מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> כתבת ביקורת על מסעדת דגי דפנה

דגי דפנה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

עוזי בשן מבקר במסעדת דגי דפנה שבקיבוץ דפנה הצפוני. בבריכות הדגים גדלים הפורלים, מהגריל יוצאים דגים טריים שהוכנו על גחלים, והכול מוגש עם מנת טבע הגונה שכוללת גשרונים וחלוקי נחל. האישה צדקה, היה כדאי לאכול דגים

- "בא לי סטייק!" – "הנה אותו פזמון" רטנה אשתי על תכונת הקרניבוריות שלי והוסיפה שהיא הפעם רוצה דגים. מיד נעניתי. אם כבר דגים, אמרתי לה, בואי נלך למקור - דגי דפנה.

בבריכות הדגים של דגי דפנה מגדלים פורלים כבר עשרות שנים, ולא רק להנאת הציבור הרחב, אלא גם לרשות המסעדה. העיצוב שלה משלב טבע בחצר ואווירה כפרית וחמימה בפנים, ואחרי שעברנו מעל גשרונים ובין חלוקי נחל, פגשנו מארחת אדיבה שליוותה אותנו אל המקום שהוזמן לנו מראש במסעדה. כך התיישבנו זה מול זו על יד קיר אקווריום ענק ובו דגי נוי.

אחרי שהשולחן התמלא סלטים טריים ומעולים, שהוכנו בסגנון ביתי, נפתח לנו התיאבון והיינו מוכנים למנות הראשונות: פורל ודניס על גחלים. הפורל הוגש עם רוטב ייחודי (וסודי) והמנה כולה עוצבה כראוי. טעם הגחלים במנה העלה לי בראש תמונה של דייגים על חוף ים, משליכים אל הגריל דגים טריים שכרגע העלו בחכתם. עם כל נגיסה הרגשתי גלי טעמים מעוררי חושים. כך לא הבחנתי ברעייתי, שנותרה ללא מילים (וגם ללא הדניס).

עם כל מחול הטעמים הזה לא יכולתי להסתפק במנה אחת וביקשתי מהמארחת שתפתיע אותי במנת דג נוספת, לא שגרתית, שתשלח אותי ללב ים עד שאחזור לחוף מבטחים. היא הציעה את הפורל המעושן, מנה ייחודית למסעדת דגי דפנה. מדובר בפורל ששרה כיממה במרינדה, לפני שהוכנס למעשנת. רעייתי אמנם יצאה בהצהרה שכבר אין לה מקום, אבל אחרי הטעימה הראשונה שלי לא הספקתי לספור עד שלוש לפני שהיא חזרה בה.

דגי דפנה אמנם מתמחה בדגים, ואכן, כל מי שמגיע חייב לטעום את יצירות המופת שמוגשות בהשקעה וברגש, ובכל זאת יש לציין שהמסעדה מציעה גם תפריט לצמחונים כמו פטריות שמפיניון מוקפצות בשום ושמן זית, מנות בריאות כמו חזה עוף בריאות צלוי, פסטות וגם תפריט בשרי. הסלטים המעולים, אגב, מגיעים אל השולחן במילוי חוזר.

כעת, משמילאנו את כרסנו, לא נצא לפני שנעשה הכרות עם תפריט הקינוחים. כך הוגש לנו כדור סורבה בטעם תות שעוטר במקלות ספגטי מטוגנים. שולבו כאן טעמים, מרקמים וטמפרטורות – חמוץ, קר ופריך – אכן, סיום מעניין לארוחה נפלאה.

אז מה יש לנו כאן? דגי דפנה היא מסעדה כשרה שפועלת גם בסופי שבוע במתכונת של בית מלון, תפריט השבת כולל את כל המנות הקיימות במהלך השבוע. במסעדה ניתן לערוך אירועים בסדר גודל של כ-400 מוזמנים.

שוב הסקתי את המסקנה הקבועה: "את תמיד צודקת." היה כדאי לאכול דגים.