מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

שבת אחים גם יחד- שטם טיש


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  כשאומרים שטם טיש בגרמנית מתכוונים ''השולחן של הקבועים'' אבל בעברית פשוטה, זו מסעדה שממוקמת באמצע בוגרשוב בתל-אביב. טוב, אולי לא ממש מסעדה אלא יותר בית קפה. בעצם, כל ניסיון להגדיר את המקום הזה לפי הסכמות המוכרות יסתיים ב'אבל'. אז נוותר.

כשאומרים שטם טיש בגרמנית מתכוונים ''השולחן של הקבועים'' אבל בעברית פשוטה, זו מסעדה שממוקמת באמצע בוגרשוב בתל-אביב. טוב, אולי לא ממש מסעדה אלא יותר בית קפה. בעצם, כל ניסיון להגדיר את המקום הזה לפי הסכמות המוכרות יסתיים ב'אבל'. אז נוותר.

בפנים פזורים שולחנות עץ קטנים, הקירות צבועים תכלכל, מלבד בר ארוך יש פינת ספריה ובה ספרי יהדות, א.ב. יהושע וספרות הומו-לסבית. בחוץ, כמה שולחנות צבעוניים קטנים לאורך המדרכה. האינטימיות השורה על המקום היא שכנראה זו המאפשרת את המיקס הלא יאומן של דתיים ברסלבים, חילוניים סטרייטים ושאינם, נערות דתיות ואנחנו זוג חילוני ורעב אחד, וכולם יושבים בכפיפה אחת באותו מקום בילוי בערב יום חול.

בחרנו לשבת בחוץ. המלצרית, המליצה בחום על סלט קיוטו והבטיחה משקה תר קר מיוחד. הזמנו גם רצועות פלפל קלוי ממולא בפטה וקיש כרובית. גלילי הפלפל (26 ₪) הגיעו חמימים במידה הנעימה, עם קצת מלח גס ושמן זית כשהם מלווה בפרוסות לחם שום קלוי. עם הבריזה מהים, ההתחלה העלתה חיוך. הקיש (34 ₪ ) בניחוח פרמזן הגיע עם סלט ירקות ברוטב שמן זית בפסטו והיה נימוח ובייתי. מנת הקיוטו (36 ₪) הייתה יותר מיוחדת והורכבה מאצות, פטריות מוקפצות, רצועות גזר וג'ינג'ר וכמובן, טופו, בשמן סומסום. לא, לא חייבים להיות מלחכי צמחים מושבעים על מנת ליהנות מהמנה הזו. היא קייצית וטעימה. את הארוחה חתמנו בעוגת בריאות (22 ₪ ), לשמחתה ואישורה של המלצרית, שהתבררה כסוג של עוגת גזר עם טופו בניחוח קינמון, אבל חרף המרכיבים החשודים, היה מתוק וטוב.

שטם טיש מצליחה להתחמק באלגנטיות מלהיות עוד מקום שמכנה עצמו ''חלבי וכשר''. יש בה רעננות ומקוריות, אווירה נעימה ובעיקר – טופו, טופו וטופו. על יד תמצאו גם את מנות הסטנדרט התל-אביבי המוכרות למשל: טוסטים, סנדוויצ'ים, פסטות ומוס שוקולד. גם באגף המשקאות דרים בשלום ובכפיפה אחת משקה החמוציות ודיאט קולה למהדרין. לשטם טיש. יש טביעת אצבע מיוחדת, עדינה, אבל מורגשת. והיא מצליחה לחמוק מהבנליות ותחושת המיש-מש שבתי קפה תל אביבים חוטאים בה לעיתים קרובות.

אגב, הייתכן שאילו ימי הרנסנס הבוגרשובי? מרחוב עייף, מעושן ומסחרי של חנויות נעליים, הפך הרחוב הזה לשדרה של בתי קפה ומסעדות ואחת הדרכים הנעימות לעבור בהן בדרך אל הים, ולתשומת הגורמים האחראים בעירית תל אביב, רק תנו לנו קצת עצים וצל ונניף את הרחוב.
שטם טיש
בוגרשוב 33
תל אביב
טלפון: 03-6292412