Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> כתבה על סיור העמותה לתיירות תל אביב בכרם התימנים

סיפורים מהכרם


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שירלי רחמים מצטרפת לסיור "סיפורים מהכרם" שמארגנת העמותה לתיירות תל אביב. בין הלחוח, הסלוף, החומוס והסחוג היא לומדת על שכונה מלאה בהיסטוריה ובצמחי מרפא, ומקבלת טיפים חשובים על שוק הכרמל. ויש גם המלצות למסעדות

לפני כמה חודשים עברתי לדרום תל אביב, ומאז, מדי יום שישי, אני משחקת גברת עם סלים בין הריחות והטעמים של שוק הכרמל. השבוע החלטתי לעשות את זה באופן מקצועי, והצטרפתי עם החבר לסיור בכרם התימנים הסמוך (שגם בו אני לפעמים הולכת לאיבוד) שערכה העמותה לתיירות תל אביב.

ברחוב אלנבי, בכניסה לכרם התימנים, נפגשה קבוצה של 15 אנשים בני גילאים שונים - חלקם מכירים ובאו ביחד וחלקם פחות. מדריך הסיור, דורון עוזר, הציג ידע רב ומקצוענות כשהקדים עם הסבר על שורשיו של הכרם ושמו, שאותו לא אגלה לכם.

התחלנו בביקור במקום שבו שכן פעם "קפה עטרה" ברחוב אלנבי, בית קפה ששימש את הבריטים והיה מפורסם מאד באותם ימים. עברנו בדרך כיכר, מסעדה ואת נחלת בנימין, והנה אנחנו בשוק הכרמל בכבודו ובעצמו. בצהרי שישי הוא עמוס וגדוש מבקרים, אבל אנחנו מצאנו שביל צדי ונכנסנו רק לטעימה איכותית של מגוון בורקסים ענקיים, פריכים וטריים - עם גבינה או עם פטריות ועם חמוצים בצד, שדורון דאג לחלק לכולנו.

השביל הצדי הוביל אותנו אל רחובות הכרם עצמו. חלפנו דרך מסעדת מגנדה המפורסמת, שמקור השם, אם תהיתם, הוא בדמיון הבולט של אחד מילדי המשפחה לשחקן אפריקאי, מגנדה שמו. את הרחוב הבא בכרם, יום טוב, אהבתי במיוחד. הוא מלא בתבלינים ובצמחי מרפא, חלק מהם דורון הציג. גם אבנים מוכרים שם: אחת נגד עין הרע, אחרת לאהבה ולזוגיות טובה, נוספת מעוררת את התשוקה. כן, גם אני, כמו כולם, קניתי אבן, חליטות תה ומקלות קינמון.

האווירה בכרם התימנים לא משאירה אף אחד מאתנו אדיש, ולרגע נראה כאילו הכול מתוכנן: במקרה עוברים כאן השכנים, משתתפים בסיור, מתערבים, מגיבים, מוסיפים לדבריו של דורון או רק מחייכים ומהנהנים. אצל שלמה שאוהב לשיר, מרחוב ישכון 32, שתינו קפה שחור איכותי. בצהריים כולם מוזמנים אליו, לשיר עם האורגן. בחצר צדדית שמדיפה ניחוחות אפייה ראינו איך מכינים סלוף, וכמובן, גם שם לא החסרנו טעימה. אצל נחמה, גם היא כמו כולם ותיקה בכרם, אכלנו לחוח עם ביצה, סחוג ועגבניות. לא בדיוק דל קלוריות אבל גם לא בדיוק קל לסרב. הוספנו אותה לרשימת "לבוא שוב". ואם למישהו מאתנו נשאר עוד מקום בבטן, דורון מילא אותו בטעימות חומוס.

נכון, ההצטרפות לסיור לוותה בחשש קל. פחדתי שיהיה עמוס מידי במידע וש"החומר" יועבר בצורה משעממת. למען האמת תכננתי בסתר לבי את הארוחה שאוכל אחרי. אבל לשמחתי החוויה הייתה מקסימה, דורון, בדרכו הנעימה, הכיר לנו את הכרם דרך סיפורים מרתקים של תושבי האזור, רכילויות, חומוס, סלוף ובורקס שרק העצימו את החוויה והשאירו טעם של עוד.

ואז המשכנו לקניות בשוק הכרמל. הסתובבנו בין הדוכנים ומדי פעם שלחנו מבט אל הכרם בתחושת ניצחון קלה, שאולי הפעם, סוף-סוף, לא נלך לאיבוד.

ובכל זאת, הנה שתי המלצות למסעדות באזור שוק הכרמל וכרם התימנים:

כרמלה בנחלה המוקפדת בבית העמודים שבנחלת בנימין, בניצוחו של השף דניאל זך, מציעה חוויה קולינרית מתמשכת. בתפריט החורף של המסעדה תמצאו מרק קרם קטיפתי משעועית שחורה וארטישוק ירושלמי שמועשר בכבד אווז מפוטם, מרק דייגים פיקנטי עם דגים ומולים, גולש זנב שור וכתף עגל ועוד.

ד"ר מפרום, שברחוב רמב"ם 4 ליד השוק, מציעה אוכל טריפוליטאי משובח ללא כחל ושרק. בתפריט: סלטי פתיחה, מפרום תפוחי אדמה, חציל או ארטישוק, קובה סלק, במיה או מטוגנת, קציצות עוף או דגים וממולאים. בימי שישי נמכרים המאכלים לפי משקל על גבי שולחנות שמוצאים אל מחוץ למסעדה.