Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > חדשות ואירועים> כתבה על פסטיבל הבירה של ביר מסטר וזמן אמיתי
לחם בשר הרצליה

פסטיבל בירה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שירלי רחמים מגיעה לפסטיבל הבירה השני של ביר מאסטר ושל זמן אמיתי. במסע של טעימות בארץ הבירה הבלתי נגמרת היא פוגשת אבירים ומבשלות, משחקת במשחקי שיכורים וזוכה, כמובן, בעוד קצת בירה. לחיים, עד פסטיבל הבירה הבא

השבוע יצא לדרך בפעם השנייה פסטיבל הבירה של ביר מאסטר וזמן אמיתי. ב-8 באפריל, בדיוק אחרי מרתון תל אביב שבו עודדתי את הרצים, הגעתי עם בן זוגי למתחם זמן אמיתי ברחוב אילת 22, שם התארחו חוץ ממני גם מבשלות בוטיק ישראליות. תמורת תשלום סמלי של 30 ₪ בלבד, קיבלנו גם קופון לטעימה והנה אנחנו בפנים.

באותו אחר הצהריים היה מתחם זמן אמיתי אפוף ריחות של בירה מהולה באווירת חופש ומוסיקה נהדרת, ואנחנו יצאנו למסע טעימות משכר. מבין כל המבשלות הישראליות התחלנו עם הבירה אביר - בירה ישראלית חלוצית שעוד בתקופת המנדט שתו אותה הבריטים והתענגו על כל טעימה. מתוך געגוע לטעם של פעם שוחזר אותו הטעם שהעלה חיוך אפילו אצלי, וכעת משווקת הבירה אביר על ידי חברת טמפו, והיא בהירה, קלה, בעלת 6.5% אלכוהול, ארומתית ומרעננת.

המשכנו את המסע אל מבשלת גולן בקצרין, זוהי מבשלה קטנה ואיכותית שלה מותג איכותי עוד יותר - בזלת. כאן טעמתי בירת לאגר כהה שעשויה מכמות כפולה של לתת בשיטת הדאבל בוק. מקורה בגרמניה והיא נחשבת לבירה עונתית. לייצורה משתמשים במי תהום המצויים בתוך שכבת הבזלת בגולן ובשילוב ייחודי של חמישה סוגי לתת שעורה ברמות קלייה שונות. הבירה הכהה והחזקה השאירה בי את חותמה עם 8% אלכוהול.

רגע לפני שהמשכנו בטעימות, השתתפנו במשחקי בירה שנוספו השנה לפסטיבל. המשחק מאד פשוט, בסך הכול צריך לקלוע כדור קטן אל תוך כוס בירה, אבל ככל ששותים יותר המשימה הופכת קשה יותר. בכל זאת, הצלחתי לזכות בפותחן לבקבוקים וכמובן, בטעימה נוספת של בירה.

במבשלת רונן ממבשרת ציון, שהוקמה בעקבות אהבה רבת שנים למשקה המשובח, טעמתי את 'הכהה המרושעת' בירה בסגנון הבראון אייל עם נוכחות, גוף וטעם עשיר. סוגי הלתת הקלוי וסוגי הכשות השונים מקנים לבירה שילוב טעמים ייחודי של קפה, שוקולד, מרירות מורגשת ועישון קל. הארומה הפירותית מרעננת והטעם הארוך נשאר בחך ומבקש כבר את הלגימה הבאה. היא גם זכתה במקום ראשון בתחרות ה'לונגשוט 2010' של אדאמס סמואל במאי האחרון.

בשלב זה, אחרי כמה טעימות ואף על פי שאחוזי האלכוהול בבירה לא כל כך גבוהים, היינו חייבים לנוח מעט, התיישבנו ליד השולחנות והתנענענו לצלילי קאברים נהדרים של להקה צעירה שהופיעה במקום. ואז הפתיעה אותנו מבשלת gal's עם הבירה 'פאחם' – בירת אימפריאל פורטר מעושנת ומחוזקת עם טעמי קפה טבעיים ו-7% אלכוהול. לחובבת קפה כמוני השילוב היה מושלם. עוד ב-gal's, הבירה 'מפלצת התבלינים האבודה' שמתובלת בפרחי אניס, ציפורן ופלפל סצ'ואן.

מבשלה נוספת שהציעה את מרכולתה שלא הספקתי לטעום הייתה מבשלת החלוץ, שלה, מספרים, שילובים ייחודיים של שום, הל ומרווה. קינחנו בנקניקייה בלחמנייה, קנינו כמה בירות למקרר, ויצאנו, מחויכים ומאושרים, בציפייה לפסטיבל הבא.

צילום: מורן לוי

לחם בשר הרצליה אירועים חדש