Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> כתבת ביקורת על מסעדת בייג'ינג ירושלים

בייג'ינג


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"מגוון המנות העיקריות של מסעדת בייג'ינג יכול לבלבל, ישנן כמאה מנות, וכולן משחקות על טווחי האפשרויות של מנות צמחוניות, מנות עוף, בקר וברווז עם מגוון משתנה של ירקות, נודלס ואורז..." יובל בלנקובסקי, ירושלים

בייג'ינג הירושלמית היא מסעדה אסייתית המגישה מנות מן המטבח הסיני והתאילנדי. אל הסניף הוותיק שבמבשרת ציון הצטרף לאחרונה סניף נוסף בלב שכונת רחביה, ואליו הגעתי בשעת צהריים חמה באופן יחסי. לצד סועדים שונים צדו את עיני כמה מקשישי רחביה הסועדים בבייג'ינג עם המטפלים האסייתיים שלהם, וזה היה, מתברר, סימן טוב לבאות, כשגיליתי שבייג'ינג מקפידה על איכות הביצוע ועל חומרי הגלם שלה.

על דגלה של בייג'ינג חרוטה הסיסמה "עשה זאת בעצמך", ובפועל המשמעות היא שאין במסעדה ולו מנה אחת קפואה או קנויה ממקור אחר. לדוגמה, את בצק העלים המפורסם של אגרול הירקות שטעמנו, שהיה חם ופריך, מכינים במקום, וגם הרטבים האסייתיים המוגשים עם האגרול נעשים כאן. כך שרף האיכות והטריות של בייג'ינג אכן ניכר במנות הארוחה.

החלטנו לפתוח במרקים של בייג'ינג, בכל זאת, גם אם שעת הצהריים הייתה חמה, עדיין מדובר באמצע החורף הירושלמי. זוגתי בחרה במרק קלאסי מהמטבח האסייתי – וון טון – שהוא הגרסה הסינית למרק עוף אשכנזי עם כופתאות ממולאות בשר עוף. אני, לעומתה, העזתי ובחרתי במרק הדגל של בייג'ינג - טום-יאם, שהוא מרק אסייתי חריף על בסיס רוטב עגבניות עם עוף, ירקות ופטריות שבושלו בו ארוכות לפני שתובל בנדיבות בפלפל (אני מהמר על שאטה). הוא היה חריף והעניק לי חוויה מענגת של מרק חורפי המחמם את החיך ואת הלוע, ולא רק בגלל חומו אלא גם בשל חריפותו. זוגתי החמיאה גם לוון טון, שכופתאותיו בושלו באידוי, בצקן היה רך ולח וביקש שינגסו בו, מילוי העוף עסיסי. המרק הצח והחם הוסיף חמימות ונעימות למנה כולה.

מגוון המנות העיקריות של מסעדת בייג'ינג יכול לבלבל, ישנן כמאה מנות, וכולן משחקות על טווחי האפשרויות של מנות צמחוניות, מנות עוף, בקר וברווז עם מגוון משתנה של ירקות, נודלס ואורז. זוגתי בחרה, בהמלצת המלצר האדיב, במנה נהדרת של פאד תאי - אטריות אורז, עוף וירקות. הוגשה לנו צלחת מרהיבה שעליה נפרשו מרכיבי המנה בנפרד. בהמלצת המלצר ערבבנו את מגוון הירקות, את שברי האגוזים, את אטריות האורז ואת העוף, מגוון הטעמים השלימו זה את זה ויצרו מנה נהדרת ומאוזנת, מנה שהיא ארוחה שלמה, טעימה, משביעה ובריאה.

לצדה הזמנו מנה עיקרית נוספת של בקר בחצילים ואורז מטוגן. בניגוד למנה הקודמת שהייתה קלילה ומרחפת, זו הייתה חורפית וכבדה, הרוטב האסייתי היה סמיך, מרוכז ועשיר בטעם והוא השתלב נהדר עם האורז שדילל את טעמיו המרוכזים. הבשר ונתחי החציל היו עסיסיים ובשרניים. זו הייתה מנה נהדרת שקשה לקום מהשולחן אחריה.

לבייג'ינג גם מגוון מנות סושי המבוססות על טופו שוודאי יתחבבו על צמחונים. מספר השליחים שנכנסו לבייג'ינג ויצאו ממנה מעיד בוודאי על שירות מוכר וטוב בעיר. לאור הארוחה המלאה והדשנה החלטנו לוותר על מגוון הקינוחים האסיייתיים שמציעה בייג'ינג, שהיא מסעדה טובה לארוחה אסייתית טעימה מחומרי גלם טריים וטובים במחיר עממי המיוחד. כדאי ומשתלם.

סופרה ראשון לציון
לחם בשר הרצליה אירועים חדש