לחם בשר הרצליה

ים יבשה ים יבשה, קפה ים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  כפר סבא זה לא תל אביב יודע כל תינוק אבל ,קפה ים, מקפיץ את השרון מדרגה. היינו חבורה של חברה אוהבי טריפעס רעבים, מהשרון, שנשבר להם לנסוע שעה למסעדה, ושחקנו אותה בגדול.

חברים יקרים, מהשרון והסביבה! הסכיתו! אשת בשורה אני היום. אם חשקה נפשכם במסעדת פירות ים איכותית, אין אתם מחוייבים עוד להדרים תל אביבה!
מי שחשקה נפשו באוכל טוב, ברמה בין לאומית, מחירים סבירים, קצת ירוק בנשמה, אבל עם חניה, ימצא את מבוקשו, ויבוא על סיפוקו המלא קרוב לבית.

''קפה ים'', הוא מסעדת פירות ים בעיקר , שנמצאת מזה שנה, (מסתבר שבימים אלה יומולדת), במדרחוב ירושלים, בכפר סבא. כן, כן, שמעתם טוב, בכפר סבא. לאוזננו הגיעה השמועה על מסעדן תל אביבי (סי פוד מרקט ומוגולי, שני מוסדות טרנדיים תל אביבים, שהטביעו חותם) שהחליט להעיר קצת את כפר סבא, והקים באמצע כפר סבא היבשה, מסעדת דגים ופירות ים.

אז היינו חבורה של חברה אוהבי טריפעס רעבים, מהשרון, ונשבר לנו לנסוע שעה לבלות, ממילא העיקר זה החברה לא? אז החלטנו להסתכן.

עוד לא נכנסנו והתאהבנו- יש חניה ברחובות הסמוכים למדרחוב- קלי קלות בערב!
מוסיקה נעימה קידמה את פנינו, עת פסענו אל המסעדה המעוצבת באיפוק. שולחנות, פזורים בנונש' על מרפסת הכניסה,ירוק, שקט, תענוג.
בחרנו לשבת בפנים ליד החלון. כפר סבא זה לא תל אביב יודע כל תינוק, וכך גם שכר הדירה, מה שככל הנראה מאפשר להושיב בני אדם בשולחנות מרוחקים זה מזה, שלא, כמו בעיר הגדולה, שם גם הזוג מימין (וגם זה שמשמאל) איתכם במרק.

התלבטנו והתחבטנו בסבך התפריט העמוס באפשרויות מגרות . אתם מאמינים יש להם מנה של חצי ק''ג שרימפס, חלומו של כל אוהב שרצים, שמתבאס למראה 6 שרימפסים שוחים בהמון חסה/פסטה/מרק וכו' (לא רוצה להשמע חזירה אבל יש גם מנה של ק''ג!!!!! שלם).

בתור סיפתח, בחרנו לרדת על מזנון האנטיפסטי,חוויה מעשירה ומהנה, גם ויזואלית, הכולל מיני סלטים מקוריים וטריים רטבים מעניינים וגבינות, היה שמח.

כמנת פתיחה בחר בן זוגי במנה יפה ומאופקת של מרק בטטה מוקרם, במה זה מוקרם שאלנו את עצמנו, ואחר כך את המלצרית. והתשובה? חלב מוקצף. מפתיע טעים ומתובל בעדינות.
החארצ'ו לעומת זאת, השם לא משהו, מודה, אבל הטעם? לא פחות ממדהים. התגלה כמרק עז טעם בו התמזגו אורז עגבניות ותיבלון לכלל שלמות. אי, אי, אי.
הוזהרנו מראש שהמרק פיקנטי, ומזל שלא נבהלנו. אכן- הוא היה מתובלן מאוד, אבל באופן מעניין ולא חריף כלל ועיקר.

אחר כך, הלשון כבר התחננה לעוד, והעוד אכן לא איחר להגיע.
קדרת מול מרינייר, התגלתה כמנה מספקת מאוד בה שכשכו ביין יין לבן, ירקות שורש המוני מולים וטעם. הרבה טעם.
אצלי בצלחת ככבו המולים ברוטב עגבניות,פרובינסיאל אלא מה, שום ושמן זית, טעם ים תיכוני עם מגע של אקסטרא.

על ידינו חוסלה הקזואלה. אצלנו בחבר'ה טועמים אחד לשני מהצלחת , כך שקזואלה שלהם אכן היתה עונג צרוף של תבשיל פירות ים ספרדי עם ניוקי וירקות ברוטב עגבניות שום וריחן, עם סרטנים, כמובטח . יאמי.
פסטה ופירות ים, פסטה מרינייר, גם היא מומלצת נעלמה חיש קל.

לקינוח ביקשנו, גם קיבלנו, קרם ברולה בטעם וניל אלוהי, כשהיה עשוי כמו שקרם ברולה צריך להיות עשוי, מצד אחד נימוח מבפנים ומתפצפץ מצד הכיסוי.
לקחנו גם אצבעות טרפלס, טעימות נורא השלימו את הארוע.
קפה ים, מקפיץ את השרון מדרגה. לא עוד חדר שינה עם בית קפה (למתעוררים בבוקר בדרכם לעבודה) הנה יש לנו גם מטבח וסלון. מהרו לפני שיגיעו התל אביבים (ויגמרו ההנחות לכבוד יומההולדת).

קפה ים
ארבל 3,מדרחוב ירושלים, כפר סבא
טלפון: 09-7662121

לחם בשר הרצליה אירועים חדש