מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

תעתוע בכפר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

כריס חברתי הצרפתיה, שינקה שיק בחלב אמה, (המילים הראשונות שלה היו ''פטה כבד אווז סילבופלה''), ואני, עכברת כפר מצויה (המילים הראשונות שלי לדוגמה, היו שניצל, צ'יפס, הרבה), יצאנו לערב בנות ב''תעתוע''.

כריס חברתי הצרפתיה, שינקה שיק בחלב אמה, (המילים הראשונות שלה היו ''פטה כבד אווז סילבופלה''), ואני, עכברת כפר מצויה (המילים הראשונות שלי לדוגמה, היו שניצל, צ'יפס, הרבה), יצאנו לערב בנות ב''תעתוע''. כריס בלה-פטיט שחורת סטייל שלה, מצויידת בסיגריות תואמות ובנעלי עקב שפיציות, ואני במדי הצברית הכי הסטייליסטים אעלק, שיכולתי לגייס, יצאנו לדרך, כריס, והעכברה.


קפה- בר – מסעדה ''התעתוע'' נמצא בגינה קסומה ענקית, בטעם של פעם, ברחוב הראשי של הוד השרון, שעשתה מתיחת פנים אדירה בשנים האחרונות, ושינתה את ציביונה במאה שמונים מעלות בצל, מישוב כפרי ירוק , שליו ומנומנם- לכרך שינה ירוק ומשוכלל של גוש דן העשן.
בתוך ח' של עצי פיקוס, מאורגנות בשנטי ,ספות ראטן הבהירות, ובתווך שולחנות וכיסאות מעץ. הכל מתובל בכדי חרס גדולים בהם דקלים צעירים, ובעצי לימונים שמפרידים ( מאוד) בין הרחוב למקום.

אני, חובבת האוירה, ( כדי להבין באוירה, לא צריך לעשות קורס טבחות) התרווחתי בספת ראטן רכה ומרופדת, לידיעת הקייטנים, על הספות משתלטים בשיטת כל הקודם זוכה, ואפשרתי לכריס לבדוק את התפריט עם המלצרית המופלאה, שהפגינה ידע מרשים (גם אני שמתי לב).
בהמלצת המלצרית, בחרנו לפתוח במרגריטה תות, ואף נעננו להמלצתה ולקחנו פטריות טריות (יאמי) מטוגנות קלות בבלילת הבית.
מה אני אגיד לכם? פריך ומתפצפץ... משהו, שחבל''ז על הזמן. אפיטייזר נפלא!
אהבנו.

מכאן עברנו לאגף הסלטים. סלט הבית, עם גבינה בולגרית (גד) שקדים ברוטב לימון ודבש, סלט רוקפור, עם עלי חסה, אגוזים, עגבניות שרי ורוטב טוב, וסלט מוקפץ טרי, טרי ומתפצפץ, עם גזר, פטריות, כרוב, פלפל, בצל, אגוזים, צנוברים, ועוד כמה דברים טובים... והכל מוקפץ ביין וסויה שהיה קצת חריף,רענן ועשוי כהלכה.

העיקריות, אלפרדו בסלמון מנה פשוטה ומובנת לעכברות כפר שכמותי, היתה טעימה טעימה, הפטוצ'יני בפסטו, גרם אפילו למלווה הצרפתיה שלי לללקק את האצבעות.
ומילה טובה על עיטור הצלחות, נכון שזה בכלל לא איטלקי, אבל הזעתר שזורים בתעתוע בצידי הצלחות, הקנה למנות נופך ישראלי מעניין, ויחד עם זאת בכלל לא תלוש.

לקינוח הלכנו על עוגת גבינת פירורים נימוחה, ולצידה פרחי שמנת מתוקה, עם מעט לימון, מה ששיווה לה טעם רענן, וגם עוגת שוקולד חמה עשירה ומתוקה בדיוק במידה.
ויתרנו למרות שנורא התחשק, על גלידות הבית, פשוט כי לא היה כבר מקום.... נשאיר את זה לפעם הבאה!

חשבתי לסיים בכך שהאוירה, הנינוחה, העיצוב המקסים, הגמישות של ה''תעתוע'' שהכיל בכיף שני טיפוסים מנוגדים שכמותנו, ולא נודע כי באנו אל קירבו, ואפשר לשתינו לחוש בבית, זאת בנוסף לאוכל הטוב, המחירים הסבירים והאוירה הקסומה, הופכים את התעתוע למקום מאוד מאוד מומלץ.

אבל כריס היתה מוכרחה להוסיף שהמנות היו בדיוק במידה הנכונה, מה שמסתבר נחשב לחוכמה גדולה אצל הפיינשמקארים, לפחות אצל הצרפתים. ושהמקום מספק שילוב מצויין בין קפה, בר אלכוהולי טוב, ושאם מתחשק, ותאמינו לי מתחשק, זה מקום טוב לארוחה טובה.
ומכאן שמו המוצדק- ה''עתעתוע, קפה בר מסעדה''.


ולידיעת הגברים
בחצר וגם בפנים, מסך ענק, עליו מוקרנים ארועי ספורט.


התעתוע
דרך רמתיים 56 , הוד השרון
טלפון: 09-7427631