מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> כתבת ביקורת על בית הקפה שטרודל קפה בחיפה

שטרודל קפה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"מי שלא מספיק להיכנס יכול להתקשר מראש ולבקש את הקפה שלו עד לאוטו – עוצרים ליד המסעדה, ואחד החבר'ה מקפיץ אליכם את ההזמנה עד לרכב. שכונתי על אמת..." עיינה גל נהנית משישי אחר הצהריים בבית הקפה שטרודל קפה, חיפה

ביום שישי בשעת אחר הצהריים ברחובות העיר התחתית של חיפה מתרוקן העומס, מתמעטות המכוניות החולפות ברחובות וכך גם האנשים שמסתובבים בין בתי הקפה. אלו מהם שבכל זאת בוחרים בבילוי מסוג זה זוכים ליהנות מהאווירה המיוחדת של שעת הדמדומים: מוזיקה מתנגנת, שלווה פזורה סביב, שבת בפתח.

שטרודל קפה הוא בית קפה נינוח על רחוב הבנקים, מהסוג שהסתדר לנו בצורה מושלמת בשישי רגוע שכזה. בתוך שטרודל קפה העיצוב מודרני – ספות עור נוחות ומזמינות, תמונות של חיפה הישנה, בר נחמד וברמנית נחמדה עוד יותר. והתפריט – ידידותי ונעים לבריות ומחולק לפי מחירים. אם תרצו לסגור את הביקור בשטרודל קפה ב-25 ₪, תוכלו לעשות זאת. מתאים לכם להוציא דווקא 40 ₪? יש כאן משהו גם בשבילכם.

פתחנו את ארוחת שטרודל קפה שלנו בסלט יווני נהדר. ירקות טריים בצבעים עזים נחו מתחת להר הגבינה המגוררת, הטעמים היו עזים ומתובלים והתיאבון רק נפתח. מרק הבטטה היה נעים ומתקתק, אבל הלחם הריחני ומבחר המטבלים והממרחים שהגיעו אתו לא בלבלו אותנו: ידענו שעוד מצפה לנו ארוחה מלאה, ושלא כדאי להסתנוור.

האחות אכלה ספגטי בולונז, כמו תמיד. קשה להפתיע עם הפסטה המוכרת, ובכל זאת, הופתענו לטובה. הרוטב היה מדויק וסמיך במידה, הבשר הטחון דומיננטי, הפסטה עשויה היטב והמנה בפשטות קלעה בול.

אני ניסיתי את מנת הדגל של שטרודל קפה: פאהיטס - מנה מקסיקנית הכוללת רצועות חזה עוף מוקפצות בירקות, שבשטרודל קפה קיבלה טוויסט אסייתי משהו. חששתי מהפיקנטיות, אבל זו התבררה דווקא כמוסיפה תיבול וטעם וכלא חריפה מדי. המנה הייתה טובה, הירקות הלמו את רצועות העוף והרוטב הלם את כולם יחד.

שטרודל קפה פועל כבר כארבע שנים, ויש לו קונספט של ממש. בלב העיר התחתית של חיפה, המציעה שלל פתרונות מזון עממיים כמו חומוס, שווארמה ופלאפל, נתפס בית הקפה הנחמד כיוקרתי. בהתחלה היו מגיעים אליו רק העובדים העצמאיים של האזור כמו עורכי הדין, רואי החשבון והרופאים. אלא שבשטרודל קפה התכוונו לתת פתרון לכו-לם, ולכן מציעים כאן תפריט עם מחירים שיתאימו גם לפקיד, גם למוסכניק וגם למנהל הבנק.

בבוקר נכנסים לשטרודל קפה אנשים ממהרים בדרכם לרכבת או למשרד, חוטפים קפה ומאפה ורצים. מי שלא מספיק להיכנס יכול להתקשר מראש ולבקש את הקפה שלו עד לאוטו – עוצרים ליד המסעדה, ואחד החבר'ה מקפיץ אליכם את ההזמנה עד לרכב. שכונתי על אמת. מי שכן נכנס לשטרודל קפה וגם משיג שולחן בשעות הבוקר העמוסות, יכול ליהנות מארוחת בוקר מושקעת.

אבל עכשיו שעת אחר הצהריים, והרחובות ריקים. בשטרודל קפה הנחמד יושבות כמה חבורות שנראות מקומיות, וניכר שהן מכירות את בעלי הבית ואת המלצרים. סיכמנו שמדובר בקפה שכונתי מהסוג האהוב, שמתחבב עליך פשוט בזכות מי שהוא, בלי להתיימר ולנסות להיות מה שהוא לא. את מה שעושים בשטרודל קפה עושים כמו שצריך, וזו סיבה נפלאה להגיע לשם. בשישי אחר הצהריים, או בכל יום אחר.