Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות חדשות> כתבה על בית קפה חדש בתל אביב - חדר עבודה
לחם בשר הרצליה

חדר עבודה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"חדר עבודה", שאנחנו מכניסים תחת קטגוריית בתי הקפה החדשים בתל אביב, הוא ספרייה, בופה וקפה – פיתרון לסטודנטים ולעצמאים בתל אביב שאין ברשותם משרד. שיהיה בהצלחה

הסטודנטים חזרו אתמול לאוניברסיטה, וכבר מבחינים בהם בבתי הקפה בעיר, רוכנים מעל ספרים וצילומי מאמרים, תרים בעיניהם אחר שקע חשמל שיטעין את סוללת המחשב הנייד, עוברים ממסמך Word אחד למשנהו, מבקרים רק לרגע ב-Facebook, מעדכנים פוסט בבלוג ושוב נוחתים על המסמך הלבן. הם, כמובן, לא היחידים. הביקורת הנפוצה על התל אביבים, אלו מהבועה, מתרכזת בתרבות בתי הקפה המפותחת שלהם. אבל האמת היא שמה שנראה כמו רביצה חסרת מעש מול מחשב בבית קפה נינוח היא למעשה עבודתם הקשה של העצמאים, הפרילנסרים, הפרויקטורים, העובדים-מהבית, או איך שאתם מעוניינים לקרוא להם.

לא כל בית קפה בתל אביב שמח לארח סטודנטים ועצמאים נטולי משרד למשך ימים שלמים, לספק חשמל, מזגן, שירותים, שולחן ומים מהברז תמורת כוס אחת של קפה הפוך, גדולה ככל שתהיה - ובצדק. אף על פי שראויים להערכה רבה אותם בתי הקפה שכן מקבלים בברכה את בני האוכלוסייה המיוחדת הזו (והיי, יש לה גם יתרונות – בסוף הם כן יתפתו ויזמינו ארוחת בוקר, הם עושים פרסומת מצוינת וגם מייצרים את התרבות התל אביבית הנפוצה שתמיד טוב להיות מזוהים אתה. וחוץ מזה – לשם מה נועד בית קפה אם לא לרביצה ממושכת?) בכל זאת ישנם בעיר גם כמה חללי עבודה – מקומות דמויי בית קפה, שתכליתם העיקרית היא לספק את התשתית הדרושה לעבודה וללימודים, בלי היחס הצונן וייסורי המצפון שנובעים משהייה ממושכת שעולה לבית העסק לא מעט.

"חדר עבודה", שנפתח ממש בשבוע שעבר ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב, אמנם אינו הראשון שעובד לפי המתכונת הזו, אבל כל תוספת מבורכת. הגדרתו העצמית היא "ספרייה, בופה וקפה - פתרון לסטודנטים ולעצמאים בתל אביב, שאין ברשותם משרד". הקונספט שונה מבתי קפה רגילים בכך ששולחנות הישיבה הם במובהק שולחנות כתיבה / עבודה גדולים, שנוח לשבת לידם ולעבוד. בניגוד לבית קפה, כאן אין צורך להזמין קפה ומאפה, מכיוון שכל אחד יכול לקחת לעצמו מה שבא לו מהבופה החופשי – מקפה שחור ועד תה עם חלב סויה, עוגיות, קורנפלקס, סוכריות גומי ועוד הפתעות שאולי יסייעו בריכוז בעבודה. שופן מתנגן ברקע, האינטרנט מהיר, ועל הקירות מתחלפות יצירות אמנות שגם מוצעות למכירה, לצד ספרי יד שנייה במחירי רצפה, כשההכנסות מאלו מועברות לאלו"ט. התשלום למבקר בחדר עבודה אינו נקבע על פי גובה הקורנפלקס בקערה, אלא מתומחר לפי זמן השהייה: 15 ₪ לשעה הראשונה ו-10 ₪ לכל שעה נוספת, כשהמחיר המקסימלי שמשלמים בעבור יום עבודה שיכול להימשך שעות רבות הוא 59 ₪.

היזם הצעיר של חדר עבודה, עידן רני, עדיין לומד באוניברסיטה הפתוחה ברמת גן, וכמי שעיסוקו הקודם היה תמלול, הוא מציע את השירות הזה גם כאן. מלבד זאת מוצעים גם שירותי עריכה, הגהה, תרגום של מגוון שפות, הדפסה, צילום, הקלדה וכדומה, כשהרעיון הזה הולך ומתגבש לכדי קהילה קטנה – אנשים שמגיעים לעבוד במקום מציעים את שירותיהם לאחרים, וחוזר חלילה.

עבודתם של סטודנטים, כמו זו של העצמאים, אינה נגמרת אף פעם. בהתאם, המקום פתוח עד השעה 22:00 בכל ערב, בבוקר שישי עד שעות אחר הצהריים המאוחרות, ובשבת בערב. אז שתהיה לכם עבודה נעימה.

חדר עבודה, קינג ג'ורג' 105 תל אביב, 053-720-8885
א'-ה' 08:00-22:00
שישי 08:00-17:00
שבת 17:00-23:00

צילום: אייל דוידג'י, עידן רני

לחם בשר הרצליה אירועים חדש