מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> כתבת ביקורת על בית קפה משו... טוב הרצליה

אכן, משו... טוב


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"הקובה עשויות אורז ונראות כמו ניוקי ממולאים, ובכלל, מתברר שהקובה העיראקי המקורי אכן עשוי מאורז ושרק בארץ, בתקופת מחסור, החלו להכין אותו מסולת..." אמיר נהרי נטול גלוטן בבית הקפה המפתיע, משו... טוב הרצליה

לעתים לא מזומנות קורה שאני לגמרי מופתע מדבר פעוט או מעניין של מה בכך. כבר התרגלתי לשבת בבתי קפה, איך הם כבר יכולים להפתיע אותי? כך חשבתי כשנכנסתי עם בת הזוג שלי לבית הקפה משו...טוב שברחוב בן גוריון בהרצליה. על פניו מדובר בבית קפה מסביר פנים, ביתי ומסביר פנים עם גלריית תמונות בקומה העליונה וחנות ספרים וחדר פרטי בקומה התחתונה. עד כאן מדובר בבית קפה סטנדרטי לכל עניין ודבר, אולם ההפתעה נכונה לנו כאשר התיישבנו והבטנו בתפריטים.

ליד כל מנה בתפריט של משו... טוב מופיעות האותיות הלועזיות 'G', 'L', 'S'. הסבר קצר הבהיר שהאות 'G' משמעה מנה חפה מגלוטן. 'L' היא מנה ללא לקטוז ו-'S' היא מנה ללא סוכר. וכך הבנו שהגענו לבית קפה יחיד מסוגו בארץ, בית קפה ללא גלוטן כלל. אין במטבח ולו פירור של לחם. הבצקים, כולל הפסטות, הרביולי, הפיצות, הלחם ואף הבירה המיוחדת על בסיס אורז, עשויים כולם ללא גלוטן. בעלת משו... טוב, אסנת, סיפרה שהרעיון עלה אחרי שיצאה לאכול עם חברה שסובלת מצליאק (רגישות וקושי בעיכול גלוטן). בבית קפה שבו הן ישבו, היא התקשתה מאד למצוא מנה שתערוב לחיכה, מה גם שבמטבח רגיל לא ניתן להבטיח שהצלחת, סכין או קרש החיתוך לא באו קודם לכן במגע עם לחם.

כך החליטה אסנת להסב את בית הקפה שלה לנטול גלוטן ומספר האנשים שמבקשים מנות ללא גלוטן, בין אם מפאת הצליאק ובין אם מפאת דיאטה או שמירה על תזונה בריאה יותר, הפתיע אותה. לנו אמנם אין התנגדות מיוחדת לגלוטן, אך בוודאי לא נתנגד לאכול ארוחה טובה שגם תהיה בריאה יותר.

תחילה הזמנו את לחם הבית של משו... טוב בליווי מטבלים ומרק דלעת ביתי עם קובה. הלחם הגיע דק ומהביל בניחוח שום מגרה ולצדו מטבל של בצל ירוק, מטבל של פלפלים וכמובן, שמן זית ובלסמי. מיד אחריו הגיעה קערית של מרק דלעת ועגבניות עם כמה קובות קטנטנות ממולאות בדלורית ובבצל סגול. הקובה עשויות אורז ונראות כמו ניוקי ממולאים, ובכלל, מתברר שהקובה העיראקי המקורי אכן עשוי מאורז ושרק בארץ, בתקופת מחסור, החלו להכין אותו מסולת. המרק היה טעים מאד ואני התענגתי על הקובה/ניוקי עד האחרון. הייתי מוכרח לנסות גם את הבירה אז הזמנתי לי בקבוק של "ניו גריסט" אמריקאית והופתעתי מטעמה. לולא הייתי יודע, לא הייתי מנחש שמדובר בבירה מאורז. רק הסיומת החמצמצה העידה על כך שמשהו שונה.

לאחר מכן הזמנו את הפיצה של משו... טוב עם אנטי פסטי וסלט קטן ליד. זוהי פיצה דקה כראוי, ועליה מבחר ירקות שורש וגבינה מומסת שהפכו לחגיגה של ממש. אבל ההפתעה הגדולה הייתה הקנלוני. הוא היה פשוט מושלם. רוטב נהדר ומלא טעמים של רוזה, קנלוני עשוי אלדנטה במילוי של ריקוטה ותרד טריים, ומעל מעט גבינה מומסת. התענגנו על כל נגיסה והצטערנו לראות את המנה הולכת ונגמרת במהירות. לא בכדי הזמנו מנות על בסיס בצק. היינו מוכרחים להבין את עניין הגלוטן, ואכן לא הרגשנו את הכבדות האופיינית לארוחה איטלקית רגילה.

לראייה, הזמנו לאחר מכן סלט ביתי עם גרנולה ללא גלוטן ואת "ארוחת הבוקר" שהיא קערה שבתוכה שכבה של לחם, עגבניות, זיתים, ביצה ובזיליקום. את המנות הללו, על אף שהיו טעימות מאד, כבר התקשינו לסיים.
לאחר מנוחה ועיון בספרים המוצעים למכירה במשו... טוב הזמנו תה לזוגתי וצ'אי הנעשה במקום בשבילי. לקינוח הזמנו קולקציה שכללה סופלה שוקולד, מרנג וניל וגלידת וניל ברוטב סילאן שהוגשו על משטח צפחה. שוב הופתעתי מכך שאין שום הבדל בטעם בין המנות המסורתיות שאני מכיר לבין המנות נטולות הגלוטן שאכלנו במשו...טוב. אפילו במנות הנעשות על טהרת הבצק כגון הסופלה, ההבדל אינו מורגש. יצאנו ממשו... טוב שבעים לחלוטין, אך ללא העייפות האופיינית כל כך לארוחה גדולה. וחשוב גם כן, הוספתי עוד שני ספרים נפלאים לספרייה ההולכת ותופחת כבצק בביתי.