מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ארבע מסעדות, ארבעה מבנים הסטוריים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 אירופה, כן כן היבשת הקרובה אליה אנחנו מנסים בכל הכח להשתייך, מרוצפת במקומות שעל דלתם חרוט השלט נוסד בשנת..... .

אירופה, כן כן היבשת הקרובה אליה אנחנו מנסים בכל הכח להשתייך, מרוצפת במקומות שעל דלתם חרוט השלט נוסד בשנת..... . מסעדות בתי עסק ובתי מלון שפועלים מדורי דורות במבנים מדהימים.
שאר אומות העולם, מתקנאות להן בשקט, ופה ושם מנסות לחקות את הנוהג האציל עאלק. כך גם אנחנו, בארץ הנידחת. מה לעשות שרציפות זה לא הצד החזק שלנו? אבל בכל זאת שם ופה הצליחה המהפכה הציונית לנפק גם לנו מוסדות במבנים עם סיפור, שורשים ומורשת (ושלט בשנת....)
אז אם משק כנפי ההסטוריה עושה לכם את זה, הנה ארבע אפשרויות לקפה או ארוחה במקום שיש לו מלבד הווה ועתיד, גם עבר.


אוכלים בקסרקטין
פרוש המילה הרוסית ''קזרמה'' היא קסרקטין, כלומר בניין המיועד למגורי חיילים. בקומת הקרקע של המבנה נהגו לשכן את בעלי חיים, בדרך כלל הסוסים, ובקומה שמעל התגוררו החיילים. בתיה הראשונים של המושבות, נבנו בסגנון זה, ותושבי מזכרת בתיה הוותיקים, הגדילו לעשות והם מכנים כך עד היום את בתיהם ''הקזרמה'' הראשונה אחרי המרכז המסחרי היא שלי''. מסעדת ה''קזרמה'' שוכנת בבית הראשון של המושבה ורעייתו של הבעלים היא דור חמישי לבוני הבית. ''קזרמה'' מציעה ארוחות בוקר, ארוחות עסקיות המעניקות במחיר המנה העיקרית, פחות או יותר, גם מנת פתיחה וכוס משקה וגם כריכים שתיאורם מעורר תאבון.
התפריט עצמו מצומצם יחסית, אך מציע מנות ממגוון מטבחים וטעמים, ים-תיכוני, אוריינטלי בלקני, איטלקי וצרפתי

קזרמה
רוטשילד 36
מזכרת בתיה
א'-ה' 11:00-24:00
שישי 8:30-01:00
שבת 12:00-24:00
טלפון:08-9358808


אוכלים בתחנה
לה רלה ג'פה, מסעדה צרפתית ותיקה במושגים תל אביביים, היא מסעדה עם סיפור. הרלה, בצרפתית היא תחנה ואורחן ששמשו בעבר כמקום מפגש. בעבר היה הרלה מקום בו האכילו סוסים, החליפו סחורות ונחו. לה רלה ג'פה, כלומר התחנה של יפו. והנה הסיפור, אחרי 11 שנות פעילות במעונה הקודם ברחוב הדולפין, נאלצה הרלה ג'פה הוותיקה להחליף כתובת. באורח פלא המבנה החלופי שנמצא, היה לא אחר מתחנת!!! הכרכרות (דיליג'נסים) ליוצאים ולבאים בין יפו וירושלים. המבנה משנות השלושים הוא בעל ארכיטקטורה אופיינית לשדרות ירושלים בפרט וליפו בכלל. תקרות גבוהות, חלונות ענקיים קשתות וחצר שכיום משמשת לאירועים. וכמו במקרים רבים ביפו, אין תוכו כברו, העוברים והשבים יחלפו על פני הבניין מבלי להעיף בו מבט אך החלל הפנימי הגדול והמשוקם ממלאים את העין והלב בשיר גדול. המטבח ברלה, הוא מטבח צרפתי קלאסי כשר. מקום שכדאי לקחת בחשבון כשמארחים אורחים המקפידים על כשרות, ולחוגגים כנ''ל.
מנות מומלצות: פטה כבד אווז בריבת דלעת ציפורן וגינג'ר,
דניס וסלמון במרינדה וגרגרי פלפל ירוק ומולארד ברטבים שונים.

לה רלה ג'פה
בת עמי 7 מדרחוב תיאטרון נגה ( גשר ) , תל אביב
טלפון: 6810637, 03-6811749


מי יבנה יבנה בית בתל אביב?
השנה 1909, שנת הקמתה של העיר העברית הראשונה. מר פולק שנחת ביפו שלוש שנים קודם לכן, בונה בה בית לבני ביתו. אחרי תהפוכות גורל כאלה ואחרות החלו בני המשפחה להפעיל בבניין פנסיון, וכשהסתימה המלחמה נוספה לבניין עוד קומה בה פעלה ספריית שער ציון, לימים ספריית בית אריאלה. בחצר המבנה המשוקם להפליא, נמצא הפביליון, בית גן פרטי מעץ, ממש כמו בסרטים.
בכל סוף שבוע מוגשות כאן ארוחות בוקר במזנון חופשי, עם מאפים מלוחים, מאפי בוקר וגודיס אחרים שמכין רועי לוי, אשר על המטבח. הארוחה העסקית חלה על כל התפריט להוציא את ארוחת הבוקר, והכל בהנחה של 20 אחוז.

וילה פולק
אחד העם 20, תל אביב
טלפון: 03-5166569


לאנטרקוט
את בניין פלטין תכנן בשנת 1926, האדריכל הגרמני אלכסנדר ברוולד כבית המלון המרכזי של תל אביב. מלון פלטין. הימים ימי טרום באוהאוז והבניין האופייני לסגנון אותם ימים, הסגנון האקלקטי, שואב את השארתו מסגנונות בניה שונים מזרחיים ואירופאיים כאחד. בימי גדולתו התאכסנו פה הפקידים הגבוהים של השלטון הבריטי, התזמורת הפילהרמונית נגנה באולם הקונצרטים, ומתנגדי הלועזיות כפי שקראו להם באותם הימים גינו את המקום מעל לעמודי העיתונות. מיני אירופה אם תרצו.
העובדה ש ל'אנטרקוט, המסעדה הנשענת על רעיון צרפתי ייחודי, שוכנת דווקא כאן, היא כאילו המשך ישיר לאופי האירופאי של המנה, ולוויכוח על מעמדה של השפה העברית אם תרצו.
הקונספט של ל'אנטרקוט, הוא אולי הכי פחות ישראלי שיש. ההפך הגמור מארוחת הבוקר הישראלית בבתי המלון, ההפך מאכול כלל יכולתך, מלא את הפיתה כאהבת נפשך. לפתיחת הארוחה מקבלים כאן סלט חסה, למנה עיקרית בוחרים בין סינטה או סטייק אנטרקוט כמובן, והתוספת צ'יפס. נקודה.
תוכלו להתפרע ולבחור בין רוטב חרדל ורוטב יין.
את הקונספט הנוקשה מחליף בערב תפריט טאפסים, עם מנות עכשויות כמו שיפודי פרגית בחמאת בוטנים וחלב קוקוס, כבד אווז חם או קר, כנפי עוף ורוטב סויה ודבש, פרחי כרובית בטמפורה

ל'אנטרקוט
אחד העם 28, תל אביב
טלפון: 03-5163703

w