Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> טור אלכוהול של איתמר מישור - יום הולדת לזאייצ'יק

זאייצ'יק: יום הולדת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

חברים מעל גיל 29, סטודנטים עמוסים, חנונים, סנובים, מיזנטרופים ואלכוהוליסטים יקרים: איתמר מישור והזאייצ'יק (נחלת בנימין, תל אביב) חוגגים שלוש שנים ביום ראשון, 26 באוגוסט. שיהיה במזל

אם את קונה בגדים ולוקח לך שלוש שעות להתלבש לפני שאת יוצאת בערב, אם את מתאפרת לפני שאת מוציאה את הכלב לסיבוב, אם את עושה פן לפני הקניות ב-AM:PM, אם העשן של הסיגריות בשיער מפריע לך, וגם הריח של הבירה מהפה. אם אתה מבקר באופן קבוע בקניון וחובש כובע בלילה, אם אתה מזמין צ'ייסר מק'אלן ופרוסת לימון בצד - נראה שהפשטות עזבה את שניכם כששכרתם דירה במלצ'ט פינת שינקין.

הדיבור המלוקק, ברכת השלום עם הנשיקה הלא שגרתית, ההצצה במראה והחיטוט העיקש של הקיסם בשיניים אחרי האוכל הם לא אנחנו, לא בדרך כלל - זו הגרסה הלחוצה שלנו, המפוחדת והבלתי טבעית. רק שלא נישבה בה, כי יש כבר מספיק זקנים מלוקקים נעולים במרתפים רועשים מרוצפים במראות ואבקה לבנה שנשבו שם לפנינו, והם יושבים כפופים על הארץ, עם אף מדמם, עיניים נפוחות, שיער דביק ואודם מרוח על הלחיים החיוורות, רחוק מאד מקו השפתיים היבשות, מתקשים לתקשר בווליום החזק והערפל הסמיך.

עשרות ברים נפתחים מדי שנה ושבוע, עם הרבה רעש וצלצולים, סלבס רגעיים כסוללת יחצ"נים, כתבות מפוצצות בעיתונים הנחשבים - ברים כאילו-שכונתיים עם משרד יחסי ציבור בהיקף של ארומה. ואז עוברים חודשיים, והתור הענק של הגברים החרמנים והנשים המבושמות נגמר כי הם נסגרים. כמובן, יש גם ברים נטולי פוזה, שבהם יושבים התל אביבים הוותיקים בשיא פוזת הככה-יצאתי-מהבית, רק שהיא שכחה לספר שכל מה שהיא אכלה השבוע היו שני ענבים ומוזלי ושאת החצאית שלה היא קנתה בווינטג'-סייל מפונפן.

היציאה מהבית היא חלק טבעי וחשוב בחיים שלנו. ההזדמנות שלנו להפוגה מהמתח הקודח של המציאות נמצאת בשביל חלק מאתנו בשקט ובחשכה של בר קטן. תרבות הלילה, ניצול הפנאי לשחרור דרך שיחה עם חברים וצריכת אלכוהול בצורה אחראית - זו הדרך שלי. תקראו לי זקן, תגידו שאני לא באופנה, אבל אני לא יוצא בשביל להכיר בנות במגה-ברים. זה פשוט לא בשבילי.

מה כן בשבילי? מוזיקה טובה, עדיף קצת רוק ולא יותר מידי היפסטרי, שירות מקצועי ואדיב בגובה העיניים, כדאי שתהיה גינס בחבית במחיר טוב ואם אפשר אז שיהיה די נקי. כיסאות נוחים בדרך כלל רומזים לי שרוצים שאשב לאורך זמן, ואם הצוות יודע איך קוראים לי, וגם האנשים מסביבי הם חברים - זו כבר חבילה מנצחת.

בלי פוזה. כשלאנשים לא אכפת אם אני נועל סנדלים או לבוש חליפה של גוצ'י. כשאחרי חמש דקות על הבר אני כבר לא לבד. כשאני יכול להיות מה שאני רוצה עם מי שאני רוצה. יש לי כל כך הרבה סיבות לבקר שם: בירה, חבר, דייט, כדורגל, מוזיקה טובה שאני אוהב או אולי עדיין לא מכיר, אנשים חדשים, דעות חדשות, קצת מנוחה.

חברים מעל גיל 29, סטודנטים עמוסים, חנונים, סנובים, מיזנטרופים ואלכוהוליסטים יקרים: איתמר מישור וזאייצ'יק חוגגים שלוש שנים ביום ראשון, 26 באוגוסט. שיהיה במזל