מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

קפה בשירי ביסטרו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ב-1882 הוקמה המושבה הגלילת ראש פינה. הורתה ביסורים אין קץ, חולי, רעב, וסכנת נפשות. הישיבה על המרפסת של שירי ביסטרו אין בה ולו קצה קצהו של רמז לאותם הימים

ב-1882 הוקמה המושבה הגלילת ראש פינה. הורתה ביסורים אין קץ, חולי, רעב, וסכנת נפשות. הישיבה על המרפסת של שירי ביסטרו אין בה ולו קצה קצהו של רמז לאותם הימים. כשמתחת, נח למרגלותיכם עמק החולה, ומעל באופק הרי גולן וחרמון, גם אחרון הציניים, יתרווח לאחור באנחה של נחת.

שירי פרידמן בת לנילי פרידמן, שהקימה בחצר ביתה את פינה בראש, הקפיצה את העסק המשפחתי מדרגה כשנסעה צרפת ללמוד בישול. היא היתה כך זכור לי, מהסנוניות הצעירות הראשונות, שפרסו כנף והמריאו מכאן לחו"ל כדי להתחכך בגדולי השפים בעולם, וחזרו הביתה כדי להקים כאן עסק משלהן. כשחזרה הביתה, לא נסעה לעיר הגדולה תל אביב, אלא, הפכה את "פינה בראש" שם היתה מגישה אמא נילי ארוחות בוקר גליליות בסלון הבית לנופשים במושבה, ל"שירי ביסטרו".

המקום, כיאה לבית ארוח במושבה ראש פינה, טובל בקסם. בצל העצים על שולחנות ענק מרוקאיים אפשר לאכול ארוחות בוקר צהריים וערב.

ובשבילנו אין ביקור בצפון, וכאלה יש הרבה, ברוך השם, בלי עצירה לארוחת בוקר או לפחות קפה על הטרסה. ארוחות הבוקר כאן לא רק עשירות, הן אפילו מוגזמות. מבחר גבינות זיתים ריבות, סלטים ולחמים. פינוק אמיתי שרק נופה של חצור הגלילית מוכת העוני, הנשקף גם הוא מאותה מרפסת קסמים, כמעין מומנטו מורי מחזיר אותנו למציאות.
שירי ביסטרו
רחוב המייסדים ראש פינה
טלפון: 04-6937028