Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> כתבת ביקורת על שושקה שווילי תל אביב
לחם בשר הרצליה

שושקה שווילי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"החידוש המרענן שמציג שושקה שווילי הוא שבמקום להתלבט בין שלושה סוגי בירה הקיימים ברוב הברים בעיר, הוא מציע כשמונים וחמישה סוגים, שבעה מתוכם מגיעים בחבית..." שיר כידן, שושקה שווילי, מתחם התחנה נווה צדק, תל אביב

כל אחת צריכה ערב בנות עם חברה טובה מדי פעם. היא הייתה צריכה להתאוורר מהלימודים, אני הייתי צריכה לספר חוויות מהעבודה החדשה ובעיקר היינו צריכות אוכל טוב, מוסיקה והרבה אלכוהול. החידוש המרענן שמציג שושקה שווילי הוא שבמקום להתלבט בין שלושה סוגי בירה הקיימים ברוב הברים בעיר, הוא מציע כשמונים וחמישה סוגים, שבעה מתוכם מגיעים בחבית. סיפרו לנו שבשושקה שווילי יש בירה לכל אחד, אפילו לבנות כמונו. אפילו לפטריוטים המקפידים על בירה ישראלית יש כאן מבחר גדול. אז הגענו, התמקמנו על הבר כדי לקבל תצפית רחבה מסביב והזמנו, איך לא, בירה. התחלנו עם בירת הבית, לה טראפ קוודרופיל, בירה בסגנון בלגי המיוצרת במנזר בהולנד. עשרה אחוזי אלכוהול הדרושים ביותר לחימום האווירה ולהתחלת הערב.

החוויה הקולינרית של שושקה שווילי מבוססת על מאזטים בהשפעה אירופית. המנות כולן אינן מוגשות במידת Big Size כנהוג במקומותינו אלא במידה הסבירה לאדם הממוצע. חברתי בחרה בבקרוסטיני מוצרלה עם פלפל קלוי, רוטב פסטו וזיתי טאטוס. ריח הפלפל המשכר מסתלסל בכל רחבי שושקה שווילי וממריץ את בלוטות הטעם לפעולה מיידית. הקרוסטיני הפריך מתפצפץ בפה והמוצרלה החמה נמתחת בכל נגיסה. אני בחרתי בברוסקטת הקורנביף עם איולי וחרדל שהופכת גם היא לחגיגת טעמים ריחנית המשתפת את כל חמשת החושים בחוויית הארוחה. הזמנו גם לקט פטריות ברוטב אלי אוליו שטעמן עדין כמרקמן המשובח.

חברתי הזמינה מרק בטטה כתמתם שטעמו דומיננטי על גבול הפיקנטי המגיע עם פרמזן לשדרוג הטעם ועם טוסטוני בגט שכיף לטבול במרק הסמיך. עד להגעת המנה שלי השתעשעתי בהנאה רבה עם המרק המזמין. לעומת חברתי המעודנת, קורניבורית שכמוני, הזמנתי קציצות בקר צלויות על הגריל עם טחינה ביתית נעימה המלווה ביעילות את המנה. הקציצות עסיסיות ועשויות במליחות מעודנת המשתלבת במרקם הטחינה שהופכת לרוטב מעדנים. יחד עם המנה העיקרית אנחנו מרימות צ'ייסר לחיים עם הברמן ומקבלות בירה נוספת ששמה Kastfeel והיא יחסית מתוקה, או לפחות מרירה פחות מרוב הבירות. בכל זאת, בנות שכמונו.

קצת לפני הקינוח, אנחנו עדיין על הבר, צופות בנעשה ושותות את הבירה הבאה על סדר היום שלנו: Samichlmmts. היא מתקתקה ומעט מרירה ומנעימה את זמנינו. בנות שכמונו, בלסנו בתאווה ארוחה שלמה ורוקנו חביות של בירה במורד גרוננו, אך כמויות הקלוריות שבקינוח מאיימות לשבור את רוחנו. לכן החלטנו להתאחד ולקחת אחד משותף. זה לא מסובך, כי ברור שהקינוח שלי צריך להיות על טהרת השוקולד, ואחרי שבע שנות חברות, אפילו היא חובבת את החום המענג. קינוח הסופלה מגיע והחלוקה בינינו ברורה. אני על השוקולד החם בתוך הסופלה ועל הקצפת והיא על התפיחה ועל גלידת הווניל המשובחת.

אין דבר בשמו של שושקה שווילי המרמז על אופיו והוא כולו ניגודים. בילוי ישראלי תחת השפעה אירופית קלאסית בלב תל אביב, בירות נפוצות לצד בירות שלא תמצאו בשום מקום אחר, מנות שלא מכאן עם תוספות הכי מזרח תיכוניות שיש. אבל העונג, הוא כולו שלכם.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש