Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> כתבת ביקורת על ננה בר תל אביב
לחם בשר הרצליה

ננה: היכל אוכל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

" אני נגסתי בנהנתנות אין קץ בספייר ריבס עגל עסיסיות בדבש ובמרינדת פפריקה. תלשתי את הבשר מהצלעות בזו אחר זו ומדי פעם גיוונתי בתפוח אדמה לוהט מסירות תפוחי האדמה האפויים..." שיר כידן מתמסרת לננה בר, תל אביב

ננה בר שלא כשמו הוא. הגעתי לכאן בציפייה למצוא בר קטן, אפלולי ומעושן בדרום תל אביב ומצאתי היכל אוכל העולה בעיצובו ובטעמיו על המסעדות היוקרתיות והמעוצבות של צפון תל אביב ומרכזה. רהיטי עץ מלא מחורטים ונברשות ענק זוהרות באור יקרות מקשטים את ננה ומשווים לו אווירה רומנטית ויוקרתית.

הצמחונית שאתי התפנקה בשלל מנות ראשונות שאותן אני רק עזרתי לחסל, כי בעוד תפריט המנות הראשונות מפרגן לצמחונים, הרי שזה של העיקריות לא שמע על המושג מימיו. שלוש פטריות פורטבלו מולאו בנדיבות בקונפיטת עזים, ודש קונפיטורת שרי על גג כל מגדל כזה הוסיף לו צבע ושדרג את טעמו. סמיכות הגבינה השתלבה עם מליחות הפטריות ומתיקות הקונפיטורה. חציל בלאדי עם פלפל צלוי וטחינה גולמית נימוחו בפה עם המליחות העשנה של החציל והמתיקות העדינה של נגיעות הדבש.

כשלעצמי, לא הייתי יכולה לוותר על סביצ'ה בורי וקוביות בטטה, מנה מעניינת שטעם הבצל דומיננטי בה וטריותה מוכחת עם התפצפצותה בכל נגיסה. המנות הראשונות שטעמנו מאופיינות בחשיבה מקורית של השף של ננה, שצרף בהצלחה רבה טעמים שונים ויצר שילובים מעניינים ובעיקר ערבים לחיך. היינו יכולות להמשיך עם מנות ראשונות נוספות מתוך שלל האופציות המעניינות שעמדו לפנינו, אבל לי היו אופציות מעניינות לא פחות בגזרת המנות העיקריות.

הצמחונית נהנתה ממרק בטטה כתמתם שהיה מאד לטעמה, בעוד אני נגסתי בנהנתנות אין קץ בספייר ריבס עגל עסיסיות בדבש ובמרינדת פפריקה. תלשתי את הבשר מהצלעות בזו אחר זו ומדי פעם גיוונתי בתפוח אדמה לוהט מסירות תפוחי האדמה האפויים שעברו טיגון קל, ליוו את הצלעות והוסיפו למנה הגדולה גם כך.

מהקינוחים של ננה הזמנתי עוגת גבינה ניו יורקית אפויה, שנימוחה בפה באופן מושלם. מתיקותה הכבדה התאזנה בעזרת שמנת חמוצה שנשפכה עליה בנדיבות ופטל שהוסיף קצת צבע למנה הלבנה. חברתי הזמינה טירמיסו מעורר קנאה שמראהו בלבד עורר את בלוטות הטעם לפעולה מיידית. בישקוטים ספוגים באספרסו עם נגיעות גבינת מסקרפונה וארומת קפה נחו זה על זה בכמה שכבות צבעוניות שהחליקו בגרון בטבעיות מתקתקה חמצמצה.

כמו תיירות בארץ זרה ערכנו סיור בננה, המקום הזוהר. חדר פרטי ערוך לסעודה חגיגית נראה כאילו נלקח היישר מהחזרות לסעודת החתונה המלכותית שיערכו בקרוב הנסיך וויליאם וקייט מידלטון. חדר נוסף מעבר לכביש, גדול מעט יותר ומאובזר כדירת יוקרה לכל דבר, משמש לאירועים גדולים מעט יותר כמו חתונה צנועה, ברית או בר מצווה. כאן השף הוא פרטי לאירוע ומבשל לעיני האורחים את שחפץ לבם. מרפסת ישיבה מיועדת לרוצים להתבודד מעט או לעשן. כפי שאמרה חברתי הנשואה, לעולם לא מאוחר מדי לחתונה שנייה.

בין זוגות בדייט רומנטי למשפחות שבאו לחגוג אירוע זה או אחר חגגתי יחד עם חברתי כמה דברים משלי, ואוכל טעים ואור יקרות היו הדרך המתאימה לעשות זאת. כמו פנינה זוהרת במעמקי הים מצאתי את ננה בר העשיר בתפאורה דרום תל אביבית.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש