Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> כתבת ביקורת על מסעדת רוסטיקו שדרות רוטשילד תל אביב

אריוודרצ'י, רוסטיקו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"הדג א-לה-קרטוצ'ו הוא אחת ממנות הדגל של רוסטיקו. מדובר בפילה דניס מרופד בכל טוב: ניוקי, עגבניות, זיתי קלמטה ועשבי תיבול, שמבלים בילוי לוהט בתנור, מוגנים במעטפת כפולה של נייר ונייר אלומיניום..." אדם בר, רוסטיקו

את רוסטיקו אנו מכירים ואוהבים לא מהיום. למעשה, בלי ששמנו לב ובלי שתכננו, היא הפכה להיות המסעדה שבה אנחנו חוגגים ימי הולדת משפחתיים. למה? אולי כי פסטה ופיצה הם הימור בטוח עם ילדים, אולי כי יש לכולנו זיכרונות נפלאים מאיטליה ומהמסעדות שלה, ואולי כי כל כך קל להרגיש בנוח ברוסטיקו. נראה, אגב, שאנו לא היחידים שחשים כך, כי בפעמים האחרונות שהזמנו שולחן ליום שישי בערב, הצלחנו בקושי רב למצוא מקום פנוי, גם כשהתקשרנו כבר ביום שני או שלישי. כך שהעצה החשובה ביותר בקשר לרוסטיקו היא – Plan ahead.

אבל השבוע ערכנו לרוסטיקו בוחן פתע בספונטניות. ניצלנו את הקייטנות של הילדים כדי לגנוב לעצמנו ארוחת צהריים מוקדמת במסעדה האהובה, ובאנו לבדוק את העסקית שהיא מציעה לצהריים. אולי בזכות השעה המוקדמת, הצלחנו להזמין מקום מהיום להיום. התמקמנו על הבר, ושמחנו לראות שהאווירה המוכרת והחביבה עובדת גם בצהריים. אחד המאפיינים הבולטים של רוסטיקו הוא בלי ספק הקשר החם שיש בין אנשי הצוות. ואל ייקל הדבר בעיניכם – מדובר כאמור במסעדה שנמצאת בתפוסה מלאה צהריים וערב, עם צוות גדול שצריך לעבוד מדויק ומסונכרן. ועדיין, כשמגיע מלצר למשמרת, הוא מתקבל בחיוכים וחיבוקים על ידי הקולגות שלו. מה אני אגיד לכם, עליי זה עובד. אוכל, המותקן תחת גג הבית ששורה בו שמחה ואהבה, יוצא טעים יותר.

אז מה מציעים לנו בעסקיות של רוסטיקו? ובכן, באופן עקרוני ישנם שני מסלולים (59 / 69 ₪) שבהם במחיר המנה העיקרית תקבלו גם שתייה קלה ומנה ראשונה או קינוח. יש כמובן אפשרויות שדרוג רבות ומפתות, אותנו, למשל, פיתו בעיקר השדרוגים האלכוהוליים לשתיה הקלה, אבל זה אנחנו, אתם יודעים.

תפריט הצהריים זהה כמעט לחלוטין לתפריט הערב, כשההבדל מתבטא אולי בתפריט המנות הראשונות, שמציע מבחר מצומצם ופשוט בהשוואה למנות הראשונות מתפריט הערב. ובכל זאת, תמורת שדרוג קל בחרנו לנו את המנה הראשונה האהובה עלינו – שרימפס בלימון. מנה של שרימפס עסיסיים, ברוטב נפלא של יין לבן, לימון, חמאה ושום. יחד עם לחם הבית, שסופג את הרוטב בהנאה גדולה, כמעט כמונו, זו דרך נהדרת לפתוח את הארוחה והתיאבון. באיטליה אולי לא היינו מעזים לנגב את הרוטב, אבל היי, יש גם יתרונות לחיים במדינת הניגובים. יחד עם המנה הראשונה שתיתי בירה איטלקית בהירה – Peroni - בעוד האישה שאתי ציננה את התלהבותה מהשרימפס עם יין Frascati בנוסח עדות הגווירצטרמינר, קל ומתאים לצהריים תל אביביים לוהטים. לפני המנה העיקרית כרסמנו להנאתנו גריסיני ברוטב עגבניות ושמן זית, זו דרך נעימה להעביר את הזמן.

לעיקריות בחרנו בדג ובלזניה. הדג א-לה-קרטוצ'ו הוא אחת ממנות הדגל של רוסטיקו. מדובר בפילה דניס מרופד בכל טוב: ניוקי, עגבניות, זיתי קלמטה ועשבי תיבול, שמבלים בילוי לוהט בתנור, מוגנים במעטפת כפולה של נייר ונייר אלומיניום. כשהכבודה יוצאת מן התנור, העטיפות נחתכות בטקס רב רושם, והמעדן עולה על השולחן. הלזניה בולונז של רוסטיקו היא לזניה קלאסית, שנאפית בתנור הפיצות שלהם, והחום ממזג את שכבות עלי הפסטה, הבולונז והבשמל, ליצירה טעימה ומדויקת.

קינחנו בכוס מדודה של פבלובה. מעט קינוחים יכולים להתחרות בפבלובה, ואף על פי שלא מדובר בקינוח איטלקי, זו של רוסטיקו אזרחה אותו כאילו נולד בפרברי נפולי. אריוודרצ'י, רוסטיקו, עד ליום ההולדת הבא!