מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> כתבת ביקורת על נח קפה בתיאטרון גבעתיים

נח קפה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"בסך הכול, ברמת הבילויים שהעיר הזו מציעה, אפשר עדיין להתייחס אליה כאל דף חלק שאפשר לצבוע בפעילויות צעירות, מסיבות, השקות, חגיגות והרבה קפה טוב – ובדיוק לכאן נכנס נח קפה..." אורית איציק מגיעה עד תיאטרון גבעתיים

כפי שאולי שמתם לב, בזמן האחרון נעשה פה קצת יותר אוורירי, מה שהופך את השהייה בחללים לא-ממוזגים קצת פחות בלתי נסבלת. נח קפה, בקומת הכניסה לתיאטרון גבעתיים, אמנם כולל בר קפה וחלל ישיבה פנימי (ממוזג), אבל גם רחבה גדולה בחוץ, שאפשר לחוש בה בקלות בכל כיווני האוויר, גם כשאצל השכנה ממערב - תל אביב - כולם מזיעים.

מדובר בסניף אחד מתוך רשת קטנה של בתי קפה בתיאטראות, שכוללת גם את צוותא בתל אביב וגשר ביפו. ואולי דווקא מכיוון שתל אביב ויפו כבר צפופות דיין, הקפה בגבעתיים הפך סניף הדגל, ובצדק. בסך הכול, ברמת הבילויים שהעיר הזו מציעה, אפשר עדיין להתייחס אליה כאל דף חלק שאפשר לצבוע בפעילויות צעירות, מסיבות, השקות, חגיגות והרבה קפה טוב – ובדיוק לכאן נכנס נח קפה.

כאמור, בית הקפה אינו מפנה את גבו לגבעתיים, וגאה במיקומו. באחרונה, בעקבות בקשה אישית של ראש העירייה, נמתחו שעות הפעילות מהערבים בלבד לבוקר ולצהריים. העיצוב מתכתב עם סביבתו, ואת הקירות מקשטות תמונות מימי ראשית העיר. נראה שהכול מכוון אל התושבים והעובדים בסביבה: ארוחות עסקיות (בוקר וצהריים) למחזיקי כרטיס סיבוס ותן-ביס (אתם יודעים איך נראה הבניין של פלאפון, כן?), מנות בתפריט שקרויות על שם ראשי העירייה לדורותיהם (בן שחר, קרייזמן ובן צבי) ופעילויות למקומיים – יריד מעצבים בצהרי שישי, הפעלה של סיפור ואפייה לילדים "סיפור ומאפה ואימא בקפה", אירוח קבוצת מטפלות עם משחקים על מחצלות, שעת סיפור לילדים עם תיאטרון בובות, וגם יוזמות אינדיבידואליות-וולונטריות של הורים, שכוללות בעיקר ישיבה נינוחה על קפה ושיחה בזמן שהילדים משתוללים ברחבה על רולרס, אופניים, סקייטבורד ושאר גלגלים.

בערבים נערכות פה הופעות, הרצאות, מופעי סטנד-אפ, השקות של דיסקים, ספרים ודומיהם, וכל זה מלווה במערכת סאונד באיכות משובחת. עדכונים על כל מה שמתרחש בקפה התוסס הזה אפשר למצוא בעמוד הפייסבוק "נח קפה" שאותו מעדכן בדבקות ניר גולדברגר, אחד הבעלים וטיפוס מעניין בפני עצמו, שאוהב להגיע ברעש על האופנוע הגדול, להתיישב בנחת על כיסא בחוץ, לעשן ברוגע ולספר על ימי ילדותו בגבעתיים ועל הפוליטיקה של התיאטרון בארץ - לא בדיוק מוכר הבייגלה המסורתי.

אפרופו בייגלה, וליתר דיוק פרעצל, הוא מוצע כאן בליווי שלושה מטבלים – פסטו, שום או שוקולד – וחוץ ממנו, עוד מוצרי בוטיק חביבים: מאפים, עוגות, כריכים, סלטים וקפה איכותי ממותג לנדוור.
בחול המועד סוכות, 1-8 באוקטובר, ייערך בתיאטרון גבעתיים פסטיבל מספרי סיפורים, והפעם כדאי להקשיב גם לסיפור של בית הקפה הזה.

** נח קפה מציע שירותי קייטרינג לחברות, לאירועים שכוללים עד 1000 מוזמנים. אירועים במקום אפשר לערוך ברחבה החיצונית המרווחת, בחלל הפנימי שהוא גדול לא פחות, ואפילו בגן הפסלים שמחוץ לתיאטרון. ועוד כמה סיבות להגיע: המקום ידידותי לכלבים, לנכים ולחובבי צל ואוויר. תיהנו.**