מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

פסטריה, כיף שכונתי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

    שם פרטי: אוכל, שם משפחה: איטלקי. ביקור ראשון במסעדת פסטריה מעודד חזרה לביקור שני ושלישי....

מסעדת פסטריה היא מסוג המסעדות שעוברים לידה הרבה מאוד פעמים בדרך מפה לשם. לוקח טיפה זמן עד ששמים לב לנוכחות שלה, אבל אז כבר די ברור שמתי שהוא נצטרך להכנס ולבדוק. אנחנו הגענו אליה באחד מימות השבוע בזמן שהוא בול בין ארוחת צהריים לארוחת ערב, אי שם בתחילת בין הערביים, כשרוח סתווית מאוד חלשה אבל מספיקה בשביל להיות מורגשת ומרגשת ליטפה אותנו בדרכינו פנימה.

פנים המסעדה משרה אוירה של מקום שכונתי מהסוג שכיף לחזור אליו ועוד יותר משמח לדעת שהוא בכלל קיים. העיצוב פשוט ולא מתיימר לגנוב את ההצגה מהשחקן הראשי. שם פרטי: אוכל, שם משפחה: איטלקי. הפעילות שרוחשת ובוחשת במטבח נגלית כבר בכניסה פנימה, מה שמעורר באופן טבעי את הרצון להתישב מהר ולהתענג על העובדה שעומדים להאכיל אותנו.

פצחנו בפיצה ריחנית ופריכה, שהחליקה בגרון ופתחה את דלתות מערכת העיכול לקראת הבאות.
למנות ראשונות הזמנו קלמרי בגריל עם שמן זית, לימון ורוקט, ואנטיפסטי שכלל בטטות, קישוא, תפוחי אדמה, כרובית, חצילים ושאר ירקות. האנטיפסטי כיבד את עצמו והקלמרי היו מצוינים, כאלה שמתחשק לאכול מהם עוד ועוד ועוד קצת, אבל צריך להשאיר מקום. אז השארנו, לריזוטו פילה בקר במרסלה (5 חתיכות לא קטנות של פילה זה ההיפך מלהתקמצן) ורביולי תרד וגבינת ריקוטה בשמן זית שום ופלפלים. טיפ טיפה יותר מדי שמן זית, אבל הי, באיטליה התנהג כאיטלקי.
אחרי מנוחה קצרה קינחנו בפאי שוקולד, ובברוסקטה פירות צלויים (תאנים) וקרם מסקרפונה, מנה שדורשת להמתין לה מעט זמן כדי שתתחמם בתנור, וכזמן ההמתנה כך גדלה ההנאה, היה חם ומתוק.

כשיצאנו החוצה כבר היה חושך. הרוח המשיכה ללטף ואנחנו חייכנו כל הדרך חזרה הביתה. ביקור ראשון במסעדת פסטריה מעודד חזרה לביקור שני ושלישי ו... לא עוד בדרך מפה לשם, אלא לשם. בדיוק לשם.

פסטריה
יהודה הלוי 52
טלפון: 03-5669967