מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> מסעדות בדיזינגוף וסיור העמותה לתיירות תל אביב רווקה תל אביבית

רווקה תל אביבית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שירלי רחמים לומדת דבר או שניים על המושג רווקה תל אביבית בסיור של העמותה לתיירות תל אביב, שמתחיל בכיכר דיזינגוף ועובר דרך התחנות בחייה. בדרך היא גם מוצאת כמה מסעדות. מי יודע, אולי משם יבוא עזרן של הבנות הלא-נשואות

מכיוון שאני באמת חצי-כזו, זה לא היה טריוויאלי לבחור להצטרף לסיור של העמותה לתיירות תל אביב שקיבל את הכותרת "מיומנה של רווקה תל אביבית". כשבן זוגי הציץ במקרה במודעה וגילה שהסיור כולל סלון כלות, אפשר היה לראות את העיניים שלו מתרוצצות לכל עבר ואת הדופק מרקיע שחקים. כך התחלתי, במקביל לניסיון להבין את מושג ומוסד הרווקות כפי שהוא נתפש, לעבוד על יוזמה חדשה: "טיפול בחרדה לשמע המילה חתונה".

אספתי חברה רווקה, ויחד יצאנו למסע שהתחיל בכיכר דיזינגוף, שאותו הדריכה דניאל ונטורה שגם יזמה את הרעיון, במקרה או שלא, גם היא רווקה תל אביבית אמתית. הצטרפה אלינו קבוצת מטיילים אינטימית שהורכבה ברובה מאנשים שאינם רווקים ואינם תל אביבים, ביניהם נספרו גם פולנייה אחת או שתיים.
זה היה יום שישי של שמש נפלאה, חלפנו על פני שוק העתיקות מתחת לכיכר ומשם המשכנו ישירות אל הנקודה הראשונה ברחוב בוגרשוב - חנות סקס בשם "הפולנייה". זה לא שלא ראיתי אותה בעבר, אלא שעכשיו היא התבררה כחנות מזמינה ולא מאיימת, שמעוצבת כמו בית של אימא פולנייה טיפוסית - עם ספות, צלחות, מטבח ומקלחת אופייניים. רק שבין לבין תלויים להם מגוון צעצועים לגבר ולאישה. קיבלנו הסבר קצר על כמה מהפריטים ואפילו זכינו להנחה, למקרה שנרצה להביא משהו הביתה. אחרי הביקור בחנות נותרנו עם המון שאלות על חיי הרווקות בתל אביב, ועל הסטטיסטיקות שהוצגו שם. אז כן, תל אביב היא ללא ספק עיר הרווקים והרווקות, והיא כוללת מגוון רחב של אפשרויות, שבסופו של יום, מתברר, מתעתעות בכולנו ומקשות על הבחירה.

אם בעבר נפגשו רווקים במסיבה או דרך חבר, הרי שהיום המציאות עולה על כל דמיון. כך הגענו ל"דיזי" - בית קפה מכבסה צמוד לכיכר. בעלי המקום השכילו לעזור למבקרים לנצל את זמן ההמתנה לכביסה, ופתחו בית קפה במקום. גם זה, כמובן, הפך למקום מפגש לרווקים ורווקות, שיוצאים ממנו עם דייט לוהט.

ובכל זאת, כל נערה תל אביבית יודעת שאם היא רוצה להכיר בחור, היא חייבת לצאת מהבית, ולא רק למכבסה. סצנת הלילה של תל אביב מרשימה ביותר, ואנחנו נחשפנו לטעימה קלה בפאב הידוע "אילקה". דניאל הסבירה על החשיבות הרבה שבעיצוב הבר כמשפיע על האינטראקציות הנוצרות בו. אם הבר עגול אז כולם רואים את כולם ואף אחד לא מתפספס, ואפילו לגודל התא בשירותים יש משמעות. כך גיליתי כמה אני תמימה. כמו בכל תחנה, גם כאן שלפה דניאל קטע קריאה, והפעם זה היה ציטוט של בלוגרית, שכלל כמה נתונים על חיי הרווקות בתל אביב. נכון להיות 80% מבני העיר ו-66% מבנותיה הם רווקים, כך שלפחות אני בחברה טובה תחת ההגדרה.

המקום שבו נמצאת עכשיו חנות כלי בית בשם "דורליין" אכלס פעם את בית הקפה רוול, אחד המיתולוגיים של שנות החמישים, מקדש הרכילות של תל אביב. בימים ההם, כך מספרים, כדי להתחיל עם בחורה בבית קפה, היה הבחור מברר את שמה, קם ומתקשר לבית הקפה כדי לבקשה. הכרוז היה קורא בשם אותה בחורה, שהייתה קמה בביישנות ומשוחחת אתו בטלפון, גם אם היה נמצא ממש מרחק פסיעה ממנה. געגועיי לתמימות של פעם.

נקודת הסיום בחיי הרווקה, שממנה חרד כל רווק, היא יום החתונה, ואומרים שהדרך היחידה של הרווקה התל אביבית למצוא את בחיר ליבה ולהגיע סוף סוף אל היום הנכסף היא באמצעות מעבר לפריפריה. בצעדים נרגשים, עם המון חששות מעין הרע, נכנסנו לסלון הכלות של שמעון דהן, שם נחשפנו למגוון עיצובים ולמחשבה המושקעת בכל אחת מהשמלות. זאת הייתה הנקודה האחרונה בסיור שנגמר מהר מדי. עולם הרווקה התל אביבית מורכב הרבה יותר מחנות סקס, בית קפה ופאב, והדרך לחתונה אינה מסתיימת תוך סיור של שעתיים. בדיוק אז קפצה אחת הפולניות מבין משתתפי הסיור ושאלה: "נו, בנות, זה לא עשה לכן חשק? בקרוב אצלכן, תראו, יעשו לכן הנחה". האמירה שלה אמנם לא הייתה חלק מהתסריט אבל היא בהחלט ממחישה את עולמה של הרווקה התל אביבית, שאינו מושלם ללא הברכה התכופה "בקרוב אצלך".

ואם נשארתם רווקים רעבים

בר גיורא, בין דיזינגוף סנטר לכיכר, הוא בית קפה ופאב עם חצר נעימה, שם מרכלות להן רווקות תל אביביות ומדי פעם גם פוגשות רווק תל אביבי חביב. בתכנית האמנותית הופעות ג'אז חיות ואחרות, ובתפריט – סלטים, מרקים, כריכים ותבשילים. על הקינוח המיוחד של בר גיורא לא כדאי לאף רווקה תל אביבית לוותר: פיטר לוגר קוקי, הלוא היא עוגיית שוקולד צ'יפ אמריקאית שאופים כאן במקום ומגישים עם כדור גלידת וניל.

טנדורי, ששוכנת מתחת לכיכר דיזינגוף, היא מסעדה הודית שמציעה אוכל טרי בטעמים אותנטיים. אם גם את, רווקה תל אביבית, וגם הבחור שעדיין לא פגשת אוהבים אוכל הודי, זה המקום להיפגש בו. בעיקר אם אתם צעירים חובבי ארוחות עסקיות, כי אז תוכלו להיפגש בשעת צהריים ליד הבופה הפתוח.

ובקרוב אצלך