רטרו בבית הפנקייק


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 בזיכרון העמום שכנה העובדה כי בית הפנקייק המקורי מציע עוד כמה דברים לקיבה רעבה מלבד פנקייק. ואכן, הזיכרון לא שיקר אם אתם באים עם הילדים, דעו שיש אפשרות לארוחת ילדים במחיר מצחיק של 16.5

בילדות שלי, שהתרחשה לפני כ- 20 שנה בממוצע, היו שני מוסדות קולינריים: גלידת תל חנן ובית הפנקייק. שני מקומות, שהביקור בהם (לרוב תוך שילוב של נסיעות לצפון) עורר התרגשות שדומה לה אני מרגיש כיום כאשר אני טס למדינות שמעולם לא ביקרתי בהן. במחשבה מפוכחת ומבוגרת לא ממש ברור לי מה עשה את המקומות הללו למיוחדים כל כך. אולי ההשוואה לפנקייק הביתי הפשוט והגלידה הבסיסית שהיתה אז? אולי.

עם השנים, ככל שישראל נפתחה למותגים קולינריים בינלאומיים ואפשרויות בישול מגוונות, וככל שהנסיעות לצפון פחתו, כך פקדתי פחות ופחות את שני המקומות הללו. אך הילד שעדיין חי בתוכי ממשיך להתרגש בכל ביקור שנעשה שם, כמו זה שהתקיים באחרונה בבית הפנקייק.

בית הפנקייק, רק כדי שלא תתבלבלו כמוני, שכן עד לפני כשנה בכפר ויתקין. משיקולים שונים הוא סגר את שעריו, ופתח את עצמו מחדש במחלף הסירה – חצי קילומטר צפונית לסינמה סיטי, בסמוך להרצליה פיתוח. וכך, כשיצאתי במשימה לסקור את המטבח של המקום, שמחתי לגלות שהוא נמצא ממש קרוב לבית. שינוי המיקום גרר בעקבותיו גם מראה משופר ונעים, וגם תוספת של המילה 'המקורי' לשם.

בזיכרון העמום שכנה העובדה כי בית הפנקייק המקורי מציע עוד כמה דברים לקיבה רעבה מלבד פנקייק. ואכן, הזיכרון לא שיקר – התפריט מאפשר בחירה בין ארוחת בוקר עשירה לבין מבחר של מנות ראשונות, בשרים ותוספות. אם אתם באים עם הילדים, דעו שיש אפשרות לארוחת ילדים במחיר מצחיק של 16.5 ₪.

השמחה על קירבתו של בית הפנקייק המקורי לעיר הגדולה גדלה עוד יותר כשמנות מהתפריט החלו להגיע לשולחן. ההתחלה, כמו תמיד, היתה עם מנה של חומוס עם טחינה וגרגרים, שהיתה מנה טעימה ומוצלחת, ובאה עם תוספת בצד של צ'ילי חריף עשוי כהלכה, אותה ביקשנו במיוחד; וכן עם פלטת סלטים שיכולה להשביע אדם רעב ברמה בינונית, וכללה סלט כרוב אדום, סלט גזר, חמוצים וסלט התירס, שהיה המוצלח מכולם.

ההפתעה של הארוחה היו המנות העיקריות – מנה של שלושה קבבים עם צ'יפס וסלט ירקות לאחת, ומנה של 300 גר' של אנטרקוט עם אורז וסלט ירקות לשני. מצד אחד מדובר במנות גדולות ונדיבות, עם בשר איכותי עשוי כהלכה, ומצד שני המחירים מגוחכים למנות בסדר גודל ובאיכות כזו – 39 ₪ למנת הקבב, 54 ₪ למנת האנטרקוט!

הקינוח, חדש כמו המקום, היה מנה של שני פנקייקים עם מלבי. הטעם הוא אותו טעם מוצלח של הפנקייק הוותיק, והמלבי היווה תוספת מוצלחת בצד. 24 ₪ למנה מכובדת, שיכולה להוות ארוחה קלה באמצע היום – או הלילה, שכן המקום פתוח 24 שעות ביממה.

כדאי לדעת שהתפריט של המקום צפוי להתרחב בשבועות הקרובים, ולהציע לבאים גם סוגי סלטים ופסטות. לנו נותר לקוות שהאיכות תישאר אותה איכות גם במנות החדשות, והמחירים גם. שכן כעת, בית הפנקייק המקורי הוא מקום אידיאלי לארוחה, קרוב במיוחד לעיר הגדולה. עם קריצה ברורה לילדים באשר הם – איתכם או בתוככם.

http:///

בית הפנקייק המקורי
מחלף הסירה
09-9514215