרצליה

רוק ישראלי ואלכוהול בגוזניק פאב


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   נטלי מציעה קוקטיל ייחודי: ג'ין גורדונ'ס עם מיץ מנגו. שלאחר מכן מתגלה כשילוב מעניין וטעים. מיכל מזמינה דובונה (אפריטיף המורכב מתערובת של יינות אדומים) שהוגש בתוספת פלח לימון שנתן עקצוץ מיוחד.

לפני כמה שנים, כשהיינו בני 18 , אחד מטקסי ההתבגרות היה לנסות להיכנס לפאב, כל פאב שהיה מכניס אותנו, במטרה לשתות עד שכרון חושים. מראה הפאב , סוג האלכוהול או האוכל , לא שיחק תפקיד משמעותי. אחרי כמה שוטים של טקילה האווירה מתחממת , לא משנה איפה אתה נמצא.

הגעתי לגוזניק ביום שלישי בערב וברגע שנכנסתי גל של נוסטלגיה הכה בי במלא עוצמתו. אי אפשר לדעת כיצד יסתיים הערב ועם מי האווירה תתחמם, בדיוק כמו בגיל 18 רק שהפעם אני כבר לא פנוי והגעתי עם חברה טובה שלי, מיכל. סוף הערב צפוי.

רוק אלטרנטיבי ישראלי שקט התנגן ברקע בזמן שהתיישבנו לשולחן, שואפים את המקום.
אורות רכים מאירים את הפאב. מנורות שעל אהיליהן מוטמעים סמליהן של חברות הבירה השונות, לף ,הייניקן, טובורג וקרלסברג. על הקירות כרזות ושלטי ניאון של חברות בירה ,אלכוהול וסיגריות. מקדש לחובבי הטיפה המרה.

מלצרית לבבית ביותר מגיעה אל שולחננו ותוך דקות מתפתחת שיחה נחמדה . הרבה מעבר ל''small talk” הנדרש. נטלי שמה, כל לקוח/ה שנכנסים זוכים לחיוך רחב ממנה והיא מכירה את כולם.
לאחר בדיקת התפריט אנו קוראים לה, והיא מצידה מגלה ידע בקיא ומקיף של האלכוהול במקום, גם בסוגים וגם בשילובים מטורפים. בתפריט כחמישים קוקטילים, אבל אני תמיד מעדיף להיעזר במומחים.
נטלי מציעה קוקטיל ייחודי: ג'ין גורדונ'ס עם מיץ מנגו. שלאחר מכן מתגלה כשילוב מעניין וטעים.
מיכל מזמינה דובונה (אפריטיף המורכב מתערובת של יינות אדומים) שהוגש בתוספת פלח לימון שנתן עקצוץ מיוחד.


בתפריט האוכל מוצעים מטוגנים למיניהם: פסטלים, סיגרים, פלאפל וצ'יפס. אחת מהברקות המטוגנים היו חתיכות של נקניקיות. טעים. אכלנו גם סוג של מלוואח ממולא ברוטב פיצה וגבינה צהובה( כאפה פיצה) וקינחנו בהמבורגר שסתם לנו את הבטן.
המנה המועדפת על יושבי המקום היא חומוס וטחינה שמגיעה עם פיתות בצד ומשמשת כריפוד טוב לקיבה על מנת להמשיך ולצרוך את כמויות האלכוהול.
במשך הערב האווירה מתחממת ועובדי המקום מתמזגים עם האורחים. אבי, מנהל המקום, יושב על הבר ומדבר עם האורחים, כאחד הלקוחות. אווירה של בית.

בימי שני המקום מעניק במה ליוצרים צעירים שרוצים לעלות ולנגן חומר מקומי ואפילו גרסאות כיסוי. המוכשרים מבין האומנים מקבלים במה בלעדית בערב של מוזיקה אקוסטית שנערך בימי ראשון.
במשך השבוע המקום מלא באוכלוסייה מגוונת. הגילאים נעים בין 19-50. ובסופי שבוע גם חיילים.
המקום פתוח מ2100 עד אחרון הלקוחות כאשר בסופי שבוע הסגירה תהיה בשש ואפילו שבע בבוקר.
הגוזניק פתוח כבר 11 שנה .

בעודנו נכנסים לרכב שמתי לב שהגוזניק הוא הפאב היחיד ברחוב עולי ציון. נקודה קטנה של אור בחושך.
את הערב סיימנו כצפוי, מיכל הסיעה אותי הביתה לאחר ערב נחמד שבילינו יחדיו ולא שתינו בו יותר מדי, אני כבר לא בן 18.


גוזניק פאב
עולי ציון 28, תל אביב
טלפון: 03-6837890


לחם בשר הרצליה אירועים חדש