מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

צרפתי קלאסי בפראזה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  כפי שהוכיחו בעבר קיסרי האימפריה הרומית, רושם מונומנטלי אפשר ליצור גם ברחוב ולא רק בארמון הקיסר. ''פראזה'', היא מסעדת גורמה צרפתית, עם חצר מלאה באותנטיות ירושלמית...

כפי שהוכיחו בעבר קיסרי האימפריה הרומית, רושם מונומנטלי אפשר ליצור גם ברחוב ולא רק בארמון הקיסר. ''פראזה'', היא מסעדת גורמה צרפתית, עם חצר מלאה באותנטיות ירושלמית...

בעשור האחרון השפעה ממקור אחר החלה להיחשב כאיכות ולא סתם כמילה יפה להעתקה. מסעדות רבות החלו להוסיף כותרת משנית לשם המסעדה כמו '' מסעדה איטלקית עם השפעה קליפורנית'' ועוד שמות מקוריים שמעוררים סקרנות רבה לא תמיד כלפי החיבור בין שני העולמות, לפעמים רק כדי לנסות להבין מה אוכלים שם בקליפורניה ואיך זה משפיע על הפיצה.
פיוז'ן זה קל ברוב הפעמים, מה שלא מצליח ממש מטבילים באיזה רוטב חריף מתוק אסיאתי וזה מסתדר. הדמיון לא מוגבל עם כל האפשרויות שהחנויות באדיבותם של העובדים הזרים והעולים החדשים מספקות . עידן הפיוז'ן בעיצומו.
''פראזה'', מסעדת גורמה צרפתית עם מתכונים קלאסיים סיפקה לי את היצר לטעום שוב את המקורי במובן הישן של המילה, את הרטבים הבסיסיים.
פראזה ממוקמת חצי מעל הרחוב וחצי מתחת לרחוב. הירידה אל המפלס התחתון שמתחבר אל חצר פנימית ירוקה, מלאה באותנטיות ירושלמית. המסעדה מחולקת לנישות עם כמה שולחנות בכל אזור. האור הטבעי שוטף את כל המסעדה ומקנה לה קלילות קיצית.
לפני שהזמנו הובהר לנו שהמסעדה בהרצה ושהם בודקים את המנות. הזמנו מנה ראשונה. מרק שקדים וסלט ירוק. המרק התגלה כמנה נעימה גם באמצע אוגוסט והסלט היה טרי ומתובל כהלכה. למנת הביניים אני הזמנתי חטיפי גבינה (עם קריצה ליברלית של: ''גם במסעדת גורמה מותר לחטוא בגבינה בציפוי קמח וטיגון בשמן עמוק'') , ויקירתי הלכה על שרימפס ברוטב, שכנראה יעלה על שולחן הדיונים לפני סגירת התפריט הסופי.
למנה העיקרית בחרתי משהו עם אתגר. אנטריקוט עם פרוסת חציל ופרוסת כבד אווז עטוף בעלה פילו עם רוטב יין מעולה. הטבח הצליח לעמוד באתגר שמנה זו דורשת. כל המרכיבים היו בדרגת העשייה הנכונה ובטמפרטורה הנכונה. הבשר טופל יפה מאוד ותובל בעדינות.
יקירתי הלכה על הסולידי. חזה עוף צלוי עם רוטב שמנת קלאסי, פשוט מנה נחמדה שגם ילדים יאכלו.
קינחנו בסורבה קאסיס וקוקוס מרענן ואוורירי. בחצי אוזן שמענו (חלילה לא האזנו...) שהשולחן רב המשתתפים שעל ידנו חיסל כל אפשרות שנטעם מעוגת הפסיפלורה ששמה נאמר כל כך הרבה פעמים בהתנצלויות חוזרות ונשנות על שאזלה, מה שרק הגביר את רמת הסקרנות. כמו שאומרים, בפעם הבאה.
פראזה היא מסעדה שפונה לקהל רחב- טעמים , כל סועד ממוצע יוכל למצוא בקלות מנה שתעניין אותו. לכן הגדרת המסעדה כ''מסעדת גורמה צרפתית'' אל לה להרתיע אותנו, פשוטי העם. כפי שהוכיחו בעבר קיסרי האימפריה הרומית, רושם מונומנטלי אפשר ליצור גם ברחוב ולא רק בארמון הקיסר. האמפתיה ללקוח לא מסתכמת בתחום הקולינרי ובמחירים אטרקטיביים, שכן פראזה מציעה ארוחות עסקיות במחירים נוחים בכל ימות השבוע ובכל חלקי היום. בימי שישי, החצר הירוקה והאינטימית עם צלילי הג'אז שמתנגנים ''לייב'' גורמים לך להרגיש מחוזר. ומבחינת האווירה, פראזה תתאים את עצמה אליכם ואת הנישה בה בחרתם לשבת, בין אם זה ביזנס או פלז'ר.
כל האלמנטים הללו מצטרפים, מן הסתם, ל''פראזה'' אחת שלמה.

פראזה
הורקנוס 5 ירושלים
טלפון: 02-6221917