מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מולדן, האופציה הכשרה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הבשרים על האש, well done, אך בכל זאת עסיסיים ומתובלים בדייקנות. במיוחד יש לציין את קציצות הקבב העסיסיות והפריכות, ואת הסטייק......

במרחק מאתיים מטר מחוף ים שבו לבושות נערות בכמות בד שאינה מספיקה אף לחצי שביס, נמצאת לה מסעדה בשרית גלאט כשר, שפונה בעיקר לאוכלוסיה חרדית, מסעדת "מולדן". לכאורה, מה לאוכל טריפות ומחלל שבתות סדרתי שכמוני שם? קבוצת אורחים המקפידים על כשרות, הביאה אותי בשערי המסעדה וטוב שכך, שמחתי לגלות שלא רק שהשד אינו נורא כל כך פשוט אין שד, האוכל היה פשוט טעים.
המעבר מהחל התל אביבי אל חלל המסעדה, מפתיע. הקהל חרדי ברובו, ומוזיקה חסידית התנגנה ברקע. האם אנחנו צנועים מספיק, חלפה הבלתי נמנעת בראשנו? אך מיד התברר שבמסעדה עובדות גם מלצריות במכנסיים, וכן מלצרים נטולי כיפה, נרגענו.
העיצוב כמו מפעם, והמבנה כבר ישן, אולם השירות מאיר הפנים והזריז סייע להפיג את חששותינו, אחרי הכל אנחנו כאן עם אורחים. היה חם, וביקשנו לשתות מיץ טבעי – אך התברר לנו שאילוצי הכשרות מגבילים מאוד את המבחר המיצים. נחשפנו במלוא בורותינו וקיבלנו הסבר בנוגע לחוקי הכשרות הקשוחים והבלתי מתפשרים, למדנו גם שמוצרי ויטה, אבדו את ההכשר שלהם לאחרונה, כשהמנהל התחתן עם גויה...
ויתרנו על המיץ, ופנינו להרוות את הצימאון ב- Private Collection של כרמל מזרחי. היינות שמוצעים כאן במחירים סבירים ביותר, וזאת במסעדה שאיננה מהזולות.
התוספות למנה העיקרית, סלט או תפוחי אדמה או אורז היו טובות אך לא היה בהן ייחוד. אולם מולדן היא בראש ובראשונה מסעדת בשר ודגים, ולב העניין הוא מה שנמצא בלב הצלחת, וזהו הבשר. וכאן מתברר שיש למסעדה הרבה מה להציע. הבשרים על האש, well done, אך בכל זאת עסיסיים ומתובלים בדייקנות. במיוחד יש לציין את קציצות הקבב העסיסיות והפריכות, ואת הסטייק. אולם לשיא מגיעה המסעדה בדג הדניס הצלוי, הטוב ביותר שטעמתי, ובכבד עוף, מעשה אמנות שרק עבורו כדאי לנחות במולדן. לכאורה, כבד כשר, שעובר צלייה כפולה בהתאם להלכה יהיה יבש ומשעמם. אך בפועל, המרקם הפריך וברוטב מעודן של יין וסויה בתוספת בצל מטוגן מביסים בקלות כל כבד עוף מדמם בכל מסעדה בעיר.
לקהל המשגיח על כשרות הארוחה, בעלי עסקים שמארחים אורחים מקפידים על כשרות, או מסיבות חברה, מולדן היא אפשרות שכדאי לשקול.
מולדן
הירקון 98, תל אביב
טלפון: 03-5278418